Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #244

Uncanny X-Men #244

Uncanny X-Men #244

"Ladies' Night"

Postacie
Cytat

Rogue: "I have bad feelings about this"

Streszczenie

Miasto Aniołów, Hollywood Mall. W centrum handlowym zgromadziło się wiele ludzi obserwujących popisy młodziutkiej azjatki. Mutantka daje występ tworząc i rozrzucając wokół fajerwerki. Zgromadzony tłum bije brawo, podobnie jeden z policjantów, drugi jest jednakże innego zdania. Postanawia ją aresztowac za zakłócanie porządku. Wzywa posiłki i funkcjonariusze każą jej zakończyć występ. Jubilee, bowiem tak każe wołać na siebie nastolatka, rzuca w stronę policjantów ognikami, by rzucić się następnie do ucieczki, dopingowana przez zgromadzony tłum. Pomagają jej chłopcy na deskorolkach, którzy przeszkadzają policjantom jak tylko mogą. Jubilee wymyka się wreszcie prześlizgując się pod nogami jednego z funkcjuszy, by zjechać na parter po zawieszonej na suficie lamperii. Macha policjantom na pożegnanie, którzy mogą się teraz bezsilnie przyglądac jak dziewczyna wychodzi ze sklepu. Jeden z funkcjonariuszy pokazuje pozostałym znalezioną ulotkę: łowców mutantów, nazywających siebie M Squad. Policjanci decydują się zadzwonić po nich, aby uporali się z problemem, jaki od dłuższego czasu stanowi ich zdaniem zakłócająca spokój i porządek dziewczyna.


W bazie X-Men w Australii dochodzi do gwałtownej ekplozji w budynku zajmowanym przez Rogue. Zaniepokojeni X-Men śpieszą sprawdzić co było jej przyczyną, natrafiając na wylatujące z pomieszczenia masywne łóżko. Dazzler odbija je laserem, a Storm pragnąc uniknąć uderzenie mebla rzuca się do tyłu wpadając przez okno do wanny w ktorej kąpie się Psylocke. Po chwili sytuacja się wyjaśnia. Osobowość Carol Danvers znowu przejęła kontrolę nad Rogue i korzystając z tego przemeblowała mieszkanie w zupełnie inny sposób. Gdy Rogue to odkryła, zaczęła je demolować. Rogue żąda od Psylocke aby usunęła Danvers z jej głowy, Betsy stwierdza jednak że jest to niemożliwe. Ororo dodaje, że Rogue powinna nauczyć żyć się z tym co uczyniła z Danvers, na co Rogue traci nad sobą panowanie. Wyrzuca Storm, że to ona niehgdy nie wybaczyła jej tego, co zrobiła Danvers, i niechętnie zaakceptowała uciekinierkę z Bractwa Mutantów u swego boku. Po chwili przeprasza i wyjaśnia Ororo, co dzieje się z nią od czasu wydarzeń w Genoshy, gdy Danvers przejęła nad nią kontolę i od tamtej pory nie chce odejść. Dazzler widzi przyczynę gfdzie indziej: wszyscy cały czas są X-Men, mutantami ratującymi świat, kórzy nie mają czasu zrobić nic dla siebie. Z tego bierze się ogólne przemęczenie, zapewne stąd też Wolverine ostatnio tak często opuszczał bazę. Storm przyznaje jej rację, a Alison oznajmia że powinny wszystkie na chwilę zapomnieć kim są. Proponuje pójście na zakupy.


Na Hollywood Mall przyvywa właśnie pojazd M Squad, uzbrojony w potężne rakiety, gotowych na wszystko łowców mutantów... którymi okazują się naukowcy pożarci w trakcie Inferna przez windę [kilka numerów wcześniej, jeśli ktoś nie pamięta - Kumos]. Jednocześnie w galerii pojawiają się Storm, Rogue, Dazzler i Psylocke, a ich przybycie zostaje zauważone jedynie przez Jubilee. Azjatka nie może wyjść z szoku spowodowanego widokiem portalu Gatewaya. Podąża za mutantkami, podglądając jak przebierają się w kolejne suknie. Jedynie Rogue nie jest zadowolona z wypadu, powtarzając cały czas że coś się jej nie podoba. Na parterze M Squad prowadzi dochodzenie, posługując się dziwacznie wyglądającym ekwipunkiem. Lider grupy wyjasnia, że postanowili zająć lukę X-Factor, którzy przyznali że nie są łowcami mutantów. Ostatnio na Manhattanie spotkało ich coś dziwnego, podobnie zmienił się ich ekwipunek. Od tamtej pory zostali łowcami, którzy polują używając zmienionego podczas Inferno sprzętu, przypominającego teraz ekwipunek Ghostbusters. Rozkładają pułapkę na Jubille, a energetyczne wiązki namierzają i chwytają Azjatkę, wsysając ją w stronę paszczy pełnej ostrych zębów. Energia powoduje przebicie ściany, na występie Chipp'n'dales, na kórym są dziewczyny. X-Manki ruszają do akcji, rozpoznając demoniczne pochodzenie urządzeń. M Squad natychmiast ich atakuje, powodując zniszczenia w sklepie. Rogue w ostatniej chwili wyciąga dwójkę dzieci spod spadającego żyrandola. Psylocke usiłuje uwolnić Jubilee z energetycznych więzów, co po dłuższej chwili się jej udaje. Wówczas Dazzler i Storm niszczą urządzenie w oślepiającym błysku.


M Squad jest przesłuchiwany przez policję, a dziewczyny z siatkami zakupów wchodzą niezauwazone do portalu Gateewaya. Znowu widzi to tylko Azjatka... spoglądając na M Squad gęsto tłumaczący się ze spowodowanych zniszczeń, decyduje się poszukac szczęścia gdzie indziej. Patrzy na otwarty wciąż portal, zastanawiając się czy to zaproszenie, czy zwykłe niedopatrzenie, po czym wchodzi weń wybierając tym samym nieznane.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #244

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.