Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #298

Uncanny X-Men #298

Uncanny X-Men #298

"... for the children"

Postacie
Cytat

Bishop: "It's always been my belief that a soldier should never divest himself of the security of his armaments"
Gambit: "Mon dieu! Does this man sleep with a teddy bear as well?"

Streszczenie

Xavier podłączony jest do Cerebro, dzięki któremu monitoruje podłączony do serwisów informacyjnych zachodzące na świecie przemiany i dziejące się wydarzenia, a jego mózg przetwarza je z olbrzymią prędkością. Do pomieszczenia wchodzi Bishop, a Xavier mówi mu aby przekazał Jean, martwiącą się o jego stan zdrowia po niedawnej rekonwalescencji, iż wszystko jest w porządku. Okazuje się, iż Bishop pragnie poruszyć inny temat. Oznajmia, iż ponieważ jego brutalne metody z przyszłości nie znajdują uznania pragnie złożyć swą rezygnację z bycia członkiem X-Men, bowiem ma problemy z adaptacją się do metod działania grupy. Profesor odmawia, a Bishop oddycha z ulgą i idzie wypełnić polecenie Profesora, kóry nakazał podstawienie furgonetki pod główne wejście.


Nad rzekę Hudson, w jednej ze szkół pielęgniarką jest Sharon Friedlander, która przybyła w to miejsce po zniszczeniu wyspy Muir. Jest zadowolona z tego co robi, aczkolwiek brak jej czasami Instytutu i czasów New Mutants. Nagle ktoś ją ogłusza. Pojawia się grupa osób, która wybrała sobie ją jako cel.


W Salem Jean urządza sesję treningową dla Gambita, i Bishopa. Celem ćwiczenia jest sprawdzenie, jak obaj antagoniści poradzą sobie bez użycia mocy. Mają przekroczyć salę ćwiczeń i dotknąć Jean bez użycia mocy i swego asortymentu. Haczykiem jest Archangel, którego powielone hologramy pojawiają się wokół. Nie wiadomo, który jest prawdziwy. Ćwiczenie się rozpoczyna, lecz ani Le Bau, ani Bish nie mają ochoty współpracować i padają na różne strony aby uniknąć piór.


W Central Parku Charlotte Jones spotyka się z Xavierem i Ororo. Wręcza mu raport patologa, o kóry prosił pytając przy okazji czy może mieć pewność iż nie manipuluje jej umysłem zmuszając ją do tego. Xavier mówi, iż takiej pewności mieć nie może. Nagle kuli się z bólu, bowiem dociera do niego telepatyczne wołanie Sharon. Chwilę później nakazuje telepatycznie zebranym w sali ćwiczeń mutantom przerwać ich zajęcia i ruszać do szkoły nad rzeką Hudson, gdzie życie straciło już kilka osób.


Pod szkołę podjeżdża szkolny autobus prowadzony przez Toma Corsi, który również tu pracuje. Jego instynkt podpowiada mu, że coś jest nie w porządku i postanawia powoli odjechać. Wówczas budynek szkolny wylatuje w powietrze. To sprawka Acolytes, którzy w nowym składzie ogłaszają światu swój powrót. Na polecenie Corteza mają oczyścić szkołę z pozbawionych genu X dzieci zabijając je. Oddziałem dowodzi Johanna Cargill, czyli Frenzy, dawno nie widziany wróg X-Factor. Jeden z Acolytes podlatuje do autobusu zamierzając zabić znajdujące się w nim dzieci i wówczas zostaje trafiony z dubeltówki przez Toma.

Widząc to mutantka Unuscione wciąga go swą mocą z autobusu odbierając mu broń. Za zabicie Acolytes ten współpracownik Xaviera zapłaci śmiercią. W tej samej chwili z blackbirda spadają X-Men. Frenzy rzuca się na Gambita i Bishopa, bracia Kleinstock atakują Archangela, zaś Unsucione chwyta Marvel Girl. Widząc jak Archangela otaczają płomienie Jean rozrywa psycho egzoszkielet Unuscione i telekinezą rzuca na siebie Kleinstocków. Ci zaczynają zlewać się w jedną osobę, pokazując swą rzeczywistą moc. Na drodze ich plazmy staje Bishop. Gambit uciekając przed Frenzy ładuje energią huśtawkę, która trafia w przebiegającą Cargill. Unuscione zaczyna wyciągać z autobusu dzieci, a Archangel i Gambit widzą, iż nie zdołają jej powstrzymać. Unuscione wygłasza przemowę, na temat oczyszczenia świata z homo sapiens zgodnie z wolą Magneto i unosi dzieci w stronę Kleinstocków. Ci uderzają plazmą w autobus.


Archangelowi w ostatniej chwili udało się wyrwać dzieci z objęć Unuscione, zaś Remy zasłonił falą energii pojazd, skąd resztę dzieci wyprowadzają Bishop i Marvel Girl. Na płonący autobus spada deszcz przybyłej na miejsce Storm. Acolytes zniknęli.


Później w telewizji wypowiada się obecny na miejscu zdarzenia senator Robert Kelly. Oznajmia, iż wbrew temu co mówią miłośnicy mutantów, że nie należy obawiać się homo superior, jest wręcz przeciwnie. Zagrożony jest bowiem los dzieci. W ciemności w ekran telewizora wpatruje się Xavier.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #298

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.