Avalon » Serie komiksowe » New Mutants: Truth Or Death » New Mutants: Truth Or Death #3

New Mutants: Truth Or Death #3

New Mutants: Truth Or Death #3

"Letting Go"

Postacie
Cytat

Illyana: "Been the devil's... play thing... f'r half... m'supernatural life, kiddo. Gonna take... more'n some funny... lightshow... t'get the best... o' m-me..."

Streszczenie

New Mutants z przeszłości rozgościli się w laboratorium Instytutu Xaviera w obecnym czasie. Doug podłączył Illyanę i Michaiła do aparatury według instrukcji tego drugiego i czeka na sygnał do rozpoczęcia procesu, w którym Rasputin ma usunąć z ciała siostry zarażone wirusem komórki. Mimo pozornej pewności siebie, Illyana jest przerażona, wiedząc, że jeśli to się nie uda, z całą pewnością umrze. Rahne obserwuje wszystko z niepewnością, aż w końcu decyduje, że musi coś zrobić. Zmienia postać i chwyta Ramseya za ręką na chwilę zanim wciśnie przycisk, jednak gdy ten pyta, o co chodzi, mówi, że chce się tylko upewnić, czy wszystko jest dobrze przygotowane. Doug prosi Warlocka, żeby potwierdził sprawność sprzętu, co tez ten robi. Shan prosi ją, by zaufała Michaiłowi, bo najważniejsze jest dobro Illyany, jednak mówiąc to, sama obserwuje uważnie Rasputina. Doug uruchamia proces, a wszyscy obserwują jego przebieg. Nagle, Illyana zaczyna kaszleć, a potem krzyczeć i wić się w konwulsjach. Nawet Michaił jest tym zaskoczony, a próba wyłączenia urządzeń okazuje się bezskuteczna. Shan wchodzi do jej umysłu, by uchronić go przed traumą, a tymczasem, Magma wysadza komputery, powodując w końcu przerwanie procesu. Michaił podnosi siostrę, a wszyscy zastanawiają się, czy jeszcze żyje. Po chwili jednak Illyana mówi, że nic wielkiego jej się nie stało i teleportuje oboje do ambulatorium. Reszta biegiem rusza za nimi, tylko Rahne ociąga się, myśląc, co powinna zrobić.


Tymczasem w podziemnej celi, obok Sali Ćwiczeń, współczesny Cannonball jako pierwszy odzyskuje przytomność i z trudem wydostaje się spod śpiących towarzyszy. Rozpoznaje celę, w której trzymano Sabretootha, co oznacza, że próba przedarcia się przez pole siłowe w drzwiach skończyłaby się spaleniem na popiół. To dotyczy oczywiście ludzi, więc dochodzi do wniosku, że technoorganiczne ciało Douglocka może się przedostać na drugą stronę. Podnosi go i przynosi bliżej, ale gdy próbuje przyłożyć jego dłoń przez ekran, Douglock krzyczy, że próbuje go zamordować. Wyjaśnia, że przez cały czas był przytomny, ale udawał z braku lepszego pomysłu. Guthrie każe mu pomóc obudzić resztę.


W ambulatorium, Illyana zastanawia się, dlaczego mistyczny pancerz nie ochronił jej przed bólem, ale porzuca te myśli i prosi brata, by opowiedział jej o swoich przygodach. Przez myśli Michaiła przelatuje seria obrazów i wspomnienia, które wolałby zataić, więc odpowiada, że powinna odpocząć i chce odejść. Ona zatrzymuje go jednak i pyta, czy zostanie tu z nią, Piotrem i X-Men, a on waha się przez chwilę, a w końcu odpowiada, że planował wrócić do Rosji, ale zostanie tu z nią, do końca.


