Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 3 » Nightcrawler vol. 3 #2

Nightcrawler vol. 3 #2

Nightcrawler vol. 3 #2

"The Devil Inside" - part 2: "The Knotted Rope"

Postacie
Cytat

Amanda: "Some people use 'Google' to keep track on their exes, other people use crystal balls... I use both."

Streszczenie

Nightcrawler błyskawicznie teleportuje się na chodnik, by pomóc płonącemu Barneyowi. Wystarczy chwila wahania, żeby ktoś z tłumu gapiów przypomniał mu, że jest bohaterem i powinien pomóc nieszczęśnikowi. Kurt ignoruje jednak te uwagi, bo wie już, co ma robić: Chwyta Franksa i teleportuje się razem z nim do jeziora w Central Parku. Ze zdziwieniem odkrywa jednak, że ogień nie tylko nie zgasł, ale teraz zaczyna obejmować również jego. Barney również to zauważył i dlatego odpycha swoją jedyną nadzieję na ratunek, opadając na dno. Kurt może tylko się przyglądać, podczas gdy przez myśli przebiegają mu szczegóły z życia Franksa, które wyczytał w jego życiorysie.


Nieco później, siedząc w karetce nad brzegiem jeziora, ponownie kontaktuje się z Ororo. Dzieli się z nią swoimi podejrzeniami odnośnie doktora Childsa, a Storm szybko domyśla się, że spontaniczny zapłon został wywołany z użyciem nadludzkich zdolności lub magii. Proponuje zwrócić się o pomoc do doktora Strange, ale Kurt ma inny pomysł.


W poszukiwaniu informacji, udaje się do wymiaru Limbo, którym rządzi obecnie jego była dziewczyna i przybrana siostra. Przed wejsciem do pałacu Magic, napotyka dwa olbrzymie węże, które bronią mu dostępu, twierdząc, że nie należy do tego świata i pachnie demonem. Zanim Kurt wda się z nimi w dyskusję, Amanda powstrzymuje swoje sługi i zaprasza go na górę. Po zwyczajowym powitaniu i pytaniu, jak minęła podróż, władczyni Limbo przechodzi od razu do rzeczy: Kurt nie odwiedzał jej od dawna, bo zbyt wiele wydarzyło się między nimi, dlaczego więc zdecydował się na wizytę właśnie teraz? Jednak na to pytanie odpowiada sama, bo wciąż obserwuje poczynania swojego byłego. On, chociaż lekko zdziwiony, prosi ją o pomoc w porozumieniu z Sethem, który zachowuje się tak, jakby coś powstrzymywało go przed powiedzeniem całej prawdy. Jakby chciał, a nie mógł o tym mówić. Siostra Palmer mówi, że całymi dniami tylko siedzi w swoim pokoju i bawi się kawałkiem sznurka z supełkami. Ten szczegół zwraca uwagę Amandy, bo wiązanie węzłów jest częścią rytuału wiążącego tajemnice. Podejrzewa, że Seth może to robić podświadomie, chociaż nie wyklucza jakiegoś związku z wyuczoną magią.


Po powrocie do tego świata, Kurt ponownie udaje się do szpitala na spotkanie z Sethem. Tym razem skorzystał z induktora obrazu, żeby go nie przestraszyć i udało mu się nawiązać kontakt. Tłumaczy chłopcu, jak to działa, zajmując go kawałkiem plasteliny, a w tym czasie sam zabiera jego sznurek i rozwiązuje jeden z węzłów. Teraz wreszcie Seth zaczyna odpowiadać na pytania. Mówi, że sztuczkę z węzełkami znał od zawsze i nikt go tego nie uczył, ale zawsze wykorzystywał ją, kiedy czuł się zagrożony. Tak jak tamtej nocy, kiedy poczuł nagły przypływ ciepła i miał wrażenie, że coś zaczyna mu rosnąć w brzuchu. Potem wiązał kolejne węzły, bo nie chciał mówić o tym co się stało, a doktor Childs wciąż wypytywał.


A skoro już o tym mowa, to Childs właśnie stanął w progu pokoju, domagając się, by Wagner natychmiast opuścił szpital. Twierdzi, że pozwolił na jego podyt tutaj, bo myślał, że stoi za nim FBI, ale skoro tak nie jest, ma natychmiast zniknąć. Kurt zwraca mu uwagę, że nie jest prawnym opiekunem chłopca, więc nie może mu zabronić spotkań z nim, ale w tej chwili zjawia się kobieta, która twierdzi, że jest ciotką Setha. Chłopak zaprzecza, ale ona zaczyna opowiadać, że dawno temu pokłóciła się z jego ojcem i nie utrzymywali kontaktu, a dopiero teraz dowiedziała się o jego śmierci i może zająć się Sethem. Kurt zostaje wypchnięty za drzwi, ale kątem oka zauważa coś dziwnego w ciotce i przez chwilę zdaje mu się, że wygląda jak demon. Próbuje przekonać sam siebie, że to tylko wyobraźnia, ale coś mu mówi, że tak nie jest.


W tej chwili zaskakuje go siostra Palmer, prosząc, by udał sie z nią, bo chce mu pokazać coś dziwnego. Mówi, że była w kostnicy i chciała przygotować zwłoki do sekcji, ale stało się z nimi coś dziwnego. Gdy docierają na miejsce, okazuje się, że wszystkie ciała zostały spalone na popiół.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.