Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #345

Uncanny X-Men #345

Postacie
Cytat

Rogue: "What in the world were you doin' all night?"
Gambit: "T'ings chere. Personal t'ings"

Streszczenie

[part 1]

W Gwatemali siostra Maria de la Hoya ucieka przed ścigającym ją koszmarem. Rozbija samochód, zaś odziana w matal istota wreszcie ją dopada. Żąda odpowiedzi na pytanie gdzie znajduje się mężczyzna który spadł z gwiazd, którym się opiekowała. Siostra uderza go kamieniem, nie zamierzając zdradzić Josepha, który opuścił jej przytułek kilka tygodni temu. Rzuca się do ucieczki, lecz istota znowu ją dopada, grożąc iż pozbawi życia. Wówczas spadają na nią dwa pasożyty, zaczynając pożerać. Siostra spogląda na to przerażona, zaś niebieskosóry mutant który się właśnie pojawił przywołuje je do siebie. Zadaje to samo pytanie, co odziana w metal istota którą właśnie zjadły pasożyty. Gdzie jest Joseph?


Chandilar. Lilandra spogląda na swój zniszczony świat, zastanawiając się czemu ją to spotkało. Uruchamia hologram Xaviera, myśląc o tym iż jak jej powiedzieli X-Men stał się on Onslaughtem. Ma nadzieję, iż w nadchodzącej przyszłości los będzie dla nich dwojga bardziej łaskawy.


X-Men biorą udział w bankiecie wydanycm w tronowym pałacu. Josephowi nie podobają się toasty wznoszone na cześć rodu Neramani i Shi'ar. Stwierdza, iż nie powinny one mieć miejca w obliczu masakry jaka się właśnie wydarzyła. Rogue wyjaśnia mu, iż Shi'ar w ten sposób uhonorowali swoich zmarłych wydając bankiet, dzięki któremu mogą zapomniec o masakrze. Joseph nadal jest wściekły, uważając iż w ten sposób nie okazuje się zmarłym należnego szacunku. Rogue przekonuje go, iż każdy ma swój własny sposób, aby poradzić sobie z demonami. Tak jak X-Men nadal podążają za marzeniem pomimo Onslaughta. W głębi duszy nie przestaje jednak myśleć, o tym czy Joseph nie zaczyna przemieniać się na powrót w Magneto, od chwili gdy powróciły doń wspomnienia holokaustu. Pyta czy Joseph jej uda, a gdy ten przytakuej z ciężkim sercem Rogue postanawia mu wyznać kim był Magneto. W ym czasie przed pałacem Gambit chowa zmarłych. Ze smutkiem na twarzy spogląda w niebo stwierdzając iż nigdy nie zapomni tego co uczynił, ani nie zapomni o swej odpowiedzialności za masakrę w jakiej niegdyś wziął udział.


W pałacu Hank rozmawia z Trish o ich związku mówiąc iż żal mu straconych chwil, spowodowanych rozstaniem. Pomimo tego Trish oznajmia, iż nie jest jeszcze gotowa aby uczynić krok dalej w ich związku. Hank stwierdza, iż bardzo ją kocha. Trish zamyka drzwi do swego pokoju stwierdzając iż ona również.


Rankiem X-Men opuszczają pałac. Remy unika odpowiedzi na pytanie gdzie podziewał się całą noc. Lilandra przekazuje im statek, który zawiezie ich na Ziemię. Pilotem będzie Deathbird. Lilandra spogląda za odaltującym statkiem dochodząc do wniosku, iż X-Men po raz kolejny dali Imperium przykład godzien naśladowania.


[part 2]

Na pokładzie statku Bishop studiuje dzieje Shi'ar, gdy pojawia się Deathbird. Bish oznajmia, iż jak dowiedział się ze swej lektury Deathbird jest fascynującą kobietą, która odegrała ciekawą rolę w niedawnych dziejach Shi'ar. Neramani usiłuje zmienić temat, lecz Bishop zaczyna jej cytować swą lekturę, przypominając jak została wygnana z Chandilaru. Deathbird niszczy palmtopa, oznajmiając iż pragnie tę przeszłość wymazać ze swej historii. Rozlega się alarm, a pozostali wzywają ich na mostek. Statek został schwytany w pole odrzutu potężnego krążownika klasy Mamoth, który podąża w stronę punktu skokowego. Kolos pojawił się znikąd i pędzi na swych silnikach w stronę bramy nadprzestrzennej... i Ziemi. Statek X-Men zostaje złapany w pole kolosa, a Hank stara się zdążyć przed nim wykonać skok. Wewnątrz bramy następuje eksplozja.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #345

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.