Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Secret » Ultimate Secret #3

Ultimate Secret #3

Postacie
Cytat

Iron Man podrywając Susan: "You know, some girls think my armor is pretty...cool."
Susan: "You should definetly try and meet someone like that, then."
Iron Man odchodząc zdruzgotany: 'I'm going now."

Streszczenie

Członkowie Fantastic Four i Ultimates docierają do bazy SHIELD. Johnny i Ben są bardzo podekscytowani. Iron Man, mówi do Susan, że mogła tu przylecieć w jego ramionach. Ta stwierdza, że wtedy nie mogłaby przylecieć ze swoim chłopakiem. Wskazuje przy tym na niego, dodając, że jest świetny. Reed zajęty jest oglądaniem resztek po wyrzutni promu i nie zwraca na nich uwagi. Stark nie poddaje się i dalej próbuje poderwać pannę Storm [patrz cytat]. Ta jednak szybko gasi jego entuzjazm.


Thor rozmawia z Johnnym i Benem. Mówi im, że w przeciwieństwie do pozostałej dwójki, oni wyglądają jak wojownicy. Po chwili rozmowy okazuje się, że wszyscy walczyli kiedyś z obcymi. Syn Odyna mówi, że walka z obcymi jest super. Dodaje, że później mogą razem wyskoczyć na piwo. Jego propozycja zostaje przyjęta z entuzjazmem.


Pokój odpraw. Nick wprowadza obecnych - Thora, Starka, Danvers i członków FF w sprawę. Tłumaczy, że na Ziemi żyje wiele obcych ras. Jedną z nich są Kree, której przedstawiciel, zakuty w kajdanki, siedzi koło nich. Został on poddany operacji, aby przypominać Dr. Philipa Lawsona, naukowca odpowiedzialnego za program Asis. Mahr Vehl twierdzi ponadto, że przeszedł na stronę ludzkości.


Fury tłumaczy, że Kree są na Ziemi z powodu czegoś, co nazywają Gah-Lak-Tus. Jest on przeciwieństwem Boga. Niszczycielem życia, zabija na skalę masową i zmierza w stronę naszej planety. Pokazując na wyświetlaczu zdjęcie Visiona, informuję, że to miało nas ostrzec, ale przez sowietów ostrzeżenie dotarło o wiek za późno. Dodaje, że jeden z jego ludzi - Sam Wilson pracując z danymi pamięci zwiastuna, odkrył, że od przybycia Gah-Lak-Tusa dzielą Ziemię tylko tygodnie. Według Falcona podróżuje on przez galaktykę, przez tysiąclecia, niszcząc wszystkie cywilizacje w odległości stu pięćdziesięciu lat świetlnych od nas. Reed mówi, że to rozwiązanie, którego szukał. Tłumaczy zebranym, że galaktyka powinna tętnić życiem. Dlatego nic nie widzimy, ani nie słyszymy, bo Gah-Lak-Tus niszczy cywilizacje zanim będą w stanie nawiązać kontakt.


Nick stwierdza, że teoria ma sens, ale dalej nie wiedzą, czym jest "ten który nadchodzi". Wskazuje palcem na Vehla i mówi, że jego ludzie wiedzą. Mahr poprawia Fury'ego. Mówi, że tylko jedna osoba na ich statku zna odpowiedź na to zagadnienie. Jest to tajemnica ściśle strzeżona przez Najwyższą Inteligencję. Powiedziano im, że gdyby wiedzieli, czym jest Gah-Lak-Tus oszaleliby. Jest to tajemnica przekazywana tylko na najwyższym poziomie, osobom, które poddano specjalnemu treningowi. Dodaje, że kapitan statku, Yahn Rgg, nie jest sobą od kiedy poznał tę tajemnicę. To on kazał zniszczyć prom Asis, aby uwięzić wszystkich ludzi na planecie. Chciał być świadkiem całkowitej zagłady planety.


Danvers pyta się Vehla czego on chce. Ten odpowiada, że kolumbijskiej kawy, pączków, nowych odcinków "Zagubionych". Chce po prostu zostać na planecie. Dodaje, że lubi kulturę i ludzi. Przystąpił do programu Asis, bo chciał go przyspieszyć. Mówi, że ludzie zasługują, by dotrzeć do gwiazd, zasługują, by żyć. Odpowiadając na pytanie Starka, wyjaśnia jaki ma plan. Statki wyposażone są w niewielką ilość robotów bojowych. Wystarczy stworzyć sytuację, w której będą musiały zaatakować tu na Ziemi, a statek pozostanie niechroniony.


Tony i Reed są zachwyceni. Szybko wpadają na ten sam pomysł. Skoro w programach kosmicznych wszystko robi się podwójne, to wystarczy przygotować do startu drugi prom Asis. Na jego pokładzie będzie oddział gotowy do startu. Celem będzie statek Kree, wraz z jedyną osobą posiadającą wiedzę o Gah-Lak-Tusie.


Nick wydaje dyspozycje. Johnny, Ben Thor i będąca w drodze Widow, stanowią grupę, która pozostanie na Ziemi. Mają za zadanie pokonać obcych. Tony, Reed, Susan i podróżujący z Widow Hawkeye będą "kosmicznymi piratami".


Wszyscy przygotowują się do swoich misji. Reed i Susan ściągają potrzebny sobie sprzęt z budynku Baxtera. Thor zamawia beczkę piwa, którą ma zamiar wypić z Grimmem i młodym Stormem.


Pokład samolotu. Hawkeye uczy Widow strzelania z łuku. Natasha stwierdza, że woli pozostać przy broni palnej. Clinton tłumaczy jej, że robi to, bo pewnego dnia on będzie leżał martwy u jej stóp, a ona sama nie będzie miała amunicji i łuk będzie jej jedyną szansą na przeżycie. Dodaje także, że nie lubi pracować z super bohaterami - wolał stare czasy, kiedy ich nie było. Nie może także uwierzyć, że Fury wezwał na pomoc czwórkę dzieciaków. Uważa, że wszyscy zginą.


Baza SHIELD. Reed, Mahr i Tony instalują na promie system maskowania, który ma umożliwić im niedostrzeżone dotarcie do statku Kree. Vehl uaktywnia swoją zbroję, dzięki której ma dostęp do własnej bazy danych. Reed i Tony mówią, że chcieliby przeprowadzić na niej inżynierię wsteczną. Kosmita stwierdza, że jeśli to przeżyją, to spełni ich życzenie.


Tuż obok promu Danvers rozmawia z Furym. Kobieta nie wierzy w szansę powodzenia operacji. Nick z kolei wygląda na odprężonego i pewnego siebie.


Prom Asis zostaje wyprowadzony z hangaru. Przynęta przynosi efekt. Kree teleportują na miejsce swój oddział robotów. Kierują się one w stronę promu. Stark nie ma zamiaru na nie czekać. Odpala silniki, które wynoszą wahadłowiec na orbitę. Na Ziemi w kierunku robotów rusza mała armia złożona z żołnierzy S.H.I.E.L.D, Thora, Bena, Nicka, Widow i Johnny'ego.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Secret #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.