Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #4

Supreme Power #4

Supreme Power #4

"Assumed Names"

Postacie
Cytat

Hyperion: "The most anyone im my position can do is try to be an inspiration to other people. Just as long as that inspiration doesn't have any more of you kids out there putting on a Hyperion suit and jumping out second story windows!"

Streszczenie

Mason i Elizabeth Mitonowie spotykają się z generałem Casey’em, żeby porozmawiać o zakończeniu misji przez parę agentów. Aby Hyperion nie dowiedział się o spotkaniu, generał zaaranżował wypadek samolotowy w Nowym Jorku, więc Mark jest zajęty ratowaniem ludzi i udzielaniem wywiadów. Miltonowie mają opuścić Stany w ciągu kilku dni i rozpocząć nowe życia w Amsterdamie.

 

W Chicago pan Devereaux oznajmia Kyle’owi Richmondowi, że wszystkie formalności dotyczące spadku po rodzicach zostały załatwione i dzisiaj będzie mógł nim zacząć zarządzać. Prawnik pyta się, czy Kyle chce coś jeszcze wiedzieć, ale ten mówi, że nic więcej od niego już nie potrzebuje. Po wyjściu Devereaux, Kyle udaje się do ukrytego pokoju i przebiera się w czarny kostium ozdobiony motywami ptaka.

 

Wieczorem na ulicach Chicago grupa mężczyzn goni młodą Murzynkę, ale na miejscu zdarzeń pojawia się przebrany Kyle. Brutalnie rozprawia się z napastnikami i na murze zostawia swój podpis: Nighthawk.

 

Generał Casey gości w domu Miltonów. Chce, żeby Hyperion sprawdził doniesienia z Atlanty, gdzie widziano bardzo szybko przemieszczający się niezidentyfikowany obiekt. Mark miał jechać z Masonem na ryby, ale jego miejsce zajmie Elizabeth, a chłopak przebiera się w kostium i odlatuje. Generał Casey nie wierzy w prawdziwość doniesień i w rzeczywistości używa ich jako pretekst do zajęcia Hyperiona, podczas gdy Miltonowie zostaną wycofani z misji.

 

Hyperion zatrzymuje się nad Atlantą i zaczyna słuchać. Przez cały dzień nie dzieje się nic podejrzanego. Nastaje noc i wreszcie Mark słyszy świst, jakby ktoś przemieszczał się bardzo szybko. Okazuje się, że tajemniczym obiektem jest młody Murzyn. Hyperion chce z nim porozmawiać, ale chłopak jest zbyt zwrotny i gubi go. Do Marka dociera myśl, że nie jest jedyną osobą obdarzoną mocą. Wtedy pojawiają się żołnierze z wiadomością, że rodzice Hyperiona mieli wypadek: ich łódka zatonęła, a ciał wciąż nie znaleziono. Mark dołącza do poszukiwań, ale nic to nie daje.

 

Tymczasem na lotnisku w Amsterdamie, Elizabeth i Mason, cali i zdrowi, są gotowi do rozpoczęcia nowych żyć. Elizabeth ma nadzieję, że nigdy więcej się nie zobaczą, po czym żegnają się i wsiadają do dwóch różnych taksówek.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.