Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 3 » Nightcrawler vol. 3 #3

Nightcrawler vol. 3 #3

Nightcrawler vol. 3 #3

"The Devil Inside" - part 3: "Fourteen Demons"

Postacie
Cytat

Amanda: "When the war in heaven was fought - the Great War - fourteen angels stood by the Morning Star's side.(...) Morning Star, Kurt. The Son of Dawn. The Bringer of Light. Lucifer. (...) And when the Morning Star lost and was cast down, he fell into the Pit, dragging his fourteen Lieutenants with him. And fourteen angels became fourteen demons."

Streszczenie

Ogłaszając, że w tej walce nie obowiązują żadne reguły fair play, Emma Frost daje znak do rozpoczęcia szermierskiego pojedynku. Nightcrawler znany jest ze swoich umiejętności z dziedziny fechtunku, ale jego przeciwniczka nie zraża się tym. Przez chwilę walka jest bardzo wyrównana, a obserwujący ją z trybuny sali gimnastycznej, członkowie X-Men wydają się znudzeni. Szybko jednak Kurt podnosi atrakcyjność pojedynku, stosując akrobatyczne sztuczki. Chwali postępy swojej przeciwniczki, ale jest przy tym zbyt pewny siebie i pierwszy zostaje trafiony. Popłynęła pierwsza krew, więc walka dobiega końca. Storm, która właśnie weszła do sali, również chwali postępy Kitty, ale po jej minie panna Pryde wnioskuje, że ktoś zaraz będzie miał kłopoty. Na szczęście jej to nie dotyczy - Ororo chce porozmawiać z Kurtem, który powinien teraz prowadzić śledztwo w sprawie masakry w szpitalu. Spodziewając się ostrej reprymendy, Nightcrawler prosi, żeby chociaż pozwoliła mu wcześniej wziąć prysznic.


Nieco późnie, w szatni, Kurt zaczyna tłumaczyć się, że nie zaprzestał śledztwa, a tylko odłożył je na chwilę, żeby uporządkować myśli. Sprawa zrobiła się bardzo tajemnicza, zwłaszcze, kiedy ciała dzieci splonęły przed autopsją i wraz z nimi zniszczone zostały wszelkie dowody. Jednak siostra Palmer przekazała mu kopie dokumentacji medycznej dzieci, z których wynika, że wszystkie one były sierotami, trafiły do szpitala za sprawą dr Childsa, a ich leczenie było sponsorowane przez wpływowych ludzi z towarzystwa, którzy mieszkają w Dakota Building [budynku, przed którym zginął dozorca - Gil]. Storm mówi, że ten budynek zawsze wydawał jej się dziwny, a Kurt dodaje, że kiedy tam był, czuł emanujące od niego zło. Na pytanie, co teraz zamierza zrobić, odpowiada, że chciałby jeszcze raz porozmawiać z Sethem.


Wieczorem, Seth jak zwykle siedzi w swoim ciemnym pokoju, lepiąc figurki ludzików. W pewnym momencie odwraca się i zwraca się do pana Wagnera, mówiąc, że może już wyjść z cienia. Kurt jest zdziwiony faktem, że chłopiec wiedział o jego obecności, tak samo jak i tym, że już się nie boi jego prawdziwego wyglądu. Pyta, czy figurki mają jakieś szczególne znaczenie, więc Seth wyjaśnia, że są to naczynia. Ma ich być czternaście - po jednym dla każdego z zabitych dzieci i jedno dla niego, kiedy umrze. Kurt chce wiedzieć, dlaczego spodziewa się śmierci i co mają pomieścić te naczynia. Seth odpowiada, że naczynia mają utrzymać diabła. Diabła, którego widuje w snach, który zabił jego przyjaciół i który wkrótce przyjdzie też po niego. Nightcrawler zapewnia chłopca, że nie pozwoli go skrzywdzić, jednosześnie dopytując się, czy myśli, że dr Childs może być tym diabłem. Seth zaprzecza, mówiąc, że doktor zawsze był dla nich dobry - przynajmniej dopóki żyli. W tej chwili Kurt przypomina sobie historię swojego przybranego brata Stefana, który pewnego dnia, nagle zaczął zabijać dzieci. W rzeczywistości jednak były to demony, które przybrały tylko postać dzieci. Opowiada o tym Sethowi, ostrzegając, że nie wszystko jest tym, na co wygląda. Teraz pyta o ciotkę chłopca, ale zanim otrzyma odpowiedź, zjawia się siostra Palmer, z wiadomością, że dr Childs został właśnie zaatakowany przed budynkiem przez ciotkę Setha.


