Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #3

New Mutants #3

New Mutants #3

"Nightmare"

Postacie
Cytat

Sunspot, wpatrując się w nowo powstały tunel: "I wish I'd paid more attention in biology class... but I'm almost certain, that tunnel is formed of organic matter. We could be inside a living organism."

Streszczenie

Szkoła Xaviera. Danielle budzi szalejąca za oknem burza. Ostanie wydarzenia [The New Mutats #2] powodują, że dziewczyna jest bardzo zaniepokojona. Nagle, wydaje jej się, że zobaczył za szybą potwora i wyciągając swój nóż, otwiera okno. Nic tam nie zastając, zrzuca winę na swoje moce, nad którymi przestaje panować. Kiedy Dani zaczyna się odwracać, z zaskoczenia atakuje ją potwór o jarzących się, czerwonych oczach. Psyche wpada w panikę i zaczyna wzywać pomocy. Przed oczami staje jej obraz jej martwych przyjaciół, wywołany przez monstrum. Następnie dziwna istota łapie ją, a dziewczyna próbując się uwolnić, ciągnie ją za włosy. Wtedy, jak po ściągnięciu maski, jej oczom ukazuje sie niedźwiedź, który zabił jej rodziców.


W tym momencie do sypialni Dani wpadają zaalarmowani jej krzykami Roberto i Sam, a potem Rahne i Profesor. Danielle opowiada im o zajwie, ale Xavier raczej bagatelizuje sprawę. Mówi, że jej temperatura i puls są w normie, czyli nic nie dolega dziewczynie. Ta jednak obawia się, że popada w szaleństwo. Kiedy przyjaciele Dani wychodzą, zauważa ona na ostrzu swego noża ciecz, przypominającą krew niedźwiedzia. Widząc to, Psyche biegnie do Profesora, aby udowodnić, że potwór był prawdziwy, i że cały czas mówiła prawdę. Jednak stając pod drzwiami prowadzącymi do pokoju Xaviera, Danielle podsłuchuje jego rozmowę telefoniczną z Moirą McTaggert. Profesor prosi ją o pomoc, ponieważ jego zdaniem dziewczyna popadła w zaawansowaną paranoję i schizofrenię. Słysząc to, Psyche załamuje się, nie chcąc dalej zmagać się ze swymi mutacyjnymi zdolnościami.


Szkocja, Wyspa Muir. Moira kontunuuje rozmowę z Profesorem. Twierdzi, ze Xavier opowiada bzdury o rzekomej chorobie psychicznej Dani. Kiedy McTaggert badała dziewczynę zeszłego lata, wszystko było w porządku. Następnie kobieta pyta, czy sondował jej umysł, za pomocą swych telepatycznych umiejętności. Gdy Charles zaprzecza, Moira prosi, aby to zrobił, a dopiero potem zaczął ją niepokoić, po czym odkłada słuchawkę. Do laboratorium wchodzi Sean Cassidy, narzeczony Moiry. Kobieta zwierza mu się, że całe to zachowanie jest do Xaviera niepodobne.


Illyanna Rasputin, młodsza siostra Colossusa, stojąc nad brzegiem morza na skale, spiewa piosenkę, której kiedyś nauczyła jej Storm. Podchodzi do niej Cassidy i zaczynają rozmawiać. Illyana tłumaczy, że śpiewała dla uczczenia pamięci Ororo w dniu jej urodzin. Zastanawia się także, czy X-Men przeżyli porwanie przez obcych.


Posiadłość Xaviera. Shan zastaje Danielle pływającą w basenie. Podaje jej ręcznik, pytając jak może znieść tak niska temperaturę wody. Nastepnie zaczynają rozmawiać o problemach Dani. Dziewczyna żali się Shan, że Profesor uważa ja za wariatkę.


