Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #4

Runaways #4

Runaways #4

"Pride & Joy" part 4

Postacie
Cytat

Nico (o Chasie): "I hate it when he makes sense."

Streszczenie

Pan Wilder wchodzi do pokoju syna z nożem w dłoni i odkrywa, że zamiast syna w łóżku leży manekin. Razem z żoną dyskutują na temat tego, co Alex może wiedzieć o The Pride.


Tymczasem, Karolina z radością korzysta z nowoodkrytych mocy. Alex każe jej wracać na ziemię, zanim ktoś ją zobaczy, ale dziewczyna uspokaja go, że w promieniu wielu kilometrów nie ma nikogo, kto mógłby ją dostrzec. W tym momencie wpada na Chase'a i zwala go z nóg. Kiedy przeprasza zauroczonego nią chłopaka, Nico dopytuje się, jakie to uczucie - latać. Karolina twierdzi, że jest wspaniale. Dziewczyna niemal zapomniała, że najwyraźniej jest jakimś pozaziemskim dziwadłem. Alex tak czy siak prosi ją, żeby dla bezpieczeństwa założyła blokującą moce bransoletkę, zauważa też, że skoro Karolina tak dobrze panowała nad mocami po zaledwie chwili ćwiczenia, to jej rodzice z całą pewnością są dużo bardziej niebezpieczni. Gertrude chce powiadomić o wszystkim Molly, choć rozumie, że Alex starał się ją chronić, twierdzi jednak, że dziewczynka będzie bezpieczniejsza z nimi, niż w domu. Nico wstawia się za nią, dodając, że jeśli będą ukrywać wszystko przed Molly, to nie będą lepsi od rodziców. Chase proponuje, żeby zanim pojadą po Molly, wstąpili do jego domu - chce sprawdzić, co czeka na niego, skoro Gertrude dostała dinozaura, a Karolina możliwość latania. Jego uwagi doprowadzają do szału Alexa, ale Chase natychmiast tłumaczy, że nie ma po co wyciągać Molly z domu, skoro nie mają nawet dowodów przeciwko rodzicom. Z niechęcią, Alex i Nico przyznają mu rację, ale dyskusję przerywa krzyk Gertrude. Dziewczyna wyjaśnia, że miała uczucie, że ktoś ich obserwuje, Nico z przestrachem zauważa, że ilekroć ktoś to mówi, jest naprawdę obserwowany. Karolina uspokaja przyjaciół, a Gertrude stwierdza, że czułaby się lepiej, gdyby było przy niej jej nowe zwierzątko. Nie wie, że dinozaur kryje się w pobliskich krzakach.


Niedługo potem, grupa uciekinierów znajduje się przed rezydencją Steinów. Chase prowadzi ich do małej szopy, w której jego rodzice pracują. Chłopak jest pewien, że to tam ukrywają przed nim swoje rzeczy. Wnętrze szopy wygląda na dużo większe niż z zewnątrz, jest wypełnione dziwacznymi wynalazkami. Kiedy reszta jest zajęta oglądaniem ich, Chase znajduje dziwne gogle. Kiedy je zakłada, odkrywa, że widzi przez materię, co wykorzystuje, by obejrzeć bieliznę koleżanek. Nagle do pomieszczenia wchodzą państwo Stein i państwo Minoru, którzy oznajmiają, że ich dzieci mają szlaban aż do ukończenia szkoły. Steinowie każą wszystkim obecnym wracać do domu, na co Chase zaczyna kpić z ojca. Matka zauważa, że chłopak założył osobliwy wynalazek, który nazywa "fistigons" - jest to coś w rodzaju mechanicznych dłoni. Pan Stein strzela w syna zielonym promieniem, na co Alex zrywa bransoletkę z nadgarstka Karoliny i blask dziewczyny oślepia przeciwników. Pan Minoru przeklina, zauważając, że wiedzą o mocy Karoliny, na co Alex oznajmia, że wiedzą wszystko, wiedzą kim są ich rodzice. Deanowie i Minoru pojawiają się w swoich kostiumach, matka Nico mówi, że wątpi. Jej mąż wypowiada zaklęcie, które zalewa Karolinę wodą i wyłącza jej moc. Ojciec Chase'a unieruchamia Alexa, a pani Minoru rzuca się na córkę i przykłada swoją laskę, Staff of One, do jej piersi. Nie udaje jej się skrzywdzić dziewczyny, której ciało pochłania laskę. Nico ogłusza ją kawałkiem żelastwa. Pan Minoru chce się nią zająć, a Steinowie proponują przerażonej Gertrude, by dołączyła do nich, kiedy do pomieszczenia wpada jej dinozaur i rzuca się na nich. Minoru chce uśmiercić zwierzę zaklęciem, ale Nico wytrąca mu z dłoni księgę zaklęć. Karolina jest wolna i strzela w pana Minoru skoncentrowaną wiązką światła, a następnie uwalnia Alexa. Po chwili cała grupa ucieka do samochodu Chase'a. Karolina jest zmuszona prowadzić, jako że właściciel auta jest nieprzytomny. Nico każe jej jechać do szpitala, chce się pozbyć laski ze swojego ciała. Tymczasem Chase budzi się i uświadamia sobie, że nadal ma fistigons na rękach. Tymczasem, do Gertrude dzwoni jej telefon, choć dziewczyna twierdzi, że go wyłączyła. Kiedy odbiera, jej matka oznajmia, że mają zaprzestać swoich gierek, jeśli nie chcą, żeby Molly przytrafiło się coś okropnego...

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Runaways #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.