Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #5

New X-Men vol. 2 #5

New X-Men vol. 2 #5

"Choosing Sides" - part 5: "Above the Law"

Postacie
Cytat

Cyclops: "Young man, I don't think you understand the gravity of this situation"
White Queen: "I believe he does Scott. He has the right to say nothing"

Streszczenie

Latający nad szkołą Icarus dostrzega Sorayę, a gdy ląduje przy niej ta jest wyraźnie podenerwowana, bowiem jak wyznaje nie przywykła do samotnego przebywania z mężczyznami. Ze względów religijnych je sama, a Jay zapytany czemu nie spędza czasu z resztą Hellions stwierdza, iż nie jest ich wielkim fanem, a szczególnie Kellera. Wzbija się ponownie w powietrze, dostrzegając iż pod bramą szkoły stoją samochody FBI.


Kevin odmawia odpowiedzi na pytania Pierce'a dotyczące śmierci jego ojca, pomimo iż zachęcają go do tego Cyclops i Mirage. Jedynie Emma trzyma stronę Kevina, pomimo iż pozostali mają inne zdanie. Na jej stwierdzenie, iż prawo traktuje mutantów tak samo jak ludzi i Kevin ma prawo milczeć, Pierce odpowiada stwierdzeniem iż ludzie i mutanci odpowiadają tak samo przed obliczem prawa za morderstwo. Pierce przekonuje Emmę, iż musi porozmawiać z chłopcem, gdyż jego zdaniem do śmierci jego ojca doszło przypadkowo, gdyż Wither nie jest w stanie kontrolować swej mocy. Cyclops przychyla się do tego zdania, lecz Emma oznajmia iż nie pozwoli na aresztowanie Kevina, pomimo iż tak powinna wyglądać procedura. Dani przeprasza, iż pomimo iż wiedziała o wszystkim sprowadziła tu Kevina, lecz Emma popiera jej działania. Dani nie zamierza nakłaniać Kevina do złożenia zeznań i ma nadzieję iż pozostanie on w szkole.


W Salem Center w salonie gier wideo, Laurie rozmawia z Joshem, który stwierdza iż można powiedzieć, że poszli na randkę. Miejscowi zaczepiają oboje, lecz uciekają na widok Rahne, która informuje iż Kevin ma kłopoty. Tymczasem do Dani pijącej kawę w kafejce, w której pracuje Nori dosiada się Pierce, przekonując ją iż wie, że postępuje źle. Mówi, iż zdaje sobie sprawę, iż śmierć ojca Kevina prawdopodobnie nastąpiła przypadkiem i ma nadzieję, iż Sąd dojdzie do tego samego wniosku. Jeśli jednak nie uda mu się porozmawiać z Kevinem, będzie musiał wrócić z nakazem jego aresztowania. Prosi Dani aby przemyślała, jak bardzo może to zaszkodzić szkole i sprawie mutantów. Rozmowie przysłuchuje się Surge.


Po usłyszeniu od Nori iż Dani jest naciskana, New Mutants decydują się pomóc Kevinowi. Przez mur spoglądają na otoczoną posiadłość, postanawiając iż pomogą Kevinowi w ucieczce. Surge wyładowaniem podpala drzewo, a gdy agenci patrzą w tamtą stronę Wallflowej przenosi Withera przez mur. Pojawia się jednak Pierce, celując do Kevina z broni. Pojawia się jednak Dani, przekonując go iż Kevin wcale nie chciał uciec, lecz wybierał się jak zwykle do Salem Center. Pierce odchodzi prosząc aby przemyślała jego słowa, obiecując iż powróci następnego dnia. Dani mówi New Mutants, iż omal nie popełnili dużego błędu, Sofia nie chce jednak o tym słuchać, a Davidowi przypomina iż to ona jest liderem zespołu, bowiem on tego nie chciał. Kevin spogląda smutno za odchodzącą Wallflower, a Dani mówi mu iż nie jest to jego wina. Wkrótce chodząc po szkole Wither słyszy rozmowy innych uczniów, plotkujących o nim i zamordowaniu jego ojca. W stołówce mocno przybity nie chce usiąść przy żadnym stoliku. Dostrzegają to Hellions, a Keller kieruje do wszystkich głośną przemowę. Mówi, iż to samo co przydarzyło się Kevinowi, mogło przydarzyć się im gdy po raz pierwszy ujawnili swe moce. Nie powinni czuć się winnni tego że są mutantami. Jak stwierdzają New Mutants, płomienna przemowa w pewnym sensie przypomina im słowa Magneto.


Dani wzywa Kevina do swego gabinetu, dowiadując się od niej iż Keller się myli, a zdaniem jej i Cyclopsa Wither powinien oddać się w ręce Pierce'a i pozwolić działać sprawiedliwości. Kevin oznajmia Dani, iż jej nienawidzi, a wkrótce na oczach wszystkich uczniów zostaje zabrany ze szkoły przez Pierce'a. Hellions omawiają to co się stało, a Keller oznajmia iż nie mogą na to pozwolić. Po kolei każdy przystaje na to co planuje Keller, choć Dust oznajmia iż tylko dlatego że zgodnie z jej kulturą musi postępować tak jak rozkaże jej przywódca. Icarus odmawia wzięcia udziału w szalonym przedsięwzięciu Hellions i opuszcza pokój, lecz Keller nie martwi się tym, bowiem wie gdzie uzyskać dodatkową pomoc. Udaje się do Sofii oznajmiając iż Hellions zamierzają odbić Kevina z rąk FBI. Wallflower decyduje się im pomóc.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.