W pokoju obok, Dani krąży od ściany do ściany, powtarzając, że to wszystko jej wina i przez nią Illyana umrze. Sam i Roberto przekonują, że skoro Legacy Virus zabija wszystkich mutantów, niezależnie od ich potęgi, nie mogą nic z tym zrobić. Shan także się dołącza, mówiąc, że wie, jakie to uczucie nie móc ocalić bliskich. W końcu, Dani ulega zapewnieniom Sama, że ufa jej w każdej decyzji i dziękuje mu uściskiem. Wtedy do pokoju wchodzi Rasputin, oświadczając, że operacja się udała i wirus został usunięty z ciała Illyany. Wszyscy cieszą się i ściskają z radości, jedynie Doug nabiera podejrzeń - zbyt szybko wszystko się ułożyło po takich komplikacjach. Twierdząc, że czegoś zapomniał, wraca do ambulatorium. Illyanie mówi, że to tylko rutynowe badanie, po czym zaczyna porównywać próbkę jej DNA sprzed i po operacji, zauważając, że mutacje pojawiły się dopiero teraz. Dochodzi do wniosku, że Illyana wcześniej nie była nosicielką wirusa, ale to oznaczałoby, ze Michaił zaraził ją teraz. Przeszukując pliki w poszukiwaniu informacji o śmierci Illyany, natrafia na informację o swojej śmierci. W tej samej chwili, w pokoju obok, Sam zauważa nieobecność Rahne.


Wolfsbane, w wilczej postaci zakrada się do celi, by uwolnić współczesnych mutantów, wierząc, że mogą powstrzymać to szaleństwo. Tuż przed drzwiami powstrzymuje ją jednak Michaił, który twierdzi, że już i tak jest za późno, bo wyleczył się i wkrótce wszystko dobiegnie końca. Nagle, drzwi zostają wywarzone, a grupa starszych mutantów rzuca się na niego, wykorzystując jeden z wypróbowanych manewrów. Rasputin jednak nic sobie z nich nie robi - chwyta w locie Cannonballa i odwraca działanie jego pola ochronnego. Moonstar uwalnia towarzysza psioniczną strzałą, a Wolfsbane i Douglock przechodzą do ataku, lecz zostają odrzuceni. Michaił oświadcza, że nic już nie może go powstrzymać, ale wtedy zjawiają się New Mutants z przeszłości. Illyana przystawia mu miecz do szyi i każe Ramseyowi ujawnić, co odkrył. Doug mówi, że dziewczyna nie była wcześniej zarażona wirusem, a proces Michaiła, który miał ją na niego uodpornić, w rzeczywistości zainfekował ją, ponieważ Rasputin jest nosicielem. Sam Michaił jest tym zdziwiony. Twierdzi, że raz w życiu próbował postąpić właściwie i uratować ukochaną osobę, ale jak zwykle zawiódł. Błaga o przebaczenie, ale Illyana każe mu iść do diabła. On odpowiada, że spotkają się tam kiedyś i znika.


Wkrótce przyszedł czas pożegnania. Współczesna Rahne próbuje pocieszać odchodzących, że nic w przyszłości nie jest pewne, a gdy Illyana przypomina jej, że ich los jest już przesądzony, sugeruje, że powinni wyciągnąć z tego naukę. Magic twierdzi, że wolałaby zapomnieć o tym dniu, więc na chwilę przed zniknięciem w teleportacyjnym dysku, Shan wchodzi do ich umysłów i usuwa te wspomnienia. Gdy zostają już sami, twierdzi, że ma uczucie, jakby udało im się naprawić historię, żałuje jednak, że nie mogli uratować przyjaciółki.


Przez resztę weekendu, który miał być zjazdem klasowym, wszyscy pogrążają się we wspomnieniach i zadumie. Rahne klęczy przy grobach Illyany, Douga i Warlocka, gdzie znajduje ją i pociesza Douglock. Shan i Sam oglądają pamiątkowy album, a ona stwierdza, że byłoby lepiej, gdyby nie dowiedzieli się nigdy, jak Illyana została zarażona. Z boku obserwują ich Dani i Roberto. Ona mówi, że to co zrobił Michaił przeraża ją, bo nie wie już, komu można ufać, jeśli nie rodzinie. On odpowiada, że zawsze zostają przyjaciele.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Mutants: Truth Or Death #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.