Nightcrawler teleportuje się na zwenątrz i zauważa, że pani Walker dusi doktora Childsa w otoczeniu gapiów, wykrzykując, by otworzył krąg i uwolnił ostatniego z czternastu. Lekarz zauważa Wagnera i ostrzega go, żeby nie przekraczał kręgu. Kurt wyczuwa magiczną barierę i żeby jej nie złamać, teleportuje się na drugą stronę. Z trudem uwalnia Childsa z uścisku kobiety, która wciąż wyrywa się, krzycząc dziwnym głosem. Doktor każe Wagnerowi przenieść panią Walker do pobliskiego kościoła.


Kurt wykonuje polecenie. Początkowo kobieta jest zdezorientowana, potem górę bierze przerażenie, gdy odkrywa, że znajduje się w Jego domu. Wydaje z siebie potworny krzyk, a gdy z jej ciała ulatują niewyraźne kształty, pada na posadzkę pod krzyżem.


Nightcrawler postanowił zabrać ją do Limbo, by Amanda mogła jej pomóc. Kiedy kobieta dochodzi do siebie, okazuje się, że nie jest Meredith Walker, za którą się podawała. Mówi tylko, że coś siedziało w niej i nic nie pamięta. Dopiero na wspomnienie nazwiska dr Childsa, zaczyna coś sobie przypominać, więc Amanda pomaga jej odpowiednim zaklęciem. Pod urokiem, kobieta przypomina sobie, że Childs znalazł ją na ulicy, nakarmił i ubrał, a potem umieślił w jej ciele te istoty i kazał udawać ciotkę Setha. Demony okazały się jednak zbyt silne i wyrwały się spod kontroli, próbując zabić lekarza. Dopiero akcja Wagnera uwolniła ją. Sandra pamięta, że demonów było trzynaście. Walczyły w niej między sobą, rozwścieczone brakiem jeszcze jednego z braci. Kurt szybko wiąże liczbę demonów z liczbą dzieci, Amanda zaś przypomina sobię przypowieść, według której: "Gdy wojna wybuchła w Niebiosach - Wielka Wojna - czternastu aniołów stanęło u boku Gwiazdy Zarannej." Przypowieść ta dotyczy Lucyfera, a czternastu jego Poruczników, wraz z nim zostało strąconych w otchłań piekielną, by stać się czternastoma demonami. Kurt zachowuje dystans do tej historii, chociaż Sandra potwierdza, że była opętana, a demony wykonywały rozkazy Childsa. Wydaje mu się nielogiczne, dlaczego Childs chciałby uwolnić akurat tą czternastkę, zamiast kogoś naprawdę potężnego. Amanda jednak przekonuje go, że to właśnie Czternastu Poruczników jest tymi najpotężniejszymi. Co więcej, do Limbo również dotarły wieści, że wewnętrzyny krąg Piekieł został złamany. Kurt staje się nerwowy, zwłaszcza kiedy Sandra przypomina mu, że było w niej trzynaście demonów, a jeden wciąż pozostał gdzieś zamknięty. Ponieważ to Seth ma zdolność wiązania i zamykania różnych rzeczy, najprawdopodobniej demon został uwięziony w jego ciele i grozi mu wielkie niebezpieczeństwo.


W tym właśnie czasie, doktor Childs pojawił się w pokoju Setha, mówiąc, że ciotka nie wypisze go ze szpitala, ale za to on sam zabierze go w miejsce, gdzie odbędzie specjalną terapię, która pozwoli mu uwolnić to, co skrywa w sobie. To mówiąc, chowa za plecami rytualny sztylet.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.