Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #2

New X-Men vol. 2 #2

New X-Men vol. 2 #2

"Choosing Sides" - part 2: "Assembly"

Postacie
Cytat

Surge: "I still don't like you, you know"
Cyclops: "You don't have to. I'm still in charge"

Streszczenie

David oznajmia, iż nie przyjął się do szkoły Xaviera po to aby zostać X-manem, lecz aby studiować, stąd sprzeciwia się pomysłowi podziału na zespoły. Josh unosi się, a wówczas pojawia się Keller. Oznajmia, iż dzięki swej wspaniałej doradczyni pannie Frost wie od dawna o planowanym podziale, który nastąpi na poniedziałkowym zebraniu całej szkoły. Stwierdza, że stojąca przed nim grupka ma jako doradczynię odrzut z dawnego New Mutants i takie są tego efekty. Teraz zamierza donieść, iż cała grupa włamała się do sali ćwiczeń. Gdy Josh usiłuje go odwieść od tego zamiaru odrzuca go swą telekinezą. Sofia ściąga Kellera swym wiatrem, prosząc aby tego nie czynił, zaś butny Julian oznajmia iż wysłucha prośby ładnej i seksownej dziewczyny. Grupa postanawia udać się do Dani, aby dowiedzieć się o co chodzi z podziałem uczniów. Surge odłącza się, mówiąc iż nie Moonstar nie jest jej doradczynią, a ponadto nie wierzy iż jest ona tak wspaniała jak wynika z opowieści czwórki jej znajomych. Gdy Sodfia, Laurie, Josh i David przybywają do Dani, ta rozmawia właśnie przez telefon. Prosi aby to z czym przyszli zaczekało.


W swym pokoju Noriko słucha nastawionej głośno muzyki, gdy pojawia się jej nowa współlokatorka, którą jest Sooraya, czyli Dust ocalona przez Logana w Afganistanie [New X-Men #133]. Ściąga swój strój, a jak wyjaśnia Nori nosi go aby nie odkrywać swego ciała przed obcymi. Odziana skąpo Nori bierze to jako przytyk do siebie i rozzłoszczona wychodzi z pokoju. Na schodach spotyka Cyclopsa, któremu mówi co myśli o umieszczeniu w jej pokoju fanatycznej talbki. Scott infromuje ją, iż chce porozmawiać o czym innym. Wie, że ukradli jego kartę z kodem dostępu, bowiem kamery w sali ćwiczeń zarejestrowały całe zajście. Zamierza im jednak darować, bowiem jest pod wrażeniem sposobu w jaki poradzili sobie z Sentinelami. Tym razem Nori się upiekło, Cyclops radzi jednak jej naprawić do jutra rękawice, których tak nie cierpi. Pyta czy pragnie powrócić na ulicę, gdzie regulowała swą moc za pomocą narkotyków, a Nori nie znajduje odpowiedzi na to pytanie. Cyclops wskazując na siebie mówi, iż jeśli nie nauczy się samodzielmie kontrolwać swej mocy, będzie musiała żyć z rękawicami, tak jak on z wizorem. Mówi jej aby dała szansę rękawicom, oraz Soorayi.


David rozmawia z Joshem w pokoju, mówiąc mu iż jeśli to czego dowiedział się okaże się prawdą opuści szkołę. Josh wątpi, aby David zostawił Dani, ten jednak stwierdza iż to uczyni, bowiem nie będzie bawił się w super-bohatera.


Keller zagaduje Jaya Guthrie, mówiąc mu iż znalazł się on w grupie Emmy Frost. Zgodnie z nowymi zasadami studenci nie mogą już wynierać doradców. Pyta Josha czy wybrał sobie już pseudonim, który mają teraz obowiązkowo mieć studenci. Chwilę później przedstawia Icarusa pozostałym, jednocześnie rzucając złośliwe komantarze pod adresem przechodzącej grupki Dani. Od słów przechodzi do czynów i obie grupy postanawiają zmierzyć się grając w kosza, bowiem jak stwierdza Josh nadeszła pora dać nauczkę Kellerowi. Jay i Laurie rezygnują z gry, która szybko się rozpoczyna. Santo Vicarro z grupy Kellera jest zły, że David używa swych mocy, ten jednak wyjaśnia iż działają one niezależnie do niego. Wiszącą w powietrzu awanturę rozstrzyga Iceman, mówiąc aby zagrali używając swych mocy. Chwilę później Keller atakuje używając telekinezy, lecz Sofia wyrywa mu piłkę wiatrem. Gdy ta trafia z powrotem do drużyny Kellera, Cessily Kincaid zmienia się w płyn i umieszcza ją w koszu. Drużyna Juliana wygrała, ten zaś z radości postanawia zabrać porzucone ubranie Kincaid, które oddaje dopiero po interwencji Icemana. Jay jest zdziwiony zachowaniem Julina, lecz Laurie oznajmia iż znalazł sobie dobrego kolegę.


Grupa dociera wreszcie do Dani, gdzie czeka Surge. Moonstar wyjaśnia im, iż nie zostaną rozdzieleni, bowiem nie dopuściłaby do tego. Prosi Davida aby jej zaufał, a gdy ten przystaje na to, Josh stwierdza iż miał rację co do przyjaciela. Dani wręcza im spandeksowe kostiumy, która od następnego dnia będą obowiązywać w szkole, dla celów treningowych.


Poniedziałkowe zebranie. Dani ucisza swych uczniów, każąc im słuchać Cyclopsa. Mówi, iż każda z grup będzie liczyć sześć osób, zaś ostatnia osoba dołączy do ich składów, gdy tylko Dani ją odnajdzie, bowiem tym właśnie ostatnio się zajmuje i dlatego nie miała dla nich czasu. Scott wyjaśnia iż w dzisiejszych czasach muszą porzucić dawne metody nauki, stąd nalezy przygotować uczniów do stawienia czoła niebezpieczeństwom. Dlatego każdy doradca poprowadzi sześciosobową grupę, z których część została już wybrana. Każdy student otrzyma imię kodowe. Martwi to grupę Dani, bowiem zapomnieli o tym aspekcie. Każda z grup nosi spandeksy w innym kolorze, a gdy Cyclops kończy przedstawiać swą grupę - Corsairs, nadchodzi kolej na White Queen. W skład Hellions wchodzą Hellion, Mercury czyli Cessily, Rockslide - Santo, Tag - Brian Cruz, oraz Dust i Icarus. Niektórym z nich niepodoba się iż tworzą grupę Hellion & Hellions. Nadchodzi kolej Dani, która przedstawia zebranym Prodigy (Davida), Wind Dancer (Sofię), Wallflower (Laurie), Elixir (Josha) oraz Surge. Oto grupa która od dzisiaj nosić będzie oficjalnie miano New Mutants.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.