Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #304

Uncanny X-Men #304

Postacie
Cytat

Logan: "Tell me somebody's contolling his mind!"
Colossus: "For the first time in months Logan... I feel I am in control!

Streszczenie

Wrak Leningradu, gdzie ukrywali się Acolytes aż do tej chwili, w której wszystko uległo zmianie. Poznali bowiem prawdę o śmierci Magneto na Asteroidzie M i usiłują zabic Corteza. Ten błaga ich o litośc, twierdząc iż słuchają bezzasadnych oskarżeń. Exodus, który objawił Acolytes prawdę każe mu milczeć. Oznajmia, iż przybył tu jako posłaniec samego Magneto i daje Acolytes wybór aby doń dołączyli, pozostawiając Corteza swemu losowi. Pomimo wściekłości Amelii, Exodus powstrzymuje ją mówiąc, iż Magnus nie żywi wobec niego złych uczuć. Cortez skacze ku niemu, wykrzykując iż zniszczył miesiące jego pracy i Acolytes lecz Exodus poraża go swą energią zabierając Acolytes na Avalon. Uprzedza Corteza, że gdy spotkają się następnym razem zginie, lecz Magneto zdecydował iż na razie powinien cierpieć. Powoli.


Xavier przegląda się w lustrze, spoglądając na swą zmęczoną twarz. Obok niego staje hologram Lilandry, łączącej się z nim w bólu poprzez miliony lat świetlnych. Xavier wyznaje iż znowu zawiódł, tracąc kolejnego ze swych uczniów, jak Thunderbirda czy Cyphera. Lilandra pociesza go, mówiąc iż wie że zrobił wszystko co tylko było możliwe abu ocalić Ilyanę. Choć przekaz zanika zapewnia, iż Charles nie jest w swym cierpieniu osamotniony. Xavier wie jednak, iż jest i zawsze będzie sam, bowiem polegają na nim wszyscy jego uczniowie, których nie zamierza zawieść. Uruchamia komputer spoglądając na Protokoły Magneto.


Ponad rezydencją na orbicie ziemskiej wisi Avalon, a Magneto spogląda na planetę i leżące gdzieś w dole Graymalkin Lane, Salem Center i Instytut Xaviera, Szkołę dla Młodych Talantów. 'Jeśli mamy przetrwać, to tutaj, wśród gwiazd jest nasza przyszłość. Tu możemy stworzyć dla siebie azyl. Tu... na Avalonie' oznajmia zebranym. Z dala od Ziemi, na której zginęły jego żona i córka, gdzie poddany ludzkim prawom znalazł sie w obozie koncentracyjnym. Z dala od Ziemi, gdzie będąc świadkiem tych wydarzeń po raz pierwszy użył swej nowoobjawionej mocy a mordercy zapłaculi za swą zbrodnię. W tym samym dniu przestał on być człowiekiem a stał się mutantem, który wydał ludzkości wojnę. Wojnę w której musi stawić czoła Xavierowi dla dobra pamięci swej córki. Bowiem tak długo jak istnieć będą idealiści i marzyciele tacy jak Xavier, ginąć będą niewinne dzieci jak jego córka Ania, Doug czy Ilyana. Mutanci potrzebują Magneto dla swego dobra, a on będzie ich zbawicielem.


W Salem Kitty przegląda zawartość lodówki, lecz Ororo mówi jej iż nie mieli ostatnio czasu uzupełniać zapasów. Shadowcat pyta jej czy żałuje tego, że jest X-manką, zwłaszcza w takich chwilach jak dzisiejszy dzień. Ororo unosi ją w górę, jak za dawnych czasów i stwierdza lecąc na niebie iż był to wybór, którego swego czasu żałowała, lecz teraz jest go pewna. Nawet jeśli nie ma chwały w śmieci tych którzy na nią nie zasłużyli. Poniżej Piotr pali swe obrazy stwierdzając że jego zycie dobiegło właśnie końca. Kitty wyrywa mu portret Ilyany, mówiąc iż nie wymaże przeszłości, lecz Piotr oznajmia iż nic już nie czuje. Shadowcat odbiega z płaczem, bowiem Colossus nie reaguje nawet gdy usiłuje go przytulić.


Nieopodal w lesie, gdzie ma się odbyć pogrzeb Ilyany Banshee rozmawia z Bishopem. Sean stwierdza, iż nie wierzy że ten przybył z jego przyszłości, bowiem jak słyszał jest ona mrocznym miejscem, a ma nadzieję że działania X-Men pozwolą jej uniknąć. Choć nie chce słuchać Bishop przepowiada mu, że będzie ostatnią nadzieją i strażnikiem następnej generacji X-Men.


Wkrótce Ororo stoi nad grobem Ilyany spoglądając w oczy zebranym na ceremonii X-Men, X-Factor, Excalibur i X-Force. Wygłasza mowę pogrzbową, a wszyscy pochylają czoła. Jedynie Shatterstar nie może pojąć tej niezrozumiałej dlań ceremonii. Sam przytula Kitty, bowiem oboje pamiętają Ilyanę jeszcze z czasów gdy była członkinią New Mutants. Xavier podjeżdża swym wózkiem do Colossusa, aby powiedzieć jak bardzo jest mu przykto. Piotr wybucha. Wykrzykuje, iż to że stracił całą rodzinę, jest winą Xaviera. Od kiedy opuścił rodzinny kołchoz nie spotkało go w życiu nic dobrego, a wręcz przeciwnie. Stracił całą rodzinę. Marzenie Xaviera zniszczyło Rasputinów. Podbiega Cyclops, mówiąc mu aby się uspokoił lecz Xavier stwierdza, że Piotr ma rację. Wówczas z nieba rozlega się dawno nie słyszany głos. Przybył Magneto.


