Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #188

Uncanny X-Men #188

Uncanny X-Men #188

"Legacy Of The Lost"

Postacie
Cytat

Rachel: "It's impossible, Ororo! Jean Grey can't be dead!"
Storm: "Why not, child?"
Rachel: "She's my mom!"

Streszczenie

Jeszcze przed chwilą X-Men stali zwycięscy nad ciałami swoich przeciwników z obcej rasy Mrocznych Zjaw. Było to zanim grupa tajemniczych Istot Cienia nie wychynęła z wyrwy w czasoprzestrzeni i nie zaatakowała ich. Teraz Storm, Colossus, Rogue i Forge usiłują wyrwać się z uścisku mrocznej istoty, którą Cienie utworzyły po połączeniu. Jest to trudne, gdyż żaden z ich fizycznych ataków nie robi na napastniku wrażenia. Na polecenie Forge'a Storm odstrzeliwuje jego bioniczną nogę, uwalniając go z uścisku demona. Twórca kuśtykając ucieka z pomieszczenia. Nawołuje Naze'a, którego mistyczna moc może być dla nich ratunkiem.


Sanktuarium. Szaman stoi pośrodku pulsującego magią świętego kręgu. Nawołuje Wielkiego Ducha by wspomógł jego lud w potrzebie. Jako zapłatę oferuje ten świat i wszystko co na nim jest. Nagle Naze odkrywa, że magiczne napisy nie chronią go już przed furią bóstwa. Mimo jego błagań, tajemnicza istota przekracza wrota światów. Nieprzyjaciel rozpoznaje w nim wielkiego szamana Czejenów, jednak jego dusza jest dziwnie obca. Nieistotne, przejmuje je obie na własność.


Sparaliżowane przez nienaturalną zimę lotnisko w Dallas. Nightcrawler pojawia się znikąd i znika, zabrawszy ze sobą Amandę Sefton. Już w Blackbirdzie wyjaśnia zdenerwowanej kochance, że pilnie potrzebują jej magicznych umiejętności.


Po chwili Kurt i Amanda pojawiają się w Eagle Plaza. Istota Cienia już niemal zupełnie pochłonęła trójkę mutantów. Magia młodej czarodziejki rozbija demona na stado mniejszych, z których powstał i X-Men zostają uwolnieni. Peter pomaga wstać Rogue, która nagle zmienia się w Mroczną Zjawę. Przemianę musiał zainicjować kontakt z dziwnymi demonami. Potwór wysuwa swój język w kierunku głowy Kolosa a ten nie wie, co zrobić; przecież ta istota ciągle jest Rogue. W sali pojawia się zaalarmowana przez Xaviera Iliana Rasputin. Widząc brata w opresji, przywołuje swój Miecz Dusz i przecina Zjawę na pół, przywracając Rogue do ludzkiej formy. Kolejny cios uwalnia otoczoną przez demony Storm. Amanda próbuje zamknąć wyrwę, przez którą przybyły Istoty, jednak we wrotach pojawia się nagle ogromni cień, większy niż wszystkie dotychczasowe. Magiczna sieć Amandy nie zatrzymuje go. Do ataku rusza Magik, jednak jej miecz odbija się od demona z ogromną siłą, rzucając ją na ścianę. Amanda każe wszystkim uciekać, dopóki mogą. Ktoś blokuje jej czary i dlatego nie może nic zrobić. Storm przypomina sobie o Zjawie, którą pozostawiła by zamarzła na dachu. Na jej polecenie Nightcrawler teleportuje przybyłego właśnie Forge'a na górę. Rzeczywiście, odkrywają na w pół zagrzebaną w śniegu lecz ciągle żywą bestię. Ignorując groźby Zjawy, Forge bezlitośnie ją zabija, co wywołuje odrazę Kurta. Mężczyźni powracają do wnętrza, gdzie bitwa zakończyła się. Amanda pomaga wstać rannej Rogue. Peter przytula swoją poobijaną siostrę, dziękując jej za pomoc. Dopiero teraz dowiedział się, że pobyt w Limbo dał jej magiczną moc. Wbrew obawom Iliany, jest z niej dumny. Forge wbiega do sanktuarium, gdzie znajduje nieprzytomnego Naze'a. Wyrzuca starcowi jego nadmierną pewność siebie i sobie, że w ogóle zbudował to pomieszczenie choć wyrzekł się magii. Ororo pyta o stan starca. Twórca mówi, że musi zawieźć go do szpitala. Storm oznajmia, że kiedy wróci, ich już nie będzie. Forge prosi, by została, nie chce by tak się to skończyło. Ororo celuje w niego pistoletem i znów nazywa go mistrzem kłamstw. Odradza poszukiwanie jej albo jej przyjaciół. Obiecuje też, że kiedyś znowu się spotkają, ale nie będzie to dla niego miłe spotkanie.


