Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Witch » Scarlet Witch #4

Scarlet Witch #4

Scarlet Witch #4

"The Witch Is Mine "

Postacie
Cytat

Scarlet Witch rzucając mieczem w Lore: "The witch is mine!"

Streszczenie

Unity, Nowa Anglia, wybiła północ, oto Lore - ogniwo początku, wymiar po wymiarze upada pod jej ohydną siłą. Nasz jest kolejny...


Kobieta nie jest Wandą Maximoff, jest jej lustrzanym odbiciem, mrocznym odbiciem, chciwym i złym. Nie czekając na nic Lore atakuje wiedźmy, próba odesłania jej przez Agatce kończy się fiaskiem, starsza czarownica zostaje porażona promieniem. Odgrażanie wściekłej, Scarlet, że zapłaci za to, kobieta przyjmuje śmiechem. Fizyczny cios mścicielki przechodzi przez nią jak przez ducha, porażona Wanda podziela los mentorki. Wykorzystując chwile Lore oznajmia, po co przybyła: interesuje ja nasz świat, ale nie mogą istnieć w jednym wymiarze dwa ogniwa, dlatego wpierw musi się pozbyć Scarlet Witch, póki tego nie zrobi jest duchem, duszą, fantazją... Fantazją Wandy Maximoff, przybyła z jej koszmarów, z udręki jej duszy, a teraz pragnie jej fizyczności. Ale walka między tymi dwoma dopiero się rozpoczęła!


Zmieniając prawdopodobieństwo Scarlet Witch sprawia, że Lore nabiera fizycznego wymiaru i można ją zranić, co też zostaje skwapliwie wykorzystane przez wiedźmę i tym razem zaskoczona kobieta upada na ziemię. Obraca się to jednak przeciw mścicielce, posiadając ciało Lore już jej nie potrzebuje. Wykorzystując nekromanckie zdolności budzi szkielety dawno zmarłych wojowników i nasyła je na wiedźmę. Ale ona czuje ich ból, ich pragnienie spoczęcia w pokoju, wykorzystując hex moce, odwraca nekromancie zaklęcia i umożliwia im to. Rozgniewana Lore wykonuje atak mieczem, ale chybia. Sytuacja staje się patowa, promienie ich mocy blokują się wzajemnie. Rykoszet trafia jednak w skałę, przy której unieruchomiony jest Mastera Pandemonium, co skutkuje wybuchem i uwalnia go. Tymczasem kobiety znów walczą fizycznie i przewagę osiąga Wanda. Kiedy jej zwycięstwo wydaje się pewne, nie zauważony przez nikogo Master unieruchamia ją. Lore wykorzystując chwile strzela do nich, ale trafia tylko w Pandemonium zabijając go na miejscu. Uwolnieni od jego dominacji obudzili się mściciele: U.S.Agent, War Machine, Living Lightning i Spider-Woman. Widząc tą liczebną przewagę Lore tworzy chmurę dymu, który wiruje wokół niej. Przyciąga dusze z samotnych grobów. Duchy te zaczęły ją rozrywać, jej płacz kruszy ściany katakumb. W swej strasznej zemście zabijają ją. Wanda nie chce pozwolić pozbyć się zemsty i rzuca mieczem prosto w serce Lore.


Scarlet Witch budzi się w ciemnym pustym miejscu, widzi tam królową Amazonii ze swych snów, Eleyn dziękuje jej za pomszczenie ich wszystkich i zapewnia, że może bezpiecznie zasnąć, bo jest bezpieczna. Tym razem Wanda budzi się naprawdę w swoim łóżku w otoczeniu przyjaciół z Avengers, znaleźli ją w ruinach kościoła i przetransponowali to bazy. Na pytanie Julii jak się czuje odpowiada, że lepiej niż kiedykolwiek przedtem. To koniec... Koniec starej Scarlet Witch.

Autor: Nadia

Galeria numeru

Scarlet Witch #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.