Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #5

Runaways #5

Runaways #5

"Pride & Joy" part 5

Postacie
Cytat

Nico: "Take your hands off her, witch!"
Pani Hayes: "Isn't that the pot calling the cauldron black, Nico? It's you who looks like she should be burned at the stake."

Streszczenie

Pani Yorkes odkłada telefon. Zawiadomiła uciekinierów, że jeśli nie poddadzą się w ciągu godziny, Molly zginie. Jej mąż wątpi, czy dzieciaki dadzą się nabrać na taką bzdurę, ale kobieta zauważa, że prawdopodobnie widzieli już zabójstwo niewinnej dziewczyny w ich wykonaniu. Doktor Hayes zastanawia się, co myślą sobie ich dzieci po tym, jak byli świadkami rytualnego zabójstwa. Rodzice Gertrude niepokoją się czy Molly się nie obudzi, ale jej matka zapewnia, że jej telepatia nie pozwoli jej na to. Mimo tych zapewnień, dziewczynka woła mamę. Kobieta każe wszystkim wyjść i zaczyna rozmowę z córką. Dziewczynka chce porozmawiać o jej problemie, ale cały dzień, kiedy kogoś o to pytała, wszyscy zaczynali się dziwnie zachowywać. Gertrude powiedziała że dostała jakiś okres, czy coś takiego, a potem Molly pociekła krew z... Dziewczynka nie kończy, gdyż matka ponownie usypia ją telepatią.


W tym czasie, grupa młodzieży zastanawia się, czy Hayesowie faktycznie zabiją swoją córeczkę. Nico przypomina, że jej mama nie zawahała się przed dźgnięciem jej w serce przerośniętą różdżką. Gertrude wyklucza pójście na policję, jako że jej mama powiedziała, że jeśli to zrobią, Molly będzie martwa. Chase przypomina o swoim wspaniałym miejscu na kryjówkę, ale Alex planuje uratowanie dziewczynki, a nie krycie się. To wywołuje protest Gertrude, która twierdzi, że nie mają szans w starciu przeciwko rodzicom. Karolina przypomina mu, że nie ma żadnych mocy, a Gertrude zauważa, że nikt ich nie ma, oprócz samej Karoliny. W tym momencie Chase, który od jakiegoś czasu stara się zdjąć z dłoni urządzenie swoich rodziców, uruchamia miotacz ognia zamontowany w "rękawicach". To sprawia, że Nico zaczyna wierzyć w możliwość zwycięstwa. Karolina mówi, że jeśli skośnooka w to wchodzi to ona też. Po chwili Alex zaczyna przedstawiać plan.


Do domu Hayesów przybywa matka Karoliny, jej mąż nie mógł przybyć ze względu na rozmowy z innymi kosmitami, zapewne Skrullami. Ma nadzieję, że te głupie dzieciaki ich zaatakują.


"Te głupie dzieciaki" są już przed domem Hayesów. Rozdzielili się na grupki, a akcją dowodzi Alex, którego partnerką jest Nico. Przypomina plan przez krótkofalówkę, ale Chase każe mu przestać gadać. Nico obawia się, że nie przeżyją tego. Po chwili całuje Alexa. Prosi zaskoczonego chłopaka, żeby nie próbował o tym rozmawiać, na co on zarządza rozpoczęcie ataku. W praktyce, on i Nico po prostu wchodzą do domu frontowymi drzwiami, którymi wpuszcza ich pan Hayes. Telepatycznie każe im klęknąć i radzi, by powiedzieli reszcie, żeby się pokazali, o ile nie chcą, by zmusił ich do skręcenia sobie nawzajem karków. Alex komunikuje się z Gertrude i do pokoju wpada jej dinozaur, który zwala Hayesa z nóg. Kiedy chłopak chce ruszyć na dalsze poszukiwania, ogłusza go topór pana Yorkesa. Gertrude chce poszczuć dinozaura na rodziców, ale okazuje się, że zwierzę jest tak zmodyfikowane genetycznie, że nie jest w stanie skrzywdzić członków jej rodziny. Do akcji rzuca się Nico, którą rani topór pana Yorkesa. Z piersi dziewczyny wydobywa się Staff of One, który nokautuje ojca Gertrude, a następnie dziewczyna obezwładnia jego żonę, po czym rusza do pokoju Molly. W międzyczasie, Chase niecierpliwi się, ale Karolina każe mu czekać na znak od Alexa. Chłopak przypomina sobie o goglach ukradzionych w laboratorium rodziców, ale nie zdążył ich założyć, gdyż obezwładnia go moc pani Dean. Kobieta mówi córce, że nauczy się tego, kiedy pozna swoje moce. Żałuje, że dziewczyna dowiedziała się o nich w taki sposób. Karolina zarzuca jej, że okłamywała ją całe życie, ale matka twierdzi, że robiła to, by dać jej normalne dzieciństwo. Dodaje, że nie ma po co zdejmować bransoletki, bo ich moce nie mogą działać przeciwko sobie, ale dziewczyna zauważa, że skoro przedmiot odbiera jej moce, zrobi to samo jej matce. Zadaje jej cios pięścią owiniętą bransoletką. Pani Dean pada nieprzytomna, a Chase jest wolny. Tymczasem, Nico każe pani Hayes zostawić w spokoju śpiącą Molly. Dziewczynka budzi się i pyta co Nico robi w jej pokoju. Z jej nosa kapie krew. Molly oznajmia mamie, że to właśnie o tym chciała jej powiedzieć - coś jest nie tak z jej ciałem. Nico i pani Hayes uświadamiają sobie, że Molly jest mutantką. Skośnooka ogłusza kobietę ciosem w głowę, co wywołuje furię Molly...

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Runaways #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.