Avalon » Serie komiksowe » Soldier X » Soldier X #3

Soldier X #3

Soldier X #3

"The Virgin of Krasnaya Polyana"

Postacie
  • * Cable
  • * Oleg, Vera, Magdalena, pop Dimitri
    * Dragonfly i Gilbert Jordan
Cytat

listonosz: "Bicycle! Someone stole my bicycle! It was better under the Communists! Nobody was stealing my bicycles then! Of course, I didn't have a bicycle then, but still..."

Streszczenie

Na małej, opuszczonej stacyjce, oddalonej od Moskwy o czternaście godzin jazdy pociągiem, stoi pełen zwątpienia Oleg, zastanawiając się co on tutaj robi. Nathan przypomina mu, że przybyli, aby odbić córkę Rosjanina z rąk wykorzystującej ją matki. Oleg stwierdza, że musiał być pijany, godząc się na tą eskapadę i chce wracać do domu. Mówi, że to musiało być pisane dziewczynce, po to dostała swój dar i nie ma sensu tego zmieniać, lepiej poczekać na śmierć z rąk ormiańskiej mafii. Cable wpada we gniew, nie rozumie postawy Olega. W tamtej chwili Summers przypomniał sobie nauki zakonu Askani, uświadomił sobie, iż świat potrzebuje nadziei i on tą nadzieje przywróci, czy świat tego chce czy nie. Chwyta rower przypięty łańcuchem do płotu, wskakuje na niego i polną drogą sam rusza na ratunek Magdalenie.


Na dworcu, na ławce siedzi Oleg, topiąc smutki w butelce wódki. Do niego przysiada się listonosz, który właśnie odkrył, że jego rower został skradziony. Obaj mężczyźni opowiadają o swoich troskach i żalach, popijając alkohol. W końcu listonosz próbuje pocieszyć Olega mówiąc, że ten zawsze może zrobić sobie drugie dziecko a on nowego roweru nie da rady sobie zrobić. Słysząc to Oleg zalewa się łzami, dotarło do niego, że być może stracił już córkę, na zawsze.


Tymczasem, Cable, jadąc na rowerze, mija setki, tysiące schorowanych i kalekich ludzi ustawionych w kolejce. Świadomość tego, że jest potrzebny znacznie poprawiła mu samopoczucie. Ale słowa, które wypowiedział w gniewie, w myślach na dworcu, nie dają mu spokoju. Przypomniał sobie Jackiego Singapore'a, którego spotkał kilka tygodni temu [Cable v2 #107 - Black Bolt], ów człowiek chciał wprowadzić siłą nowy ład na świecie i próbował namówić go do współpracy. Ale wtedy Summers z pobudek etycznych odrzucił tą propozycje a teraz przez myśl przechodziły mu takie same pomysły. Rozważania te przerywa pewien starzec, który wyrywa kobiecie stojącej przed nim kule, na której ta się podpierała i wpcha ją między szprychy jadącego. Nathan przeleciał nad kierownicą i z całym impetem uderzył w ziemię. Starzec zaczyna szarpać go za ubranie i krzyczeć. Złości się, gdyż myśli, że Summers chce się wepchać do świętej bez kolejki. Cable milczy, jedynie jego oko zaczyna iskrzyć. Wtedy starzec spostrzega, że obydwaj znajdują się kilkadziesiąt metrów nad ziemią i zaczyna błagać o życie. Nathan odstawia go na ziemię i dalszą drogę postanawia przebyć lewitując, w oddali widzi już stary kościół, miejsce gdzie rozpoczyna się ta kilkunastokilometrowa kolejka.


Teraźniejszość. W podziemnym kompleksie S.H.I.E.L.D. w Bethesda, Dragonfly schodzi po schodach niosąc dwa kubki kawy. Zatrzymuje napotkaną agentką i zaczyna z nią flirtować, ale krzyk Jordana szybko przywołuje go do porządku i wchodzi do biura. Wewnątrz czeka już Gilbert, ze stosami akt i pretensjami, że Dragonfly po raz kolejny się spóźnia i nie traktuje tego śledztwa poważnie. Dragonfly śmiejąc się, przyznaje się do winy. Wtedy Jordan wpada we wściekłość i wrzeszczy, waląc pięścią w stół, że Cable jest podejrzany o zamordowanie Joy Henderson, nie tylko świetnej agentki ale i jego dziewczyny. Dragonfly przeprasza i tłumaczy, że tylko żartował. Gilbert ma dość tych żartów, wyciąga kasetę video, która była załączona do akt Summersa i wkłada do magnetowidu. Agenci widzieli to nagranie już chyba setki razy, ale może tym razem zauważą coś, co wcześniej przeoczyli.


Na ekranie monitora widać, a właściwie na razie tylko słychać kobietę usiłującą ustawić ostrość kamery. Po chwili obraz wraca do normy. Film przedstawia zdarzenia jakie matka Magdaleny, Vera nagrała w kościele w Krasney Polyanie. Dziewczynka uzdrawia ludzi, jednego po drugim, bez wytchnienia, wystarczy tylko, że pocałuje ich w chore miejsce. Pop Dimitri, który nadzoruje całe przedsięwzięcie prosi o chwile odpoczynku dla dziewczynki, lecz matka się nie zgadza i tylko pogania córkę. Nastała kolej wielkiego, tłustego mężczyzny, całego pokrytego wrzodami. Magdalena z obrzydzeniem przybliża twarz do owrzodzonego brzucha. Po dotknięciu ustami nie może wytrzymać i wymiotuje. Dimitri teraz już żąda przerwy, ale matka dziewczynki nie słucha go i nakłania córkę do kontynuacji, nie przestając kręcić. Magdalena posłusznie wraca do leczenia grubasa. Wtedy dach świątyni zawala się i do wnętrza wlatuje Cable. Uderza owrzodzonego człowieka, który rzucił się na niego, bierze dziewczynkę na ręce i idzie w stronę wyjścia. Magdalena jest wpatrzona w Nathana jak w obrazek, jest przekonana, że to anioł, który przybył ją uratować. Reszta ludzi przeżegnawszy się, rozchodzi się i robi im przejście. Na drodze pozostała tylko niska, przygarbiona postać. Gdy Cable do niej podchodzi, ta nienaturalnie wielką ręką nokautuje go jednym ciosem. Wtedy nagranie się kończy.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Soldier X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.