Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #12

New Mutants #12

Postacie
Cytat

Sam głaszcząc Rahne po głowie: "Hey, guys, no problem. Rahne's got one fine sense o' smell. She can probably follow this car easy."
Rahne: "Don't do that, Sam. I'm not yuir bloody pet!"

Streszczenie

Rio de Janeiro. Emmanuela daCostę, wchodzącego do swojego biura wita syn - Roberto. Dochodzi pomiędzy nimi do ostrej kłótni. Roberto oskarża ojca o to, że próbował zabić swoją rodzinę dla pieniędzy. Emmanuel nie ma zamiaru tłumaczyć się, więc Roberto żegna ojca i chce wyjść. DaCosta ostrzega, że jeżeli syn teraz go zostawi, to może już nie wracać. Roberto gorzko stwierdza, że w takim razie jest już półsierotą. Po wyjściu z budynku chłopak wyrzuca sobie, że stracił panowanie nad sobą. W końcu nie chciał walczyć z ojcem, ale jedynie porozmawiać. Tymczasem Emmanuel DaCosta wykonuje telefon do Sebastiana Shawa, wreszcie zgadzając się wstąpić do jego klubu - Wewnętrznego Kręgu.


Plaża w Ipanemie. Dani i Amara odpoczywają na słońcu. Amara rozmyśla o swoim domu w Nowym Rzymie. Przypomina sobie ostatnia rozmowę z ojcem. Dziewczyna nie chciała ponownie opuszczać domu, ale Lucius Aquilla stwierdził, że tak będzie dla niej najlepiej. U Profesora Xaviera Amara nauczy się panować nad swoją mocą. Do Dani i zamyślonej Amary podchodzą trzej mężczyźni i pomimo próśb nie mają zamiaru odejść. Jeden z nich całuje Amarę. Wściekła dziewczyna nieświadomie uaktywnia swe moce i pobliski wulkan eksploduje, a spod ziemi nieopodal wybucha gejzer lawy.


Niedaleko Rahne wchodzi nieśmiało do opustoszałego kościoła. Chce się pomodlić, ponieważ czuje się winna za to co stało się w Rzymie. Rahne obwinia się za to, że Amara i jej ojciec mogli zostać zabici. Rozmyśla o swojej nieodwzajemnionej miłości do Sama, który jest zapatrzony w Amarę. Teraz nawej jej najlepsza przyjaciółka, Dani spędza większość swego czasu z córka senatora. Rahne martwi się, że wszyscy o niej zapomnieli i tak naprawdę wcale nie uważają jej za przyjaciółkę. Do kościoła wbiega Sam, każąc Rahne pospieszyć się i iść za nim. Amara zaginęła i mogą poterzebować kogoś, kto ja wytropi.


Tymczasem Amara oddaliła się od miejsc w mieście, które dobrze znała. Stoi na środku ulicy, pośród mnóstwa trąbiących samochodów. Dziewczyna nie wie co robić, jest przerażona panującym wokół hałasem. Podchodzi do niej policjant, mówiąc, żeby poszła z nim na posterunek. Amara wyrywa się, a nieopodal spod ziemi znów wybucha lawa. New Mutants słysząc dobiegające zza rogu hałasy domyślają się, ze była tam Amara. Po chwili ich oczom ukazują się zrujnowane ulice, płonące samochody i małe wulkany. Stwierdzają, że to oni są odpowiedzialni za Amarę. Rahne zamienia się w wilka i próbuje rozpoznać ślad zaginionej dziewczyny, ale przeszkadzają jej w tym pyły wulkaniczne unoszące się w powietrzu.


Amara zamienia się w Magmę. Teraz całe jej ciało płonie. Dzięki swoim mocą może zniszczyć całe miasto, a ludzie będą kłaniać się jej jako bogini. Wtedy dziewczyna przypomina sobie Selene, czarną kapłankę, która zabiła jej matkę i mnóstwo innych, niewinnych ludzi. Krzycząc, że nie chce być taka jak ona wraca do ludzkiej postaci. Upada na ziemię i traci przytomność. Podchodzi do niej kilkoro ludzi i postanawiają zabrać dziewczynę ze sobą. New mutants podążają śladem Amary. W pewnym miejscu trop się urywa i Rahne stwierdza, że prawdopodobnie ktoś zabrał ją do samochodu. Sam pyta czy nie Wolfsbane nie mogłaby wytropić tego auta. Po chwili wszyscy New Mutants ponownie biegna na poszukiwanie dziewczyny.


Amara leży nieprzytomna w łóżku u biednej rodziny, mieszkającej w walącym się domu na obrzeżach miasta. Przyniosło ja tu kilkoro małych chłopców. Ich starsza siostra jest zła, ponieważ myśli, że jeżeli nieznajoma umrze to oni zostana obarczeni winą za jej śmierć. Wtedy drzwi się otwierają i staje w nich Roberto w postaci Sunspota. Rodzina jest przearżona. Chłopak orientuje się, że żadne z nich nie chciało zrobic krzywdy Amarze. Mówi, że nie jest potworem i przyszedł tu tylko, aby pomóc przyjaciółce. Po chwili wchodzą ozostali New Mutants. Dani stwierdza, że Amara ma bardzo wysoką gorączkę i prawdopodobnie porażenie słoneczne. Każe Robertowi i Samowi postarać się jak najszybciej o trochę lodu. W tym stanie dziewczyna nie nadaje się do jekiegokolwiek transportu, nawet do szpitala. Najpierw muszą obniżyć jej temperaturę. Cannonball i Sunspot leca nad miastem, kiedy widzą forgonetkę pełną lodu. Zabierają ją ze sobą dzięki swym mocom.


Amara budzi się leżąc na lodzie. Jej gorączka spadła i, jak twierdzi Dani, najgorsze ma już za sobą. New Mutants chcą wynagrodzić rodzinie, która wzięła do siebie dziewczynę, wszystkie problemy. Amara przyznaje, że musi się jeszcze dużo nauczyć u Xaviera.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.