Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #314

Uncanny X-Men #314

Uncanny X-Men #314

"Early Frost"

Postacie
Cytat

Xavier: "Ms Frost will have to deal with a power far greater than her own. The power of the trust"

Streszczenie

White Queen w ciele Icemana kontynuuje ucieczkę z rezydencji. Tropią ją Ororo i Warren, lecz nawet pióra Archangela nie są w stanie powstrzymać Emmy, bowiem na ciało Bobby'ego z jakiegoś powodu nie działa neurotoksyna. Emma nie wierzy w to co usłyszała od X-Men, iż jej studenci nie żyją. Zamierza dołączyć do Hellions i z ich pomocą zmierzyć się z X-Men, by odzyskać swe ciało. Wpada do rzeki zamrażając ją całkowicie i w ten sposób zatrzymuje pościg. Opuszcza ją usiłując przypomnieć sobie co się wydarzyło, lecz ostatnie wspomnienia wiążą się z atakiem Sentineli na Hellfire Club [Uncanny X-Men #281].


W górze rzeki Archangel i Storm usiłują natrafić na jakiś ślad uciekinierki. Ororo kontaktuje się z Profesorem, informując go o niepowodzeniu, ten zaś nakazuje powrócić obojgu do rezydencji. Siedzi w blackbirdzie pilotowanym przez Seana i oznajmia, iż wie dokąd zmierza Emma. Tam odkryje okrutną prawdę.


W Sali Ćwiczeń Bishop ćwiczy z automatami, a stojąca obok kobieta w mundurze XSE komentuje, iż nie jest to legendarna technologia Shi'ar, o której tyle słyszała. Bishop wyjaśnia, iż sam wybrał taki trening bowiem zmusza go on do większego wysiłku. Gdy wreszcie udaje mu się pokonać robota, wyjaśnia kobiecie iż w przeciwieństwie do życia w XXI stuleciu, wiek XX nie wymaga aż tyle. Kobieta milnie w pół zdania, bowiem okazuje się hologramem, który automatycznie zatrzymał się gdy do pomieszczenia weszła Jubilee. Hologram okazuje się projekcją Shard, siostry Bishopa, która po ponownym uruchomieniu rozpoznaje natychmiast Jubilation jako ostatnią członkinię X-Men. Jubes zapytuje Bishopa czemu nie przybyła do tego czasu wraz z nim, tak jak Randall i Malcolm. Bishop wyjaśnia iż było to niemożliwe z prostego powodu. Shard nie żyje, bowiem zginęła z jego ręki.


Pod budynkiem Frost Enterprises Emma usiłuje przemienić się z lodowej postaci, aby wkraść się do swej własnej firmy. Okazuje się jednak, że nie pojmuje do końca jak działają mutacyjne zdolności Icemana i przemiana się nie udaje. Zostaje zaskoczona przez strażników obiektu. Po krótkiej wymianie zdań widząc agresję przybysza strażnicy otwierają ogień. Pociski wyrywają dziury w ciele Icemana, który natychmiast je zasklepia. Emma podąża dalej, odkrywając kolejne zdolności, o których nie miał pojęcia nawet Bobby. Strażników ogłusza, zaś kolejnych powala na ziemię strumieniami natychmiast zamarzającej wody. Zachwycona jest swym odkryciem, bowiem zawsze uważała Icemana za mutanta o mizernych umiejętnościach. Wreszcie dociera do swego własnego gabinetu, gdzie uruchamia komputer aby wezwać na pomoc Hellions. Na monitorze wyświetla się lista jej studentów, którzy wszyscy są martwi. Komputer udziela zszokowanej Emmie wyjaśnienia, iż masakra była dziełem Fitzroya, który zaatakował podczas spotkania X-Men i Hellions w Hellfire Club. Emma pada na podłogę, a do pomieszczenia wdzierają się strażnicy. Na widok wymierzonej w siebie broni, Emma prosi ochroniarzy aby jej użyli, bowiem nie ma już po co żyć. Szef ochroniarzy po chwili wahania wydaje rozkaz zabicia napastnika. Wówczas zostają sparaliżowani telepatycznie, a w pomieszczeniu pojawia się Xavier. Usiłuje powstrzymać ją, przed tym co chce zrobić w chwili tragedii. Emma oznajmia, iż nie ma po co żyć, bowiem straciła swych studentów, których w przeciwieństwie do Xaviera starała się ukryć i chronić przed wrogami. Przed X-Men, Magneto, Projektem Wideawake. Zaufali jej, a ona ich zawiodła. Do White Queen rekę wyciąga Banshee. Mówi, iż choć nic nie wskrzesi Hellions, Emma może spróbować ułożyć sobie ży cie na nowo, ucząc nowych studentów. On jej w tym pomoże. Xavier spoglądając za nimi z dziwnym wzrokiem oznajmia, iż nigdy nie pozwoli już aby przelano krew mutantów. Prosi Hellions, aby mu wybaczyli iż nie mógł ich ocalić.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #314

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.