Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #22

New Mutants #22

New Mutants #22

"The Shadow Within"

Postacie
Cytat

Nightcrawler: "I meant no harm. I merely wished to show that you should never judge by appearances. What a person or thing looks like means nothing...it is what they are inside in their hearts and souls - that matters."
Wolfsbane: "Liar!"

Streszczenie

Na Sali Walk Cannonball ćwiczy wraz z Nighcrawlerem. Chłopak nadal ma duże problemy ze zwinnością podczas lotu. Nightcrawler pokazuje mu serię akrobacji, przychodzi kolej na Sama. Zjawia się też Rahne, żeby popatrezć i życzyć szczęscia Samowi. Chłopak zaczyna lot, ale szybko spada, rozbijając się o ścianę. Jest zły, że znów mu się nie udało. Tymczasem Nightrcawler zamienia Salę w arenę cyrkową. Cannonball ponownie wchodzi na drabinkę z której ma rozpocząć lot. Kurt ustawia projektor na Sali Walk tak, aby on i rahne mieli na sobie stroje clownów, po czym prosi ją do tańca. Kiedy po chwili kończą, dziewczyna widzi, że nie tańczyła z clownem, ale z Nighcrawlerem, który wzbudza w niej przerażenie. Kurt mówi, że nie należy oceniac innych po wyglądzie, ważniejsze jest to, czym są w środku, ale rahne już biegnie ku wyjściu, nazywając Kurta kłamcą. Wolfsbane uważa, że jeśli Nightcrawler mów prawdę, to ludzie, którzy ją wychowywali opowiadali jej same kłamstwa. Nie chce w to uwierzyć.


Piętro niżej Sunspot i Colossus także mają trening. Roberto ma nauczyć się, jak poprawnie wykorzystywać swoją siłę. Kiedy zaczynają ćwiczyć, Sunspot nie jest dostatecznie skupiony i Colossus z łatwością go przewraca. Rozwścieczony Roberto chce pokazać Piotrowi, który z nich jest silniejszy. Dopiero po chwili uspokaja się i przeprasza Collosusa.


W laboratorium Profesor Xavier i Moira McTaggert badaja zdolności Warlocka. Przekonują się, że wszystko, czego stwór dotknie zamienia się w substancje organiczna podobna do niego. Następnie Warlock może pobierać energię z rzeczy, które poddał transformacji. Xavier wyczuwa obecność Rahne, która stoi za dzrwiami. Uprzedza telepatycznie, że jeżeli nie jest to coś bardzo ważnego, wolałby, aby poczekała aż nie będzie zajęty. Wolfsbane biegnie do pokoju Dani, chcąc z nią porozmawiać, ale jej koleżanka akurat rozmawia przez telefon z rodzicami i także prosi, aby Rahne poczekała, ale ona odchodzi.


Park Avenue, Nowy Jork. Tajemnicza kobieta wchodzi do sklepu pana Friedricha von Roechma, chcąc natychmiast rozmawiać z właścicielem. Każe mu tez zamknąć swój sklep na czas ich rozmowy. Roehm denerwuje się, pytając, kim jest kobieta, która śmie wydawać mu rozkazy. Kiedy pokazuje mu stary medalion, mężczyzna upada na kolana, poznając, że kobieta to Selene. Cieszy się, że po dwóch tysiacach lat, bogini powróciła. Tymczasem Selene potrzebuje mieszkania. Roehm proponuje jej idealne według niego rozwiązanie, czyli Hellfire Club.


W rezydencji Rahne siedzi w swoim pokoju. Postanowiła napisac opowiadanie. Na początku ma problemy z wymyśleniem imion. Po chwili jednak zaczyna pisać. Opowiada o pięknej, rudowłosej Alystraearze, której ukochany, książę Duncan został pozbawiony duszy przez Srebrną Czarownicę. Alystraea postanawia znaleźć ją i uratować życie księciu. W tym celu zamienia się w wilka i idąc tropem Duncana w końcu dociera do miejsca, gdzie znajduje się Srebrna Czarownica i jej rycerz, Czarny Baron. Alystraea widzi że czarownica ma na sobie piękny medalion i świeci jak gwiazda, dzięki ukradzionym duszom innych ludzi. Opowieść Rahne kończy się, kiedy Alystraea atakuje czarownicę rzucając się jej do gardła w postaci wilka. Tymczasem późno w nocy, w Rezydencji, wszyscy śpią. Jednak koniec historii Rahne to dopiero początek zbliżającego się koszmaru. Wolfsbane leży w łóżku, nieświadoma, że trzyma medalion, jaki nosiła czarownica z jej bajki.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.