Cannonball ćwiczy na sali walk, a Profesor Xavier nadzoruje go. Sam przelatuje przez obręcze, aby wytrenować zwinność. Nie do końca mu to wychodzi, ponieważ leci ze zbyt dużą szybkością. Po skończonej lekcji, Sam stoi w łazience goląc się. Nagle dzieje się coś dziwnego. Karma opanowała jego umysł, zmuszając do napisania na lustrze wiadomości. Shan prosi, aby dołączył do pozostałych w domku rybackim na terenie posiadłości. Cannonball wpada w złość. Zjawiając się w umówionym miejscu, zaczyna krzyczeć na Shan, że nic nie daje jej prawa do bawienia się jego umyslem. Uspokaja go Roberto, mówiąc, że to samo spotkało jego. Powodem zebrania jest Danielle. Chce ona porozmawiać ze swymi przyjaciółmi. Nagle rozmowę przerywa Cannonball. Pozostali odwracają się we wskazanym kierunku i nie mogą uwierzyc własnym oczom, widząc kosmiczny krajobraz, zasłaniający posiadłość.


Chcąc zawiadomić Xaviera, Dani prowadzi resztę grupy jedyną drogą, która im pozostała - kanałami biegnącymi pod rezydencją. Jej towarzysze mają wątpliwości, ale Danielle ich nie słucha. Otwiera wejście do kanału i nagle długie macki wciągaja ją do srodka. Napastnikiem okazuje się potwór, który zaatakował Psyche w sali walk - jeden z Brood. New Mutants chcą pomóc dziewczynie, ale monstrum ostrzega ich, że potrzebuje tylko Danielle, a ich zostawi w spokoju. Jednak żadne z nich nie ma zamiaru zostawić przyjaciółki samej. Używając swych mocy, próbują pokonać bestię, wywiązuje się zażarta walka, ale potwór okazuje się być zbyt silny. Wreszcie, kiedy Cannonball rusza do ataku, monstrum niespodziewanie znika, natomiast tunel, którym dotychczas szli zmienia się - porasta go jakaś nieznana organiczna materia.


Nie zważając na to, że mogą znaleźć się w środku żyjącego organizmu, New Mutants kontynuują swoją wędrówkę. Sunspot idzie z przodu, reszta za nim. Nagle ze ściany tunelu wyrastają macki i unieruchamiają Roberta. Na szczęście jest w stanie oswobodzić sie z ich uścisku za pomocą swych zdolności. Po chwili wraca jednak stary problem - pojawia się kreatura chcąca porwać Psyche. Łapie dziewczynę i próbuje odlecieć wraz z nią. Na resztę grupy czekają już następne kosmiczne robaki. Dani próbuje użyć swego umysłu, aby uwolnić siebie i przyjaciół. Spostrzega, że potwór owinął ją siecią, jak pająk, a co więcej, bez trudu odczytuje myśli dziewczyny. Reszta zespołu orientuje się, że znajdują się w pokoju Profesora. Zastanawiają się, co potwór zrobił z Xavierem. Znowu bezskutecznie próbują pokonać robala. Nagle, Psyche uświadamia sobie, że to przez nią dzieje się to wszystko. Potem na jej prośbę Cannonball uderza Dani, po czym potwór i cała reszta znikają.


Później. Danielle siedzi samotnie przed domem, kiedy dołącza do niej Roberto. Mówi, że nie jest wcale tak źle, Xavier po zapuszczeniu sondy do ich umysłów uwierzył w całą opowieść. Dani jednak nadal jest załamana i zastanawia się, czy nie byłoby lepiej, gdyby opuściła Szkołę Xaviera. Sunspot tłumaczy, że to niczego nie rozwiąże. New Mutants są w końcu przyjaciółmi i żaden kosmiczny robal tego nie zmieni. Dziewczyna dziękuje mu za słowa otuchy, jednak nadal nie ma zaufania do Profesora. Oboje oserwują spadająca gwiazdę. Po chwili podchodzi do nich Sam, pytając, czy mają zamiar obejrzeć film wraz z innymi. New Mutants relaksują sie przed telewizorem, nieświadomi, że ich poprzednicy, X-Men, za kilka chwil w spektakularny sposób powrócą do domu.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.