Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Witch » Scarlet Witch #1

Scarlet Witch #1

Scarlet Witch #1

"Dark Design"

Postacie
Cytat

Wanda: "This place is so eerie, my skin's crawling...like there's something watching us..."
Agatha: "I fear, young lady, that perhaps you've been watching far too many horror movies for your own good"

Streszczenie

Gwiazdy boją się tej nocy, przestrzeń kosmiczna trzeszczy i wzdryga się jakby była przerażona. Koniec nadchodzi. Magiczny chaos otacza świetlisty, samotny świat- Amazar. Złowieszcze znaki mówią prawdę, rozległa magia tworzy siatkę wokół planety. Poniżej jarzącej się atmosfery najsłynniejsza cytadela obronna szykuje się na śmierć. Mrowie kapsuł ląduje fala po fali, rozsadzając twierdzę i uwalniając swój ładunek.


Planetę zaatakował mag-zdobywca Gargan na czele swych żelaznych golemów, one nie znają uczucia litości, nie mają wyrzutów sumienia. Wiedzą tylko jak zabijać. Trwa ostatnia bitwa. Amazońskie kobiety są stracone, a ich królowa-wiedźma zachorowała na nieznaną chorobę i umiera w swojej komnacie. Gargan, zabiwszy ostatnią obrończynię królowej Eleyn, kazał golemom zawlec ją do magicznego kręgu. Tam dokonał mrocznego rytuału; pochłonięcia serca miasta i serca królowej. Zdzierając maskę z twarzy ukazał swe oblicze... oblicze Wandy Maximoff znanej tez jako Scarlet Witch.


Kwatera Zachodnia Avengers, godzina 2:15 w nocy. Wanda po raz kolejny budzi się z koszmaru sennego, w którym widzi zniszczenie Amazaru, coraz bardziej zaniepokojona kontaktuje się z Agathą Harkness. Starsza wiedźma tłumaczy sen traumatycznymi przeżyciami z przeszłości, spotkaniem z Masterem Pandemonium [więcej na ten temat w biosie Scarlet Witch-dop. Nadia] i pociesza Scarlet, że jest silna i zawsze może na nią liczyć.


6:30 rano. Po forsownym treningu na siłowni, rozmowę Wandy i U.S.Agenta odnośnie koncentracji i siły przerywa alarm. Iron-Man, Wonder Man, War Machine i Spider-Woman walczą z fioletowymi potworami, które na widok wbiegającej Wandy wyraźnie się ożywiły. Skupiając cała swą uwagę na niej nie zauważają działań reszty zespołu. Walker próbuje tradycyjnego rzutu tarczą, co połączone z hex mocą daje zmierzony efekt; potwory zostały pokonane. Rozpadający się ostatni potwór jeszcze syczy, że wiedźma należy do niego.

Wanda ponownie przy pomocy szklanej kuli kontaktuje się z Agathą, ma pewność, że potwory mają związek z jej snami. Harkness to potwierdza i oznajmia, że wyjaśnienie można znaleźć w tajemnej bibliotece w wiosce w Nowej Anglii. Scarlet Witch okłamując drużynę jedzie do Nowej Anglii.


Las gdzieś w Nowej Anglii, 10 rano. Agatha podwozi Wandę do miasteczka Unity, które Scarlet wydaje się upiorne. Mieszkańcy opuścili mieścinę, gdy zabrakło ryb, z których połowu się utrzymywali. Biblioteka, do której się udają, zastała stworzona przez starego kapłana zafascynowanego ezoteryką w roku 1843, po jego śmierci przeszła na własność parafii. Niektóre z książek wchodzących w skład kolekcji to miedzy innymi: "The Book of Eibon", "The Celeano Fragment", "Pnakotic Manuscripts", "Vermis Misteriis", "Ensorcielammia" i najsławniejsza "Necronomicon" [Polecam sięgniecie do Lovecrafta i innych autorów obracających się w mitologii Cthulhu - dop. Nadia]. Czarownice rozdzielają się, Wanda schodząc w dół zastaje dziwna postać w kapturze, która okazuje się być jej nemezis: Master Pandemonium

Autor: Nadia

Galeria numeru

Scarlet Witch #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.