Avalon » Serie komiksowe » New Mutants: Truth Or Death » New Mutants: Truth Or Death #2

New Mutants: Truth Or Death #2

New Mutants: Truth Or Death #2

"Familly Matters"

Postacie
Cytat

Młodszy Roberto: "How are you... uh, am I... still solar charged? The sun's down."
Starszy Roberto: "It's a little Askani trick Cable taught me."
Młodszy Roberto: "Askani what...? Cable who...?"

Streszczenie

Po dokładnym przyjrzeniu się sobie wzajemnie, New Mutants z przeszłości i ich teraźniejsze odpowiedniki zaczynają wreszcie rozmawiać. Dani cieszy się, słysząc, że zostanie agentką SHIELD, Rahne jest wyraźnie zdziwiona, że jej przyszła wersja modnie się ubiera i używa perfum, Roberto natomiast nie rozumie nic z tego, co jego odpowiednik opowiada o Cable'u i Askani. Na wieść, że zostanie pełnoprawnym członkiem X-Men, Sam tak się podnieca, że przestaje kontrolować swoje zdolności i wbija się w dach. Teraźniejszy Sunspot rusza mu z pomocą, imponując swojemu odpowiednikowi umiejętnością latania. Gdy wracają na ziemię, Amara przypomina, że powinni dowiedzieć się, co się stanie z Illyaną i jak temu zapobiec. Uważa, że skoro Douglock wie o jej śmierci, może powiedzieć im coś więcej. Gdy ten zaczyna wyjaśniać, kim jest, Warlock wtrąca się z pytaniem, dlaczego wygląda jak Douglas i czy to znaczy, że coś mu się stało. Aby uniknąć odpowiedzi wprost, Douglock proponuje, by połączyli się obaj z jego bazą danych. Rahne jednak przeszkadza w tym, odciągając Douga na bok, pod pretekstem pokazania najnowszych komputerów, chcąc w rzeczywistości ochronić go przed znajomością tragicznej przyszłości. Widząc to, przeszła Rahne zaczyna się zastanawiać, czy coś łączy tych dwoje. Zarówno przeszła, jak i teraźniejsza Dani zgadzają się, że Xavier byłby niepocieszony, wiedząc o tej wycieczce, dlatego powinni jak najszybciej odszukać Illyanę i wracać do swojego czasu.


Nagle, w salonie otwiera się dysk teleportacyjny, z którego wyłaniają się Illyana i Michaił. Ona oświadcza, że mogą odwołać poszukiwania, a wkrótce odstawi ich z powrotem, chociaż sama nie zamierza wracać. Teraźniejsi Sam i Dani są zaskoczeni widokiem uznanego za zmarłego przeciwnika X-Men, a słysząc ich słowa, Michaił proponuje, by opuścili to miejsce, gdyż ci ludzie nie są w stanie zrozumieć ich zamiarów. Illyana jednak twierdzi, że są dla niej równie ważni jak rodzina, więc Misza zgadza się zostać i poznać ich. Widząc, jak dawni New Mutants interesują się Michaiłem, Sam i Dani dochodzą do wniosku, że muszą coś z tym zrobić. Tymczasem Rasputin wygłasza płomienną przemowę o tym, jak to mimo wszystkich bohaterskich czynów, jakich dokonał jako kosmonauta, wciąż rozpaczliwie szukał sposobu, by ocalić od śmierci swoją młodszą siostrę, a gdy wszystkie sposoby w teraźniejszości zawiodły, zaryzykował wysłanie wiadomości w przeszłość, używając swoich zdolności w nowy sposób. Następnie zwraca się do obu grup z prośbą o pomoc w uratowaniu Illyany.

Mutanci z teraźniejszości proszą o chwilę na naradę i odchodzą na bok. Dani wprost oświadcza, że nie mogą ingerować w przeszłość, ryzykując zniszczenie przyszłości, by uratować jedną osobę, jednak Rahne skłonna jest zaryzykować. Sam również jest na nie i powołuje się na to, co usłyszał od Piotra i Ororo. Roberto dla odmiany, chciałby dać dziewczynie jeszcze jedną szansę, zgodnie z naukami Askani. Ponieważ głosy rozkładają się równo, a Douglock został wykluczony z dyskusji przez aklamację, ostateczna decyzja należy do Shan. Zanim jednak zdąży się zastanowić, Douglock wtrąca się, twierdząc, że wyczuwa dziwne psioniczne emanacje od Michaiła i jest przekonany, że on coś ukrywa. Moonstar uznaje, że powinni najpierw to sprawdzić i przypomina im jeden z dawnych manewrów.


