Avalon » Serie komiksowe » Runaways » Runaways #6

Runaways #6

Runaways #6

"Pride & Joy" part 6

Postacie
Cytat

Alex: "I know this probably isn't the right time to talk about it, but when we kissed, it was like this little island of all right in an ocean of horrible..."
Nico: "I agree, Alex. This isn't the right time."

Streszczenie

Molly z furią każe Nico zostawić jej matkę w spokoju. Starsza dziewczynka stara się ją uspokoić, kiedy do pokoju wchodzi Gertrude i jej dinozaur, co jeszcze bardziej przeraża jedenastolatkę. Wokół jej głowy pojawia się fioletowa aura, a Gertrude przyznaje, że była pewna, że dziewczynka zaczęła miesiączkować, kiedy mówiła, że coś jest nie tak z jej ciałem. Do pokoju wchodzi jeszcze Alex i Molly ponownie domaga się wyjaśnień. Kiedy je otrzymuje, oskarża starszych kolegów o kłamstwo. Chase i Karolina stają w drzwiach i potwierdzają słowa pozostałych. W tym momencie ścianę wysadza eksplozja i w dziurze pojawia się pani Dean. Kosmitka atakuje Gertrude i każe reszcie nic nie robić. Mówi, że woli nikogo nie zabijać, ale Gertrude nie była postrzegana przez The Pride jako wartościowa i może sobie pozwolić na jej śmierć. Molly każe jej zostawić dziewczynę w spokoju, podbiega do niej i popycha tak mocno, że kobieta ląduje w basenie na zewnątrz. Wszyscy są zaskoczeni siłą dziewczynki, a ona sama czuje się nagle bardzo śpiąca. Karolina chce uratowac matkę przed utonięciem. Nico oznajmia, że ją wyłowi, Alex podąża za nią, każe reszcie iść do samochodu. Stara się porozmawiać z dziewczyną o ich pocałunku, ale Nico nie jest zbyt chętna do dyskusji na ten temat. Po chwili wyciągają panią Dean z basenu. Wydaje się być nieprzytomna, więc Alex zdejmuje z jej palca pierścień, który, jak przypuszcza, pomoże mu odcyfrować księgę znalezioną u Yorkesów. W tej chwili kosmitka rzuca się na Nico. Alex ogłusza ją ciosem porzuconego Staff of One. Nico próbuje kontynuować rozmowę, ale chłopak mówi, że mają większe problemy.


Niedługo potem, cała szóstka jedzie na policję samochodem Chase'a. Alex stara się odszyfrować tekst Abstract - księgi znalezionej u Yorkesów, Molly zaś martwi się swoją nieobecnością w szkole. W tej chwili do Alexa dzwoni jego ojciec. Mężczyzna oznajmia, że nie mają po co jechać na policję i każe synowi włączyć radio. Okazuje się, że to on jest teraz podejrzany o zabójstwo prostytutki, a także o porwanie Molly Hayes. Pan Wilder oznajmia, że policja słucha jego poleceń. Mężczyzna dodaje, że nie jest despotą, tylko obywatelem, który martwi się o swoje miasto. Dodaje, że Alex powinien wrócić do domu - wtedy zostanie oszczędzony. Alex za nic nie chce się na to zgodzić, nawet po prośbach jego matki.


Państwo Hayes i Yorkes rozmawiają o zdradzie dzieci. W tym momencie wchodzi pani Dean, która oznajmia, ze nie jest pewna, czy wszyscy zdradzili. Pokazuje reszcie list zostawiony przez jednego z uciekinierów, w którym napisane jest, że dziecko wie, iż jego rodzice chcą jego dobra.i że ma zamiar być wobec nich lojalny. Problem jest taki, że list nie jest podpisany.


Okazuje się, że "fantastyczna kryjówka" o której marudził Chase to jaskinia. Reszta grupy nie jest zachwycona, ale chłopak nie przejmuje się tym i zabiera ich do środka. Karolina oświetla swoim blaskiem wnętrze jaskini - a właściwie zawalonego wnętrza zawalonej rezydencji. Kiedy już wszyscy wstępnie obejrzeli kryjówkę, Gertrude oznajmia, że nie chce być dłużej nazywana swoim imieniem - które dali jej w końcu rodzice - tylko Arsenic. Jej dinozaur od teraz nazywa się Old Lace. Karolina chce nazywać się Lucy in The Sky, Nico - Sister Grimm a Chase "Neo". Gert wyśmiewa jego pomysł i wymyśla dla niego pseudonim "Talkback", a on nazywa Molly "Bruiser". Dziewczynka jest zawiedziona, wolałaby nazywać się "Princess Powerful". Alex odmawia wymyślania sobie kryptonimu, chce przywrócić chwałę swojemu nazwisku, które zbezcześcili jego rodzice. Następnie postanawia walczyć przeciwko ich grupie. Arsenic pyta, czy to nie jest dziecinne, ale Alex twierdzi, że jeśli dorosłość reprezentuje postawa ich rodziców, to on woli być dziecinny.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Runaways #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.