Magnus wykrzykuje, iż moga się sami przekonac jaki jest efekt ich działań. On obserwował ich od miesięcy, w ukryciu powracając od zdrowia po upadku asteroidy M. Widział działania Stryfe'a, Apocalypse'a i Sinistera. Oto konsekwencja humanizmu: trup Ilyany. Dopóki X-Men będą walczyć o marzenie, mutanci będą ginąć. Nadszedł czas aby porzucili niespełniony sen, który niegdy nie zaistnieje i dowiedli iż godni są miana homo superior!


W trakcie przemowy Magneto X-Men zaczynają przygotowywać się do starcia, bowiem widzą iż nadciągają prowadzeni przez Exodusa Acolytes, którzy w jakiś sposób podkradli się pod rezydencję. Exodus oznajmia, iż usłuchali oni wezwania Magneto i dołąćzą doń na Avalonie. Magneto ruchem ręki powstrzymuje X-grupy od działania. Pazury Wolviego się chowają, a moce pozostałych zostają zablokowane dzięki żelazu znajdującemu się w ich krwi. X-Men mogą jedynie bezsilnie patrzyć jak Magneto niszczy wózek Xaviera. Senyaka pada na kolana, pragnąc służyć jak najlepiej Magneto. To wzburza Quicksilvera, który wykrzykuje iż zamordował on z zimną krwią niewinnych ludzi w szpitalu. Magneto oznajmia, iż gdyby się nie ukrywał pochwaliłby taką decyzję. Teraz jednak Senyaka stanie się przykładem. Owija go swym biczem i zabija, mówiąc iż śmierć dana od Magneto jest wyzowleniem. Nightcrawler z przerażeniem patrzy na to szaleństwo Magnusa, kóry stwierdził najwyraźniej iż jest Bogiem. Magneto oznajmia iż w zamian za wolność wymaga tylko jefnego: ślepego posłuszeństwa. Daje zaś Avalon.


Avalon zawisa nad szkołą, a Xavier z przerażeniem widzi uzbrojenie Shi'ar, które Magneto mógł zdobyć jedynie gdy był nauczycielem New Mutants. Magneto nakazuje Exodusowi rozpocząc lądowanie na Avalonie z Acolytes, a Xaviera pyta czy dołączy do niego. Oznjamia, iż nadeszła pora działania, nim reszta homo superior podzieli los Ilyany. Wówczas ekploduje weń Bishop, który po zablokowaniu kontroli nad swą mocą cały czas absorbował energię z otoczenia, aż otrzymał jej tyle że musiał się jej pozbyć. X-Men zostają uwolnieni. Cyclops nakazuje zebranym naładować Bishopa jak największą ilością energii i sam strzela weń promieniem optycznym. Magneto wygrzebuje się z miejsca w które upadł i podlatuje doń Rogue. Stara się go przekonać, iż zachowuje się równie obłąkańczo jak Stryfe, gdy mówi iż jest zbawcą mutantów. Gdy to nie skutkuje usiłuje odebrac mu moc, lecz okazuje się że Magneto stał się dużo potężniejszy niż kiedykolwiek, bowiem odtrąca ją z pogardą. Oznajmia, iż X-Men czeka marny los. Krępuje X-Men metalem zamierzając zabić, lecz wówczas atakuje go Bishop. Ładuje weń całą enerfię pobieraną od tych którzy moga mu ją dać. Jean i Ororo utrzymują nad ich głowami Avalon, bowiem Magnus utracił nad nim kontrolę. Lecz do Bishopa podbiega Colossus i zadaje mu silny cios.


X-Men spoglądają z przerażeniem na Piotra, kóry stwierdza iż ktoś trafił do głębi jego serca. Po raz pierwszy słyszy właściwe słowa, kogoś kto nie dopuściłby do śmierci jego siostry. Magneto unosi go w górę aby dołączył do pozostałych. Tego już za wiele dla Xaviera, który chwyta jego zbroję. Cyclops wykrzykuje, iż Jean nie utrzyma już dłużej Avalonu. Xavier atakuje Magneto telepatycznie, przypominając mu o ich planach i o przysiędze jaką sobie złożyli. Unosi obu w górę wraz z Avalonem sięgając mocy Magneto. Przypomina mu, iż tylko jeden z nich dotrzymał przysięgi iż wcieli marzenie w życie, a następnie używając mocy Magneto wyrzuca go wraz z Avalonem na orbitę ziemską. Spada w dół, lecz chwyta go Archangel i zanosi do reszty X-Men. Xavier odpowiada mu, że wiedział iż przybędzie mu on na ratunek, tak samo jak i uczyniliby to pozostali z jego X-Men.

Autor: Fatal Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #304

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.