Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #3

Runaways #3

Runaways #3

"Pride & Joy" part 3

Postacie
Cytat

Karolina: "My parents can't really be a part of this. They might be a little eccentric, but they're not evil. They don't even eat meat!"
Gertrude: "Neither did Hitler."

Streszczenie

W piwnicy rezydencji Yorkesów, dzieci członków The Pride stoją oko w oko z velociraprtorem, dinozaurem wyczuwającym ruch. Alex każe nie ruszać się, ale Chase chce popisać się przed Karoliną i atakuje potwora. Stworzenie rzuca się na niego, ale Gertrude każe mu przestać i o dziwo, dinozaur reaguje na jej rozkaz. Towarzysze chcą wynieść sie z domu, ale w tym momencie pojawiają się za ich plecami rodzice Gertrude. Na szczęście okazuje się, że to tylko hologram. Państwo Yorkes nagrali wiadomość dla swojej córki, którą odtworzyć powinna po ich śmierci. Mówią, że dinozaur nie skrzywdzi nikogo, kogo dziewczyna nie chciałaby zranić. Wskazują też księgę znajdującą się w krypcie. Oznajmiają, że może odczytać jej treść dzięki pierścieniowi, który państwo Dean wręczyli jej na osiemnaste urodziny. Karolina pyta, czy jej rodzice coś jej dawali, ale Gertrude przypomina, że ma tylko piętnaście lat. Kiedy projekcja się kończy, wszyscy są zdezorientowani. Nico prosi, żeby poszli na policję, ale Alex zauważa że nadal nie mają dowodów przeciwko nim. Skośnooka proponuje, by poszukali pierścienia w domu Karoliny. Dziewczyna twierdzi, że jest pewna, że jej rodzice nie mają nic wspólnego z przestępstwem, ale po chwili wszyscy są już w samochodzie Chase'a. Kierowca mówi Alexowi o miejscu, które byłoby dobrą kryjówką, żeby przeczekać, aż wszystko ucichnie. Kiedy między chłopcami wywiązuje się sprzeczka, Karolina uspokaja ich i dodaje, że nie muszą się bać jej rodziców, bo i tak ich nie ma. Tymczasem, z tyłu auta, Gertrude opowiada Nico o tym, jak jej rodzice pozbyli się jej domowego zwierzątka, kiedy była mała. Dziewczyna twierdzi, że odtąd podejrzewała, że ją oszukują.


Jakiś czas później, w domu Karoliny. Chase znajduje testament państwa Dean. Karolina nie chce go czytać, ale nikt jej nie słucha. Alex zauważa, że ostatnia strona to przekreślony kaduceusz, symbol lekarzy. Karolina pokazuje znajomym bransoletkę, na której znajduje się ten symbol. Jest uczulona na penicylinę, więc musi ją nosić. Alex zauważa, że tak twierdzą jej rodzice. Prosi ją, żeby zdjęła bransoletkę. Kiedy zirytowana Karolina w końcu zrzuca ją z ręki, pojawia się wokół niej oślepiająca, wielobarwna aura. Chase jest zauroczony, reszta grupy zastanawia się, co to ma znaczyć. Czy Karolina jest mutantem? Alex przypomina sobie, że przed złożeniem dziewczyny w ofierze, państwo Dean mówili coś o pozaziemskich wrogach. Chłopak sugeruje, że Karolina może być kosmitką, dodaje też, że bransoletka może wyłączać jej moce. Chase twierdzi, że Alex ogląda za dużo kreskówek, a Karolina odkrywa, że potrafi latać.


Tymczasem, policjant, który odebrał telefon Alexa opowiada o nim swojemu przełożonemu, który daje mu wolny wieczór, po czym dzwoni do Wilderów, informując o zaistniałym problemie.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Runaways #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.