Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #248

Uncanny X-Men #248

Uncanny X-Men #248

"The Cradle Will Fall"

Postacie
Cytat

Orphan-Maker: "O boy O boy O boy O boy O boy! It worked Nanny just like you said! We clobbered them easy!"

Streszczenie

Wolverine ginie padając trafiony zabójczą serią pocisków... a raczej robot, grajacy rolę Wolverine'a. Pokonał go nowy skład Reavers zebrany przez Donalda Pierce'a. Cyborgi przygotowują się w ten sposób do ataku na X-Men i odzyskania własnej bazy.


W Australii nieświadomi gromadzących się nad ich głowami czarnych chmur wciąż przebywają X-Men. Ktoś śni. Longshota usiłują uwieść kolejne kobiety, w tym Dazzler, Rogue, czy też kaskaderka Rita Ricochet. Wreszcie zmieniają się w Spiral, która atakuje trójpalczastego. Longshot dalej nie pamięta czemu sześcioręka tak go nienawidzi. Zaczyna walczyć, lecz zostaje powalony. W chwili gdy Spiral triumfuje, jej przeciwnik zmienia się w Mojo. Zaczynając się śmiać zabija Spiral...


... śmiech ten słyszy Storm, siedząca przed Gatewayem. Ostatnie co pamięta, to fakt zasypiania we własnym łóżku. Patrząc na Aborygena zapytuje czy to jego robota, gdy przed nimi pojawia się pozbawiaony twarzy duch Longshota. Ororo wścieka się na Gatewaya, że torturuje chłopca w ten sposób, lecz Longshot oznajmia jej że podjął właśnie decyzję. Postanawia udać się na poszukiwanie swojej tożsamości. Nie pamięta nic sprzed czasu, gdy pojawił się w sali ćwiczeń Szkoły Xaviera. Teraz zamierza odkryć kim jest naprawdę. Żegna się ze Storm, bowiem opuszcza X-Men.


Gdzieś indziej Niania i Orphan Maker, najwyraźniej otrząsnąwszy się po ostatnim łomocie jaki spuścili im X-Factor [X-Factor #40] obserwują X-Men na ekranach swojego statku. Orphan Maker zwraca uwagę, że to są przecież dorośli, a nie dzieci, lecz Niania zapewnia go że można to naprawić. Zamierza w ten sposób uratować X-Men, którzy znaleźli się w wielkim niebezpieczeństwie. Problemem jest jedynie fakt, że X-Men pozostają niewidoczni dla ich skanerów, lecz Niania zapewnia że jakoś z tym sobie poradzą.


Psylocke pływa w strumieniu, gdy na brzegu pojawiają się Niania i Orphan Maker. W jakiś sposób hipnotyzują Betsy, która myśli że jest małą dziewczynką. Wychodzi z wody oddając się pod opiekę Niani.


Nieopodal biegają Havok i Dazzler. Rozmawiają o tym, że zespól zaczyna się najwyraźniej rozpadać, zupełnie jakby zawisła nad nim jakaś klątwa. Longshot odszedł, Rogue wpadła w Siege Perilous, a Logan udał się w nieznane i nie daje znaku życia. Niespodziewanie natykają się na metalowy pojazd, przypominający statek kosmiczny. Gdy wchodzą do środka, wejście się zatrzaskuje a dwójkę mutantów obejmują pasy. Na zewnątrz pozostają tylko nogi, a Orphan Maker cieszy się że mutanci tak łatwo dali złapać się w pułapkę.


Colossus otrzymuje nispodziewany cios od osoby w technozbroi, którą jest Psylocke. Wylatuje przez ścianę, orientując się że przeciwnik jest dużo silniejszy. Wówczas pojawia się Orphan Maker, prowadząc do walki zakutych w technozbroje Havoka i Dazzler. Z linii strzału w górę porywa go wiatr Storm. Wówczas do ich mózgów zaczyna się dobierać Psylocke rozkazując, aby słuchali Niani. Colossus łatwo dostaje się pod kontrolę mentalną, Storm jednakże wciąż się opiera. Ciska atakującym ją Piotrem w stronę ziemi.


Tymczasem w jednym z budynków Niania natyka się na ukrywającą się Jubilee. Natychmiast usiłuje ją schwytać, Azjatka zaczyna jednak rozrzucać wokół swe fajerwerki wypychając Nianię z budynku. Energia Jubilee w jakiś sposób uszkadza zbroję Niani, która wzywa Orphan Makera na pomoc. Wówczas uderza w nich pchnięty wichrem Colossus. Gdy kurz opada Orphan Maker leży w dużej dziurze wybitej w podłodze, zaś Niania przestaje się obracać, bowiem jej zbroja przypominająca jajko została wprawiona przy impakcie w ruch wirowy.


Storm tymczasem odpiera ataki Psylocke, Dazzler i Havoka, aż wreszcie manipulując pogodą udaje się jej ich powalić przy pomocy lodu. Wówczas trafia ją Orphan Maker. Musi jednak wycofać się na wezwanie Niani, bowiem zbliża się do niej uwolniony spod mentalnej kontroli Colossus, żadając odpowiedzi. Orphan Maker ucieka z Nianią na statek, którym usiłują odlecieć, lecz ściga ich Storm. Niania dzięki komponentom wymontowanym z komputerów w bazie X-Men dostrzega ją na swych skanerach i chwyta przy pomocy długich macek. Widzi to gramolący się z rozbitej zbroi Havok, kóry oddaje natychmiast strzał do statku. Plazma dosięga celu, a pojazd eksploduje i spada znacząc niebo smugą dymu. Wybucha przy uderzeniu o ziemię, a gdy X-Men podchodzą znajdują tam ciało Storm.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #248

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.