Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #10

New Mutants vol. 2 #10

New Mutants vol. 2 #10

"The Ties That Bind" - part 4: "A Few Small Repair"

Postacie
Cytat

Josh: "Well I guess I'll never be "in" your little group, David"
David: "No. You never will"

Streszczenie

Uczniowie, którzy wybrali sobie Emmę za doradczynię znajdują się u niej, narzekając iż nie podała im pizzy, jak zwykł czynić to Iceman. Obruszona Emma oznajmia, iż posiadana jedynie jedzenie prosto z Paryża, zamiast plebejskiej potrawy. Kellera interesuje jej dawna grupa, Hellions. White Queen nie ma ochoty o niej rozmawiać. Postanowiła przyjąć nową metodę nauczania i prosi studentów aby przyjęli sobie imiona kodowe. Gdy młodzi mutanci tak czynią, Keller patrząc Emmie w oczy oznajmia iż chce nazywać się Hellion. Obiecuje, że stanie się jej ulubionym studentem, tak jak dawna grupa. Emma stwierdza, iż musi zasłużyć na to miano. Po spotkaniu uczniowie są zachwyceni nową doradczynią, zaś Keller stwierdza iż nieudacznik Josh i pozostali New Mutants zapewne nie robią nic równie fajnego.


David ostrzega pozostałych i padają na ziemię, w chwili gdy niebo rozświetla błysk kolejnego wyładowania elektrycznego Surge. Rahne usiłuje się do niej zbliżyć, lecz zostaje trafiona błyskawicą. David poleca Laurie użyć swych feromonów aby uspokoić dziewczynę, a Sofia przenosi je do Surge.


Dziewczyna pada w ramiona Davida, który ją uspokaja, mówiąc iż zabierze do szkoły. Surge przedstawia się jako Nori Ashida. Josh chce wyleczyć oparzenie Rahne, ta jednak oznajmia iż wie jakie są jego intencje i nie pozwoli się dotknąć. Zastanawia się czy zabranie Nori do szkoły to dobry pomysł, David zapewnia jednak iż wyczuwa że dziewczyna jest wyładowana.


W Instytucie Beast stwierdza, iż Nori wyciąga energię elektryczną z najbliższych dostępnych źródeł i zastanawia się jak pomóc jej kontrolować jej upust. Surge z sarkazmem komentuje jego działania, spoglądając na zgromadzonych wokół New Mutants. Pojawia się wściekła Dani, chcąca wiedzieć co się wydarzyło. Gdy słyszy od Rahne, iż jej studenci są równie dobrą grupą jak dawny składa New Mutants, prosi ją o wyjście na zewnątrz. Zebranym komunikuje, iż skoro po raz kolejny wymknęli się i wystawili na zagrożenie mają zakaz opuszczania szkoły na tydzień. Na zewnątrz żąda wyjaśnień od Rahne, ta jednak oświadcza iż nie da się pouczać. W pokoju grupa zaczyna się kłócić, gdy Josh stwierdza z uśmiechem iż i tak miał zakaz wychodzenia za incydent z Amarą. David wściekły wyrzuca mu prosto w oczy, iż po raz kolejny pokazał iż brak mu wolnej woli i wymknął się na poszukiwania Surge, jedynie po to aby zaimponować Rahne. Nori słucha tego dialogu, zaś wściekły David opuszcza pomieszcznie chcąc dowiedzieć się od Dani czy będą mogli przynajmniej iść do szpitala odwiedzić Lunę. Dani stwierdza że jedynie w jej obecności. Pyta Josha czemu po raz kolejny łamie reguły, ten zaś oznajmia że zmieni doradcę. Moonstar nie zamierza mu na to pozwolić.


Następnego dnia New Mutants wraz z Karmą odwiedzają w szpitalu Lunę, podczas gdy Wolsbane zostaje wezwana na rozmowę do Cyclopsa. Scott upomina ją, iż posunęła się za daleko, bowiem w szkole są teraz dziesiątki studentów, a nie kilku jak dawniej.


Odrzuca prośbę Rahne, aby mogła zostać nauczycielką, ta zas stwierdza że opuszcza Instytut skoro spotkała się już z przyjaciółmi. Wychodząc odrzuca prośbę Scotta, który sugeruje iż mogliby spróbować przywrócić jej moc. Wkrótce Dani znajduje ją w garażu, gdzie Rahne naprawia swój motocykl. Pyta o powód odrzucenia oferty, mówiąc wprost iż stała się agresywna i impulsywna, co najprawdopodobniej oznacza iż podświadomie poszukuje wilka, którym niegdyś była. Wybucha awantura, a Rahne oznajmia iż nie ma zamiaru przyjaźnić się z Dani. Nie chce movy, bo gdy ją straciła, nie była w stanie ocalić swej matki, a powrót Wolfsbane nie sprawi, iż ją odzsyka. Wskakuje na motor i odjeżdża, co obserwuje Josh. Wkrótce odnajduje ją w barze u Harry'ego i proponuje rozmowę.


W szkole Shan orientuje się iż Josh zniknął, zaś Laurie uważa iż jest to jej wina, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Kevina. Sofia usiłuje wyprowadzić ją z błędu. Tymczasem Beast wręcza Nori skonstruowane przez siebie rękawice, dzięki którym będzie mogła kontrolować wybuchy energii. Nori zauważa, iż nie różni się to niczym od pigułek i odrzuca ofertę Josha aby oprowadził ją po szkole. Ten idzie za nią, chcąc dowiedzieć się czy pozostanie z nimi, gdy pojawia się Keller. Zainteresowany nową dziewczyną, słyszy zdziwiony iż dzień wcześniej odpędził ją od bramy. Słysząc iż była brudna, wściekła Nori krzyczy na obu aby dali jej spokój.


Po flircie w barze, Rahne odwozi Josha. Oznajmia, iż przemyślała wszystko, także to że musi uporać się ze swymi emocjami. Josh stwierdza, że może ją uzdrowić i po chwili zaczynają się całować. Rahne zaczyna się przemieniać... po chwili jako Wolfsbane zadaje Joshowi cios. Chłopak pada we krwi, a nad nim wyje wilczyca...

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.