Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Nightmare » Ultimate Nightmare #4

Ultimate Nightmare #4

Postacie
Cytat

Colossus: "Okay. Plan B. Smack the life clean out of their weird-looking bodies."
Wolverine: "Well. It's about damn time."

Streszczenie

Natasha czyta znalezione dokumenty. Wynika z nich, że to, co spadło na Tunguskę zostało wydobyte i podzielone na części. Prace nad znaleziskiem nabrały rozpędu, po drugiej Wojnie Światowej, z powodu Captaina. Rosjanie bali się zagrożenia, jakie niesie super żołnierz, mimo, że Rogers w tym czasie miał status zaginionego, Rosjanie obawiali się, że Amerykanie stworzą nowych super żołnierzy. Przez cały czas szykowali się do walki z Kapitanem Ameryką. Okazuje się także, że te ludzkie twory to "kuzyni" Cap'a. Ludzie z zaimplantowanymi częściami wydobytymi z obiektu, który spadł na Ziemię sto lat temu. Rosyjscy super żołnierze.


Trójka X-Men stoi w pomieszczeniu, do którego spadli chwilę wcześniej, Ze wszystkich stron są otoczeni przez obecnych mieszkańców bazy. Peter prosi Logana o spokój. Przemawia do stworów w ich ojczystym języku, po rosyjsku. Przedstawia X-Men jako grupę ratunkową, która przybyła im pomóc. Ale oni nie są tym zainteresowani. Jeden z nich próbuje zgnieść Petera w swoich mocarnych dłoniach. Ten zamienia się w metal i wprowadza w życie plan B - eliminację zagrożenia. Wolverine ochoczo rzuca się w wir walki.


Także okrojona drużyna Ultimates ma problemy z przeciwnikiem. Radzą sobie jednak dzięki swoim karabinom. Zastanawiają się ilu jeszcze takich wrogów będą musieli pokonać po drodze. Black Widow mówi do Kapitana, że na swój sposób jest to zabawne; w końcu to jego wina. Ale może trzeba być Rosjaninem, żeby ten humor docenić.


Po drugiej stronie bazy Jean zirytowana przedłużającą się walką, postanawia szybko ją zakończyć. Używa swojej mocy, tworząc wielką dziurę w podłodze i wrzuca tam wszystkich napastników. Głośno zastanawia się, czy te stwory mają dzieci. Mówi, że nie ma powodu, dlaczego nie miałoby być tu jakieś dziecko - mutant. Żyjące w podziemnym świecie potworów. Wolverine zwraca jej uwagę, że nadużywa swoich telekinetycznych mocy, gdyż zaczyna krwawić z uszu i oczu. Marvel Girl mówi mu, żeby zamiast gadać pomógł znaleźć jej źródło sygnału, bo z każdą sekundą wołanie o pomoc, które słyszy w swojej głowie jest silniejsze.


Captain mówi do Nataszy, że nie rozumie jednej rzeczy. W końcu to ona jest rosyjskim super żołnierzem. Ta tłumaczy mu, że były przynajmniej cztery niezależne programy pracujące nad tym zagadnieniem. Falcon oznajmia, że są już sto metrów od centrum bazy. Natykają się na kolejnego przeciwnika. Nick strzela bez namysłu, jednak kule nie czynią żadnej szkody przeciwnikowi, który wygląda jak Rosyjska wersja Captain'a. Ma na sobie czerwony strój z gwiazdą na piersi i normalny, ludzki wygląd. Gdy dowiaduje się, że stoi przed nim Captain America bardzo się cieszy. Czekał na to spotkanie od bardzo dawna. Zrobił sobie nawet tarczę na wzór tej Rogersa. Cap postanawia, że będzie z nim walczył, skoro czekał na to tak długo. Mówi reszcie, żeby szła dalej i zakończyła misję.

 

Falcon próbuje otworzyć kolejne drzwi, które stoją im na drodze. Za ich plecami dwójka super żołnierzy przygotowuje się do walki.


Marvel Girl za pomocą telekinezy pokonuje kolejną przeszkodę - ceglany mur. Gdy Logan po raz kolejny prosi ją o ostrożność, ta pyta się, co go to obchodzi. Przecież to on, tuż po spędzonej wspólnie nocy przyznał się jej, że miał zamiar zabić profesora. Każe mu się zamknąć. Po chwili z jej ust wydobywają się słowa, identyczne jak w nadawanym na świat komunikacie; bo im bliżej są źródła sygnału, tym gorzej z Jean.

Kolejną przeszkodą, zajmuje się Colossus. Potężnym kopniakiem niszczy wielkie wrota. Oczom X-men ukazuje się cel ich misji. Patrząc jednak na zaskoczenie bijące z ich twarzy, nie jest to widok, który spodziewali się ujrzeć.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Nightmare #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.