Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Nightmare » Ultimate Nightmare #1

Ultimate Nightmare #1

Postacie
Cytat

Przekaz z kosmosu nadawany na cały świat: "No escape...it comes...and there's no escape..."

Streszczenie

Rok 1904. Rosja. Dolina rzeki Podkamienna Tunguska. Potężna fala energii z kosmosu uderza w ziemię. Następuje wybuch. Fala uderzeniowa niszczy wszystko w pobliżu. W miejscu zderzenia powstaje wielki krater.


Rok 1927. Rosyjska ekspedycja jako pierwsza dociera na miejsce katastrofy. Dwójka naukowców, śmiejąc się z zabobonów szamanów dotyczących tego miejsca, zbliża się do krateru. Zaglądają do niego. Po chwili ich oczy wyrażają tylko szok i wielki strach.


Rok 2004. Nagle, w jednej chwili zamiast normalnych programów, na całym świecie odbierany jest jeden, przerażający przekaz. Na ekranach wszystkich monitorów, telewizorów, telebimów, na wyświetlaczach komórek, widać brutalną śmierć obcej cywilizacji. Ludzie ze zgrozą obserwują energię, która niszczy całą planetę wraz z jej mieszkańcami. Wraz z obrazem, pojawia się ostrzeżenie powtarzane we wszystkich językach świata: "...nie ma ucieczki...to nadchodzi...nie ma ucieczki...czeka was tylko śmierć...". Pod wpływem tej wiadomości, przez Ziemię przetacza się fala samobójstw.


Instytut Xaviera. Jean i Charles spotykają się w bibliotece obudzeni przez ten sam sen. Śniło im się dokładnie to samo przesłanie, jakie transmitowane jest na cały glob. Xavier uważa, że stoi za tym mutant, a same wizje są jego wołaniem o pomoc, metaforą tego, co przeżywa. Za pomocą Cerebro lokalizuje źródło sygnału i postanawia wysłać tam ekipę ratunkową. Prosi Jean o obudzenie Petera i Logana.


Triskelon, siedziba Ultimates. Nick Fury rozmawia z Rogersem i Black Widow. Uważa, że ta sytuacja to atak terrorystyczny skierowany przeciwko środkom łączności. On także postanawia wysłać grupę do Tunguski. Jako, iż źródło sygnału znajduje się na terenie Rosji, zgodę wydał prezydent Putin. Zezwolił on jedynie na obecność niewielkiego oddziału. Z tego powodu Fury ma zamiar wyruszyć we trójkę i wspomóc się jeszcze jedną osobą - naukowcem. Odrzuca jednak kandydaturę Starka jako zbyt niepewnego w chwilach zagrożenia. Po chwili rozmawia z przebywającym w dżungli Samem Wilsonem proponując mu udział w misji. Falcon przyjmuję propozycję.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Nightmare #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.