Okolice Trójkąta Bermudzkiego. Marynarze Arcadii dostrzegają człowieka za burtą. Kapitan Lee Forrester odstrasza strzałami krążącego wokół rozbitka rekina po czym wskakuje do wody i sama go wyławia. Tym ledwie żywym człowiekiem okazuje się być Magneto.


Szkoła Xaviera, noc. Storm kończy kąpiel w basenie. Nightcrawler podaje jej ręcznik. Są już wyniki badań nad mocą Ororo; znikła permanentnie. Potencjał w jej genach wciąż istnieje, jednak dostęp do zdolności zniknął. Storm uspokaja zatroskanego Kurta - to nie koniec świata, zdoła się z tym pogodzić. Nightcrawler prosi ją, by przyszła na specjalne zebranie, o którego zwołanie prosił profesora. Choć nie uważa się już za mutanta i członka X-Men, Ororo zgadza się go wspomóc.


Sunspot, Magik i Rachel siedzą na schodach koło gabinetu Xaviera. Spotkanie trwa już cztery godziny i są ciekawi, czego dotyczy. Charles wychodzi na korytarz i każe im iść spać. Obiecuje wszystko wyjaśnić rano. Iliana i Roberto wracają do łóżek, jednak Rachel zostaje.


W gabinecie Kurt wyraża swój niepokój. To nie przestępca zaatakował Storm ale agenci rządowi. Wprawdzie był to nieszczęśliwy wypadek, ale jeśli projekt ustawy Kelly'ego wejdzie w życie, wszyscy mutanci zostaną wyjęci spod prawa. Kurt przyłączył się do X-Men licząc, że wpłynie na zmianę stosunku ludzi do ich rasy, jednak wygląda na to, że jest coraz gorzej. Jego pytaniem jest, czy warto dalej walczyć? Xavier pyta, czy wolałby spróbować drogi Magneto. Nightcrawler nie wie, czy w ogóle warto coś robić. Komu jeszcze potrzebni są X-Men? Szkoła dla mutantów jest ważna, ale zespół superbohaterów? Kurt wolałby żyć własnym życiem. Przypomina, ile ofiar kosztowała już pogoń za marzeniem Xaviera - Storm i Banshee pozbawieni mocy, Thunderbird i Jean Grey zabici. Słysząc, że Jean Grey nie żyje, Rachel wpada w panikę. Wbiega do gabinetu i telekinetycznie unosi Kurta, zarzucając mu kłamstwo. Profesor z trudem uspokaja jej myśli. Dziewczyna puszcza Nightcrawlera i łka, że to nie może być prawda. Krzyczy do osłupiałych X-Men, że Jean nie może być martwa, ponieważ jest jej matką. Przeprasza Kurta za to, co mu zrobiła, tłumacząc że nie panowała sobą. Mówi też, że nie mogą zrezygnować, bo wtedy jej przyszłość nadejdzie na pewno. Pokazuje im obrazy z jej czasu - śmierć Kurta, Amandy i Iliany z rąk zamachowców; wysadzenie Szkoły w powietrze; widzianą na własne oczy śmierć profesora, który został zabity mimo, że chciał się poddać. Ona jako jedyna z obecnych przetrwała atak na Instytut. Została pozbawiona mocy i zesłana do obozu koncentracyjnego. W jej czasie represje zaczęły się po zabójstwie senatora Kelly'ego. Dzięki działaniom jej i jej przyjaciół udało się temu zapobiec [Uncanny #141-142]. Słysząc to, Kurt myśli że potwierdza to tylko jego opinię, że nie warto walczyć o ten zgniły świat. Charles natomiast gorzko cieszy się, że nie dożył tragicznego końca swego marzenia. Rachel dokańcza opowieść. Nie mając nic do stracenia, użyła swej mocy by cofnąć się w czasie, jednak chyba nie trafiła do swojej przeszłości. Dużo rzeczy jest tu innych, niektóre dużo gorsze. Pamięta jednak że wśród mutantów tylko X-Men nie stracili nigdy nadziei, do końca walcząc o swoje marzenie. Jeśli je porzucą, stracą więcej niż myślą. Przekonuje Kurta, że jeśli zrezygnuje, wszystkie poświęcenia których dokonali X-Men z jej wspomnień będą niczym. Po zastanowieniu Nightcrawler stwierdza, że chcąc nie chcąc, jest coś winny marzeniu. Profesor dziękuje mu z całego serca.


Doki Nowego Jorku. Robotnik Jaime Rodriguez przeładowuje skrzynie pełne ryb. Jedna z nich wydaje mu się dziwna, i rzeczywiście, z jej rozciętego brzucha Jaime wyciąga naszyjnik. Naszyjnik, który ludzkim głosem proponuje mu, aby był posłuszny a świat będzie należał do niego.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #188

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.