Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: House Of M » Spider-Man: House Of M #1

Spider-Man: House Of M #1

Postacie
Cytat

Gwen Parker: "Mr. Osborn, do you know what I look for in a man?
Norman Osborn: "Mutant genes and a bank account?"

Streszczenie

W nocy Peter Parker stoi nad łóżkiem przyglądając się swojej śpiącej żonie Gwen i synowi Richiemu. Przebudzona kobieta zauważa, że jej mąż płacze. Peter każe jej dalej spać mówiąc, że wszystko jest w porządku.


Nazajutrz, ćwiczącego w swojej prywatnej sali gimnastycznej Parkera odwiedza jego wujek, składając urodzinowe życzenia. Zdziwiony Ben pyta się bratanka, czemu ten tak mu się przygląda. Zmieszany Pete odpowiada, że tylko się zamyślił po czym każe mu się rozgościć, bo sam musi iść się ogolić. Ben przeglądając gazetę, każe Peterowi lepiej traktować człowieka od public relations, ponieważ ten bardzo dobrze się spisuje. Przypomina też wydarzenia z czasów szkoły gdy okazało się, że Peter jest mutantem. W tej chwili pojawia się łysy Pete. Zdziwiony Ben nie spodziewał się, że o takie golenie chodziło chłopakowi. Oboje udają się do helikoptera.


W innym miejscu, Kapitan Stacy próbuje dostać się na prezentację, na którą był zaproszony, ale zachowujący się rasistowsko mutant-ochroniarz nie chce go przepuścić tłumacząc, że wstęp mają tylko mutanci. Nagle pojawia się J. Jonah Jamesom z magazynu Forbes, który tłumaczy ochroniarzowi, że Stacy jest teściem Petera Parkera, niesamowitego Spider-Mana. Mutant przeprasza, a Stacy, pytając się o jego imię, każe mu się pojawić na prezentacji za pięć minut jeśli nie chce mieć żadnych nieprzyjemności. W czasie pokazu, Stacy opowiada o niesamowitej broni służącej do obrony własnej, stworzonej przez jego córkę i Petera. W pewnej chwili rozkazuje Skrilowi [mutant który nie chciał go przepuścić - Gamart], aby ten go zaatakował. Gdy tamten spełnia polecenie, Stacy wystrzeliwuje sieć ze specjalnych wyrzutni zamocowanych na nadgarstkach i w parę chwil obezwładnia napastnika, po czym każe widowni wyobrazić sobie ludzi wyposażonych w takie urządzenia.


Firma Osborna. Gwen Stacy tłumaczy Normanowi, że od 12:01 cały kompleks i wszystko co się w nim znajduje należy do Spider-Man Inc. Po krótkiej, ironicznej rozmowie dziewczyna mówi Osbornowi, że wszystkie jego interesy z rodziną Parkerów są już przeszłością i prosi go o wyjście.


Ogladający właśnie telewizor, Richie i ciotka May są poruszeni widokiem łysego Petera. Nagle pojawia się Crusher Hogan, który razem ze Spider-Manem występował w paru filmach pod pseudonimem Green Goblin. Bawi się chwile z Richardem, po czym wręcza May prezent dla Pete'a, ponieważ ma dzisiaj mecz i nie będzie mógł pojawić się na przyjęciu urodzinowym.


Na przyjęciu, do Petera podchodzi J.Jonah Jamesom chcąc złożyć mu życzenia. Peter zaczyna na niego krzyczeć po czym każe mu wracać do pracy. Jamesom odchodzi, mówiąc pod nosem, że to musi się skończyć. Całej scenie przyglądają się z dezaprobatą Ben i Kapitan Stacy.


Parker, w rozmowie z Gwen mówi, że ma wszystko o czym marzył. Gwen żartuje, że mógł chcieć pokoju na świecie. Zdenerwowany Peter idzie do łazienki. Tam podsłuchuje przez przypadek rozmowę aktorki Mary Jane i ochroniarza Rhino który mówi, że Peter jest dobrym człowiekiem, ale jako sławna osoba chce dostawać wszystko czego zapragnie i myśli, że to normalne.


W innym miejscu, Jamesom jest właśnie duszony przez istotę nazywającą siebie Green Goblin, która chce zniszczyć Spider-Mana, a Jonah będzie pionkiem który mu w tym pomoże. J.J. tylko się uśmiecha i pyta kiedy zaczynają.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Spider-Man: House Of M #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.