Na trzy, ruszają do ataku, a zaskoczony Michaił wzywa na pomoc Illyanę. New Mutants z przeszłości stają po jej stronie, atakując swoje przyszłe wersje. Dawny Cannonball odbija się od pola ochronnego współczesnego Sama i wypada przez okno, ale wtedy Guthrie zostaje zaatakowany przez Sunspota z przeszłości. Młodsza Dani szybko ugina się przed swoją starszą odpowiedniczką, ale współcześni Rahne i Roberto mają spore problemy z Magmą, która podpala cały salon i atakuje, twierdząc, że być może to oni są odpowiedzialni za śmierć Illyany. Udaje jej się trafić Sunspot ognistą kulą, ale Rahne dociera do niej i nokautuje wazonem. Próbuje przemówić do swojej odpowiedniczki i Ramseya, wyjaśniając, ze Illyana padła ofiarą wirusa, ale Doug nazywa ją potworem, skoro zamierza po prostu pozwolić przyjaciółce umrzeć, nie próbując nawet nic zrobić. Słysząc te słowa, Rahne zaczyna płakać, co powstrzymuje Wolfsbane z przeszłości od ataku.


Obok, Karma i Douglock stają naprzeciw Magic, Warlocka i Michaiła. Illyana każe Warlockowi chronić brata, a ten tworzy wokół niego technoorganiczną osłonę. Shan próbuje wejść do jej umysłu, ale znajduje tam chaos i mroczne myśli, które powodują, że sprzężenie zwrotne pozbawia ją przytomności. Na placu boju został już tylko Douglock, który atakuje, twierdząc, że wbrew temu, co słyszał od Kitty, Illyana wydaje mu się tylko egoistyczną wiedźmą. Ona przecina jego przewody i szykuje się do przebicia mieczem, kiedy od tyłu trafia ją strzała Moonstar. Dani oświadcza, że nie pozwoli jej zamordować jednego ze swoich, nawet jeśli słabo go zna, a ponieważ to oni są intruzami w tym czasie i tym domu, najlepiej będzie jak wrócą do siebie. Niespodziewanie, czuje, że ktoś próbuje się wedrzeć do jej umysłu. To Shan, która oświadcza, że właśnie podjęła decyzję i zamierza uratować Illyanę, by zadość uczynić poczuciu winy po śmierci swojego rodzeństwa [Marvel Team-Up #100, jak się okazało to tylko stan przejściowy - Gil]. Próbując wyrwać się spod jej kontroli, Dani tworzy psioniczną strzałę o największej mocy, ale Shan unika jej, instynktownie podnosząc barierę, co zadziwia nawet ją samą.


Na trawniku, Cannonball wciąż walczy z przeszłym Sunspotem. Wiedząc, że nie potrafi on tak dobrze kontrolować swoich zdolności, jak jego współczesna wersja, nokautuje go uderzeniem swojego pola ochronnego, po czym wraca na górę. Zastaje tam innych współczesnych New Mutants pod kontrolą Shan, która oświadcza, ze powinien zrozumieć intencje Michaiła oraz jej, bo gotowa jest mu pomóc za wszelką cenę. Rozkazuje Roberto zaatakować go, a jeden cios wystarcza, by Guthrie stracił przytomność. Illyana i Michaił dziękują jej za pomoc. On dodaje, że rozumie jej motywy, ale ona prosi, by nie próbował kłamać. Na rozkaz, cała grupa zapada w sen, a Rasputin unosi ich w powietrze i odstawia na bok, by nie przeszkadzali. Illyana pyta, czy teraz mogą już odszukać Piotra i wrócić do rodzinnego domu, a Misza ociera łzę z jej policzka i obiecuje, że teraz wszystko już pójdzie zgodnie z jego planem. Patrząc na skutki bitwy, Rahne z przeszłości dochodzi do wniosku, że dzieje się tu coś niedobrego, czego inni nie dostrzegają. Drży na myśl, że sama będzie musiała coś z tym zrobić.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Mutants: Truth Or Death #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.