Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #408

Uncanny X-Men #408

Uncanny X-Men #408

"Identity Crisis"

Postacie
Cytat

Nightcrawler do Archangela: "You can't see it? Warren Worthington for president... of course, you'd have to lie about your age... but you're a rich man. You could doctor your birth certificate."

Streszczenie

Warren Worthington występuje na konferencji prasowej, postanowił bowiem rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące mutantów po ostatnich wydarzeniach, które miały miejscę w Paryżu. Niestety, daje znać o sobie jego nieobycie w podobnych sytuacjach. Dziennikarze przytłaczają go potokiem niedorzecznych pytań i Warren traci kontrolę nad sytuacją. Z opresji ratuje go Nightcrawler, który pojawia się znienacka, bez trudu ściąga na siebie uwagę żurnalistów i udziela im wyjaśnień. Później, w biurze Archangela, Kurt radzi przyjacielowi, aby rozpoczął karierę polityczną. Warren jest zdziwiony nienaturalnie żartobliwym zachowaniem przyjaciela. Kurt tłumaczy mu, że to reakcja na napięcie, w którym ostatnio żyje. Najwyraźniej Elf ma kłopoty osobiste.


Iceman i Chamber piją piwo w pubie, kiedy podchodzi do nich dziwny człowiek. Jest najwyraźniej uzależniony od narkotyku mutującego [patrz UXM Annual 2001 - Christoff] i sądzi, że Jon pomoże mu zdobyć kolejną działkę.


Stacy oznajmia Warrenowi, że właśnie otrzymała wezwanie od klienta. Archangel jest zdziwiony, że dziewczyna dalej zajmuje się swoją starą profesją [Stacy była prostytutką - viq]. Po ostrej sprzeczce Stacy wychodzi obrażona. Tymczasem Kurt odnajduje kolejne ofiary narkotyku w kościelnej piwnicy.


W mieszkaniu Wolverine'a Stacy zwierza mu się, że denerwuje ją zachowanie Archangela, który prawi jej morały, choć w młodości sam nie był święty. W odpowiedzi Logan pokazuje jej swój stary kostium, który nosił, kiedy jeszcze był członkiem rządowego Alpha Flight. Opowiada jej, jak na początku pobytu w X-Men też nie potrafił zerwać ze swoją przeszłością, ale z czasem zyskał zaufanie do nowych przyjaciół i uwolnił się od starych demonów. Radzi dziewczynie, by uczyniła to samo.


Warren i Kurt znajdują przy ciałach narkomanów strzykawkę z mutagenem. Są pewni, że Vanisher przystąpił do ofensywy na czarnym rynku.


Stacy X przybywa do szpitala, gdzie oczekuje na nią klient. Okazuje się nim być Jason Treemont, potentat na rynku spożywczym. Treemont wygląda na bardzo starego, ale tak naprawdę ma tylko czterdzieści lat. Opowiada Stacy o swojej mutacyjnej mocy, wskutek której przedwcześnie się postarzał i dosięgły go wszystkie związane ze starością choroby. Teraz oczekuje w męczarniach na śmierć, gdyż z powodu zmutowanej fizjologii jest odporny na wszystkie środki przeciwbólowe. Jego życzeniem jest, by mutantka wprowadziła go w stan ekstazy, tak, by przez kilka ostatnich miesięcy życia nie czuł bólu. Stacy bez wahania udziela nieszczęśnikowi ostatniej przysługi.


Warren i Kurt zastanawiają się, jak powstrzymać rozprowadzanie mutagenu. Prezes Worthington Industries ma chyba jakiś pomysł, gdyż postanawia zwołać walne zgromadzenie w swojej firmie.


Wychodząca ze szpitala Stacy wpada na Wolverine'a, Icemana i Chambera. Ku jej zdziwieniu przyjaciele pochwalają sposób, w jaki ulżyła Treemontowi w cierpieniach. Teraz jednak potrzebują jej, by rozprawić się z Vanisherem.


W siedzibie Worthington Industries Archangel przedstawia swoim podwładnym plan działania. Zamierza rozpracować całą uliczną siatkę Vanishera i poznać wszystkie jego powiązania, aby następnie je przejąć. Tymczasem złoczyńca pojawia się na spotkaniu narkotykowych bossów Nowego Jorku i oznajmia im, że przejął kontrolę nad ich interesem.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #408

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.