Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 3 » Nightcrawler vol. 3 #1

Nightcrawler vol. 3 #1

Nightcrawler vol. 3 #1

"The Devil Inside" - part 1: "The Locked Room"

Postacie
Cytat

Kurt, skradajac się po ścianie: "And now, Ladies and Gentelmen, for my best Spider-Man impersonation..."

Streszczenie

Wieczór był niespokojny i zapowiadała się burzliwa noc. Młodzi pacjęci oddziału psychiatrycznego, mieszczącego się na piętnastym piętrze nowojorskiego szpitala publicznego, bawili się w najlepsze. O godzinie 8:04, strażnik oddziału, jak nigdy wcześniej, postanowił zrobić sobie przerwę. Na wszelki wypadek zamknął drzwi świetlicy i udał się za potrzebą. Kiedy wrócił, po czterech minutach, zastał trzynaścioro dzieci zmasakrowanych i jednego chłopca, siedzącego wśród zwłok.


Kurt nie może uwierzyć, kiedy Ororo czyta mu raport z miejsca zdarzenia, szczegółowo opisując śmiertelne rany. Kamery w świetlicy wyłączyły się dokładnie na cztery minuty, a nagranie z korytarza dowodzi, że nikt nie wchodził, ani nie wychodził z sali. Niemożliwym wydaje się, żeby pozostały przy życiu dziesięciolatek - Seth Walker - mógł zrobić coś takiego, dlatego Storm podejrzewa, że zabójca teleportował się do środka. Zachodzi także podejrzenie, że morderca, albo nawet chłopiec, może być mutantem, dlatego dobrze byłoby, gdyby sprawą zajął się ktoś z X-Men. Kurt wzbrania się przed przyjęciem zadania, mówiąc, że nie jest detektywem, ale Ororo twierdzi, że w tak delikatnej sprawie, bardziej przyda się jedo subtelny sposób działania, a także wrażliwość i umiejętność współczucia.


Następnego dnia, Nightcrawler udaje się do szpitala, gdzie zostaje ciepło przyjęty, przez uroczą siostrę Palmer. Christine oprowadza go po oddziale, informując, że dr Childs wkrótce się z nim spodka, a tym czasem czeka na niego dozorca - Barney Franks. Jest on wyraźnie zdenerwowany i od razu rozpoznaje członka X-Men. Twierdzi, że opowiedział już wszystko policji i nie może w niczym więcej pomóc, więc Kurt zadaje tylko jedno pytanie: dlaczego właśnie tej nocy zdecydował się na nieplanowaną przerwę, chociaż nie robił tego przez dwanaście lat pracy tutaj? Franks milczy przez dłuższą chwilę, a potem pyta, czy to prawda, że Wagner chciał być księdzem. Gdy ten potwierdza, pyta, czy wierzy w przebaczenie, nawet za najstraszniejszą zbrodnię. Kurt unika odpowiedzi, ale widząc poczucie winy strażnika, prosi, żeby powiedział mu wszystko, co wie. Franks odpowiada kolejnym pytaniem: "Czy wierzy pan w zło, panie Wagner? Prawdziwe zło?"


W tej chwili do pokoju wchodzi doktor Childs. Barney nagle zaczyna się jąkać, ale lekarz uspokaja go, mówiąc, że Nightcrawler próbuje skłonić go do mówienia nieprawdy. Następnie zwraca się do Wagnera, zarzucając mu, że to całe śledztwo tylko przeszkadza mu w pracy, bo i tak do niczego nie doprowadzi. Następnie dodaje, że obecność Nightcrawlera może mieć szkodliwy wpływ na dzieci i każe siostrze Palmer pilnować go podczas spotkania z Sethem, a następnie zdać raport. Gdy lekarz wychodzi, pielęgniarka próbuje go usprawiedliwiać, mówiąc, że mimo powirzchownej opryskliwości, jest bardzo dobry dla dzieci.


Przed spotkaniem z Sethem, Christine ostrzega Kurta, że chłopiec zawsze był zamknięty w sobie, a od czasu tego incydentu jeszcze trudniej się znim porozumieć. Gdy otwiera dzrwi pokoju, zastają chłopca, wpatrzonego w okno. Kiedy zauważa odbicie Kurta w szybie, wydaje z siebie niemy krzyk i zaczyna się trząść. Nightcrawler poczatkowo próbuje go uspokoić, ale gdy dostrzega paniczny strach w jego oczach, daje za wygraną i teleportuje się.


Będąc już na dachu, kontaktuje się z Ororo. by podzielić się wątpliwościami co do swojej przydatności tutaj. Nagle zauważa dziwne ślady, podobne do kopyt, które biegną na sąsiedni dach. Szybka teleportacja potwierdza, że cokolwiek tędy przeszło, musiało skakać po dachach. W tej sytuacji, Kurt rozłacza się i postanawia pójść tropem kopyt.


Wkrótce okazuje się, że prowadzą one do jednej z najbardziej ekskluzywnych rezydencji w mieście. Skradając się po ścianie do najbliższego okna, Nightcrawler odkrywa, że w środku właśnie odbywa się przyjęcie, a wśród gości zauważa doktora Childsa. Zanim jednak zdąży wyszeptać do siebie to nazwisko, ktoś inny wykrzykuje je z chodnika poniżej. To dozorca Barney, który przyszedł oddać doktorowi pieniądze, wykrzykując przy tym, że oszukał go i że jest winien śmierci dzieci. Lekarz nie zdradza żadnych emocji, mówi tylko, że ma tego dość i każe mu iść z dymem. Składa dłonie, a potem zamyka okno i wraca do gości. W tym czasie dozorca czyje nagły przypływ gorąca i zanim zdąży się nad tym zastanowić, staje w płomieniach. Ukryty w cieniu Kurt obserwuje to z przerażeniem.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.