Avalon » Serie komiksowe » Sabretooth: Mary Shelley Overdrive » Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #1

Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #1

Postacie
Streszczenie

W apartamencie gdzieś w Nowym Jorku panuje bałagan. Na podłodze leżą dwa trupy, a w kącie chowa się mężczyzna, który obiecuje napastnikowi podwójną zapłatę, jeśli ten zostawi go przy życiu. Sabretooth mówi, żeby oszczędzał oddech. Po chwili, na korytarzu słychać tylko stłumione krzyki. Creed wychodzi z apartamentu uśmiechnięty i zatrzymuje się na schodach, żeby zapalić papierosa. Jakiś zapach zwraca jego uwagę, więc podąża za nim na dach. Widzi tam kobietę, podlewającą kwiaty i uzbrojonego człowieka, ukrytego w cieniu. Przez chwilę przygląda się temu z dziwnym uczuciem. Nagle nóż trafia go w gardło i przybija do ściany. Jeden z ochroniarzy informuje przełożonego, że trafił na intruza i trzeba będzie sprzątnąć ciało. Po chwili jednak, ten sam nóż przelatuje mu obok głowy, więc zmienia zdanie i prosi o wsparcie. Creed rzuca się na niego i przecina twarz pazurami, ale tamten wystrzeliwuje w niego cały magazynek swojego uzi, a jego kolega, który właśnie pojawił się na schodach, poprawia strzałami z pistoletu. Zamieszanie zwraca uwagę kobiety. Sabretooth podnosi się szybko i odcina napastnikowi dłoń. Ten przed śmiercią ogłasza wszystkim, że nie czuje nawet bólu. Pojawia się trzeci z ochroniarzy, który rozpoznaje Creeda, bo czytał o nim. Wie, że jego kości się nie łamią, więc próbuje wyłamać mu staw łokciowy i nadgarstek. Udaje mu się, a w tym czasie inny uderza Sabretootha w tchawicę i zamierza wyciąć ją nożem. Wszystkiemu zza winkla przygląda się młoda blondynka. Creed wyrywa się i ciska w nich oderwanym od dachu zakończeniem wentylatora, za którym stała. Następnie chwyta dwóch z nich i zderza głowami tak mocno, że czaszki pękają. W tej chwili ktoś każe mu się zatrzymać. Gdy się obraca, zauważa, że został otoczony przez żołnierzy z karabinami. Zauważa też, że dziewczyna staje na krawędzi dachu jakby zamierzała skoczyć, więc przebija się przez oddział, chwyta ją i zeskakuje na najbliższy budynek. Tamci mogą tylko przyglądać się, jak znikają, przeklinając po rosyjsku. Jeden z nich oświadcza, że dziewczyna ma nadajnik, tak na wszelki wypadek, po czym stwierdza, że mają jeszcze kilka godzin, zanim morza zmienią się w krew.

 

Creed zabrał dziewczynę do jednej ze swoich kryjówek. Kiedy już doprowadził się do porządku, zaczął domagać się wyjaśnień, kim byli ci ludzie i dlaczego chcieli ją zabić. Ona twierdzi, że nie wie, więc daje jej minutę na przypomnienie sobie, albo ją wypatroszy. Niespodziewanie, dziewczyna całuje go, zanim kończy zdanie, a potem zaczyna się rozbierać, mówiąc, że tam na dachu był wspaniały. Siada na nim i zaczyna rozpinać spodnie, mówiąc, jak bardzo podnieciły ją wystrzały i krew. Victor nie daje się długo prosić. Pazurami rozcina jej ubranie i przyciska do ściany, przejmując inicjatywę i warcząc jak dzikie zwierze.


Kilka godzin później, oboje siedzą na łóżku. Ona zachwyca się faktem, że Creed jest mutantem i przysięga na wszystko, że ci ludzie nie byli jej ochroniarzami i widziała ich pierwszy raz w życiu. Zapytana, czym się zajmuje, odpowiada, że jest technikiem laboratoryjnym i najczęściej myje probówki. Nie widzi powodu, dlaczego ktoś chciałby ją zabić, ale dziękuje mu za uratowanie życia. Sabretooth wścieka się i krzyczy, że nie zajmuje się ratowaniem życia, ale zabijaniem. Ona nie wie, co odpowiedzieć, więc wyjaśnia tylko, że przeprowadziła się do miasta niedawno z małej mieściny i nigdy nie była tak blisko niebezpieczeństwa. Kolejny raz przysięga, że nie wie, co się dzieje. Creed twierdzi, że to zapach tych ludzi przyciągnął jego uwagę - zapach martwych ciał. Z jakiegoś powodu oni nie reagowali na jego ciosy i nie czuli bólu. Mówi też, że potrafi wyczuć, kiedy ktoś kłamie, dlatego postanowił jej uwierzyć. Jednak zanim coś z tym zrobią, muszą znaleźć jej nowe ubrania. Gdy tylko to mówi, wszystkimi oknami wpadają żołnierze w czerni i ostrzeliwują go strzałkami usypiającymi. Gdy Sabretooth osuwa się na ziemię, przeklinając ich, poprawiają jeszcze z kałasznikowów. Dowódca upewnia się, czy dziewczyna nazywa się Bonnie Hale, a potem obiecuje, szybko to załatwić.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.