Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Nightmare » Ultimate Nightmare #2

Ultimate Nightmare #2

Postacie
Cytat

Falcon: "I've seen dead soldiers, Cap. What if I could make a chemical machine that brought them back?"

Streszczenie

W posiadłości, przy stole w kuchni rozmawiają Logan, Jean, Charles i Peter. Ten ostatni przekazuje reszcie wszystko, co wie o regionie Tunguski. Nie jest tego dużo. Xavier prosi ich, aby przywieźli tego mutanta, tą nieszczęśliwą duszę do instytutu.


Amazonia. Helikopter wysłany po Falcona dociera na miejsce i zabiera go do podniebnego lotniskowca S.H.I.E.L.D.


X-Jet. Jean pyta Petera, czy był kiedyś w Tungusce. Ten odpowiada przecząco. Mówi, że jest coś dziwnego w tym miejscu. W końcu 100 lat temu coś się tam stało. Niektórzy twierdzą, że spadł tam meteoryt, niektórzy, że wylądowało UFO. Cokolwiek to było, zostawiło po sobie promieniowanie i przez to, jest tam wysoki poziom mutacji. Dlatego uważa tezę profesora, iż jest to mutant, za prawdopodobną. Z kolei Logan jest przekonany, że na pewno nie będą jedynymi osobami badającymi sprawę na miejscu.


Podniebny lotniskowiec. Falcon zostaje przedstawiony Captainowi i Black Widow. Okazuje się, że kiedyś służył w armii, ale zrezygnował. Zostaje wprowadzony w sprawę. Poznaje także imiona swoich towarzyszy. Jest pewien, że Rosjanie za tym nie stoją. Nigdy nie mieli funduszy na takie działania. Nawet Amerykanie nie byliby w stanie tego dokonać. Zwraca uwagę, że przekaz ma formę wiadomości od zmarłych. To było jego celem badań w Amazonii. Żyje tam plemię, którego członkowie po zażyciu pewnego halucynogenu, jak wierzą, odwiedzają inny wymiar. Wymiar, w którym przebywają zmarli. Gdy wracają przynoszą ze sobą wiadomości. Tak jest w tym przypadku. Przekaz powstał, gdy zmarli z obcej planety połączyli się z żywymi mieszkańcami Ziemii za pomocą telewizji.

Odpowiadając na pytanie Captaina, Falcon wyjaśnia, co robił w dżungli. Próbował znaleźć sposób, dzięki któremu za pomocą tych halucynogenów będzie mógł wskrzeszać ludzi.

Analiza zdjęć obszaru Tunguski ujawnia istnienie podziemnej bazy. Dodatkowo pod nią ukryte są nuklearne miny lądowe. Aby przypadkowo ich nie odpalić w czasie misji obowiązywać będzie cisza radiowa. Nick wzywa wszystkich, aby się przygotowali. Wejdą do bazy od południowej strony.


W samolocie mutantów także trwa analiza obiektu. Zapada decyzja o wejściu do bazy od strony północnej.


Południowe wejście. Nick, Cap, Natasha i Falcon stają przed zamkniętymi wrotami. Wyglądają na wyrób radziecki z lat osiemdziesiątych. Są wyłączone, co oznacza, że baza jest opuszczona. Po chwili dzięki elektronicznym umiejętnościom Falcona stają otworem. Grupa wchodzi do środka.


Wejście północne. Tutaj także są zamknięte wrota. Zajmuje się nimi Jean, wyładowując swoją wściekłość na myśl, że w takim miejscu przetrzymywany jest mutant. Po chwili wchodzą do środka.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Nightmare #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.