Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #16

New Mutants #16

Postacie
Streszczenie

New Mutants zostają otoczeni przez starżników Hellfire Club, a przed nimi pojawia się hologram Emmy Frost. Cannonball wpada na pomysł, aby uzyć telepotracyjnych mocy Illyany do ucieczki. Daje znak Magmie, która używa swoich mocy, wywołując trzęsienie ziemii. Gaśnie światło i zanim strażnicy dochodzą do siebie, New Mutants już nie ma. Ochroniarze, domyślając się, że White Queen nie będize zadowolona z ucieczki więźniów, proponują natychmiastowe przeszukanie ośrodka. Kobieta stwierdza jednak, że sama pporadzi sobie z tą sprawą. Na razie odbywa rozmowę z Kitty, prosząc, aby w końcu przestała się opierać. Emma ulokowała bowiem w jej mózgu specjalne blokady i dziewczyna nie ruszy się, dopóki White Queen jej na to nie pozwoli. Wyjawia jej także, że ona i Sebastian Shaw mają zamiar rządzić światem. Obecnie ludzie, choć nadal boją się mutantów, zauważyli, że mogą stać się przydatni. Teraz, pomimo starchu, chcieliby ich wykorzystać do swoich celów. Tłumaczy Kitty, że jeżeli nie przystąpi do Hellfire Club z wąlsnej woli, zostanie do tego zmuszona.

 

Schowani w ciemnym magazynie, New Muatants próbują ułożyć plan pomocy Kitty i Douglasowi. Najlepiej byłoby po prostu zabrać ich i odejść do domu. Wolfsbane widzi dwójkę nadchodzących ochroniarzy. Grupa milknie, a Sam i Roberto zajmują się intruzami. Ochroniarze okazują się być dwiema kobietami, które pomimo nalegań New Mutants nie chcą nic powiedzieć. Wtedy Mirage używa swoich mocy, do wywołania trójwymairowego obrazu, uosabiającego największ lęk strażniczek. Jak łatwo się domyślić, jest to White Queen. Kiedy kobiety stwierdzają, że New Mutants są tak samo okrutni jak ona. Dani odchodzi, pogrążając się w ponurych myślach, że jej moc potrafi tylko krzywdzić ludzi. Sam zauważa jej zły nastrój. Illyana podchodzi do koleżanki, z mundurami uwięzionych strażniczek. Pasują one tylko na nie dwie, więc będą musiały razem wykonać następne zadanie.


Magma wypala w podłodze korytarz, aby pozostała część grupy mogła wydostać się z magazynu. Tymczasem, w pomieszczeniu, gdzie znajduje się główne zasilanie elektryczne budynku, pracownikom właśnie udało się wzowić produkcję prądu. Jak się jednak okazuje, nie na długo, bo za chwilę Amara niszczy wszystko dzięki swojej mocy. Cała szkoła pogrąża się w ciemnościach. White Queen nie ma zamiaru dać za wygraną.


Niemal wszyscy uczniowie szkoły wybiegli na dziedziniec, aby dowiedzieć się, co spowodowało nagłą awarię prądu. Wśród nich są też Amara i Sam, zmierzający do pokoju Douga Ramsey'a. Nie wiedzą, że namierzył ich komputer Hellfire Club. Natomiast Mirage i Illyana szukają Kitty, przemykając się ostrożnie korytarzami. Za nimi czai się ukryta w cieniu postać. W innym miejscu Roberto i Rahne również szukają Shadowcat. Niespodziewanie Sunspota atakuje Thunderbird, jeden z grupy Hellions, pracującej dla Hellfire Club. Po chwili przyłącza się do niego Roulette, która unieszkodliwia Wolfsbane, poprzez zrzucenie na nią pobliskich półek. Sunspot próbuje uwolnić koleżankę, gdy Roulette przynosi mu pecha i Roberto podnosząc ciężki regał nadwyręża kręgosłup, po czym upada na podłogę. Tymczasem Dani idąca z Illyaną, odczuwa psychicznie ból przygniatanej przez półki Rahne. Illyana próbuje jej pomóc, kiedy z cienia wychodzi Catseye i atakuje dziewczynę. Natychmiast dołącza do niej Tarot, kobieta potrafiąca ożywić postacie widniejące na kartach Tarota.


Idącym po Douga Samowi i Amarze drogę zastępuje kolejny członek Hellions, Empath. Potrafi on wpływać na umysły ludzi, tak, aby robili i myśleli, co każe. Właśnie używa swoich mocy na Cannonballu i Magmie, kiedy ze swojego pokoju wychodzi Doug. Sam powala Empatha na podłogę. Do walki dołącza się Jeatsteram, który naciera na Sama i oboje wylatują przez okno. Podczas, gdy Cannonball walczy z Jeatstreamem, Empath przejmuje kontrolę nad Amarą, każąc jej atakować Sama, ten jednak radzi sobie całkiem nieźle. Kiedy w końcu udaje im się poradzic z Hellions, naprzeciw wybiega im Doug. Chłopak nie może uwierzyć w nadludzkie siły New Mutants. Po chwili dołącza do nich White Queen, która nie ma zamiaru dać się tak łatwo pokonać. Jako telepatka oszukuje umysły Cannonballa i Magmy. Przez to Sam widzi zbliżający się do niego odpowiednik Amary, takiej jaka mogłaby ona być, gdyby urodziła się w świecie New Mutants. Dziewczyna namawia go, aby poszedł z nią. Natomiast Magma widzi zamiast Emmy Frost swoją matkę, której nigdy nie miała okazji poznać. Co do Douga Ramsey'a White Queen ma inne plany. Kobieta chce wymazać wszystkie jego wspomnienia dotyczące tego, co wydarzyło się tej nocy.


W środku budynku, Illyana używa swojego magicznego miecza, aby pokonać Catseye i potwora z karty Tarota, atakującego Mirage. Udaje jej się to bez trudu, ale Tarot ożywia odpowiednik karcianej Śmierci na koniu. Z tym Illyana nie może sobie poradzić. Do pomieszczenia wchodzi White Queen, każąc natychmiast przerwać walkę. Illyana korzysta zokazji i używa ostatniej deski ratunku - swojej teleportacji. Obydwie dziewczyny znikają w kręgu światła.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.