Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #2

Runaways #2

Runaways #2

"Pride & Joy" part 2

Postacie
Cytat

Gertrude: "Come on, kid. Let's go powder our noses."
Molly: "That's code for pee, right?"

Streszczenie

Członkowie The Pride stoją przed lustrem weneckim, zza którego są obserwowani przez ich dzieci. Pan Stein upiera się, że słyszał jakiś krzyk, na co pan Wilder mówi o katakumbach. Pani Hayes stwierdza, że krzyk to tylko złudzenie, ale gospodarz każe żonie sprawdzić, co robią dzieci. Pan Hayes prosi o bożą pomoc, jeśli dzieci widziały, co się stało, ale pan Stein twierdzi, że prędzej czy później i tak by się dowiedziały o Pride. Pani Yorkes jest zaniepokojona, ale ojciec Alexa ją uspokaja.


Tymczasem pani Wilder wchodzi do pokoju gier i zastaje dzieci grające w Twistera. Alex pyta czy coś się stało, kobieta odpowiada, że słyszeli jakieś krzyki i chcieli sprawdzić czy wszystko w porządku. Prosi, żeby niczego nie zbili i z szerokim uśmiechem wychodzi. Gertrude stwierdza, że jeszcze nigdy tak szybko nie biegła. Nico zastanawia się, czy matka Alexa to kupiła. Karolina dopytuje się, co się stało, a Alex prosi, żeby Gertrude zabrała Molly do łazienki, czy coś w tym stylu. Twierdzi, że dziewczynka jest za mała, żeby dowiedzieć się o tym, co zaszło w bibliotece. Molly przerywa, mówiąc, że wie, o czym mówią. Oczywiście, o seksie. Gertrude zgadza się z Alexem i zabiera dziewczynkę do toalety. Nico próbuje delikatnie zacząć temat, ale Chase bez ogródek mówi, że rodzice Alexa zabili jakąś laskę. Wilder zauważa, że wszyscy rodzice tam byli. Karolina pyta o co chodzi, a Alex wyjaśnia, że ich rodzice są najprawdopodobniej bandą anty-bohaterów. Dodaje, że muszą ich powstrzymać, ale rozmowę przerywa powrót Molly i Gertrude. Starsza z nich ostrzega, że rodzice nadchodzą i rzeczywiście. Państwo Yorkes niosą ciężką skrzynię i proszą, by chłopcy pomogli im w dźwiganiu. Alex i Nico oferują, że zaniosą ją do samochodu. Na dworze, dziewczyna pyta, czy myśli, że w skrzyni jest ciało, Alex nie jest pewien, ale przypuszcza, że tak. Dodaje, że rodzice zapewne uwierzyli, że dzieciaki nic nie wiedzą. Proponuje, by wszyscy spotkali się wieczorem, by pogadać i postanowić, co dalej.


Obserwatorium astronomiczne. Alex i Karolina stoją przed pomnikiem Jamesa Deana, który stoi w pobliżu planetarium. Podchodzi do nich wkurzony Chase, który nie mógł znaleźć pomnika, ale kiedy Karolina oznajmia, że to był jej pomysł, chłopak od razu zaczyna go chwalić. Chwilę później dochodzą spóźnione Nico i Gertrude. Skośnooka ma wyrzuty sumienia, że nie wzięli ze sobą Molly. Karolina zastanawia się, jak rodzice mogli ich okłamać, na co Gertrude zaczyna wymieniać kłamstwa rodziców: Święty Mikołaj, Zębowa Wróżka, Króliczek Wielkanocny, Bóg, "jesteś najładniejszym dzieckiem w szkole", "To nie będzie bolało"... "Wszystko będzie w porządku" - dodaje Alex. Nico pyta, co mają zamiar zrobić. Alex proponuje zawiadomić policję, ale spotyka się ze sprzeciwem Karoliny i Chase'a, którzy nie są pewni, czy Pride to naprawdę organizacja terrorystyczna. Gertrude twierdzi, że to coś w stylu Wolnomularzy, ale Karolina twierdzi, że jeśli oskarżą jej rodziców o coś, czemu nie są winni, zrujnują im karierę - to się dzieje cały czas w Hollywood. Alex pyta Nico o jej zdanie - jej głos jest przeważający. Dziewczyna po chwili wahania popiera Gertrude i Alexa, na co oburzony Chase krzyczy, że robi to, bo chce "przyssać się" do Alexa. Dziewczyna zaprzecza i zauważa, że Wilder zmarkotniał. Zaczyna go przepraszać, mówiąc, że nie to miała na myśli, ale chłopak już wykonuje telefon na policję. Niestety, funkcjonariusz nie wierzy w jego opowieść i odkłada słuchawkę. Chase tryumfuje. Nico proponuje znalezienie dowodu winy rodziców. Gertrude chce odnaleźć ciało. Mówi, że jej rodzice wnieśli skrzynię otrzymaną od Wilderów do domu. Młodzież postanawia tam pojechać, zwłaszcza po zapewnieniach Gertrude, że jej rodzice śpią jak zabici. Wykorzystują samochód Chase'a, choć Karolina twierdzi, że wóz jest zbyt charakterystyczny. Chłopak zauważa, że takimi samymi jeżdżą wszyscy mechanicy, hydraulicy i inni tacy.


Wkrótce potem są już na miejscu. Kiedy schodzą do piwnicy, znajdują klawiaturę do uruchamiania alarmu, z klawiszami oznaczonymi tak jak te na telefonie komórkowym. Nico stwierdza, że hasło składa się z cyfr 3, 4 i 7, bo te klawisze są wytarte. Alex zauważa, że literami z tych klawiszy można napisać "Pride". Chase pyta, czy to nie jest zbyt prymitywne, ale Karolina przypomina sobie, że hasło jej mamy na AOL to "hasło". Nico wciska odpowiednią kombinację i w ścianie pojawia się ukryty korytarz. Znajduje się w nim... Dinozaur.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Runaways #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.