Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #58

New Mutants #58

New Mutants #58

"A bird in the hand"

Postacie
Cytat

Rahne: "Ilyana, can you get us to the North Atlantic?"
Ilyana: "First it's one burger, then it's twelve, then it's save Bird-Brain, then it's thousands od miles away!"

Streszczenie

W Szkole Xaviera mutanci usiłują się uczyć w związku z nadchodzącymi egzaminami, przeszkadzają im jednak próby porozumienia się Douga i Rahne z Bird-Brainem. Przypominająca ptaka istota wielkości człowieka, znaleziona niedawno na Atlantyku, wciąż prycha i skrzeczy co wyraźnie dekoncentruje pozostałych. Rahne nie rezygnuje z próby nauczenia stwora porozumiewania się, pomimo iż jak zauważyła nie skutkuje nawet dawanie mu jedzenia w nagrodę. Kiedy je, myśli że zasłużył na nie, choć wcale tak nie jest. Mutanci muszą znosić obecność Bird-Braina bowiem Magneto zakazał im do czasu zdania egzaminów opuszczać szkołę. Poirytowania brakiem postępów istoty Rahne zmienia się w wilka, co przynosi niespodziewany efekt. Bird-Brain nazywa ją podobnym sobie stworzeniem i smutno spogląda na księżyc w pełni za oknem. Cypher tłumaczy jego skrzeki, mówiąc o końcu pory karmienia i nadejściu czasu testu, gdy poleje się krew podobnych stworzeń. Mutanci zastanawiają się nad słowami Bird-Braina. Aby nauczyć go angielskiego, włączają mu Ulice Sezamkową, a istota z wielkim zainteresowaniem ogląda Wielkiego Ptaka. Gdy na ekranie pojawia się tygrys, Bird-Brain wpada w nagłą panikę. Sam i Ilyana zastanawiają się gdzie mógł widzieć tygrysa, skoro odnaleziono go na dryfującej po północnym Atlantyku lodowej krze, tymczasem Dani zmienia kanał. Na widok reklamy hamburgerów Bird-Brainowi mija trauma i wyraźnie się ożywia. Wypowiada pierwsze słowo - burger. New Mutants są zachwyceni, a Ilyana łamiąc zakaz Magneto teleportuje się po hamburgery. Nastepnie przynosi frytki i napój, a ptakopodobna istota bezbłędnie wymawia te słowa.


Następnego dnia młodzi mutanci usiłują rozgryźć zagadkę pochodzenia nowego mieszkańca instytutu. Ślęczą nad mapami, zastanawiając się skąd mógł przybyć dryfując po Atlantyku na lodowej krze i gdzie mógł zobaczyć tygrysa. Wpadają na pomysł, aby pokazac mu zdjęcia z National Geographic, aby sprawdzić jakie jeszcze zwierzęta i miejsca rozpozna. Bird-Brain wpada w zachwyt na widok zielonej Grenlandi, a lęk wzbudza w nim zdjęcie uwięzionego za kratami w zoo zwierzęcia. Cannonball, spoglądając na mapę i bieg atlantyckich prądów, przypuszcza, że stwór mógł przybyć z jednej z wysp niedaleko północnego wybrzeża Ameryki, lecz nikt tam nie mieszka i na pewno nie ma żadnego zoo. Po tych odkryciach mutanci biorą się do nauki. Płynie czas, a głodny Bird-Brain zaczyna domagać się hamburgerów. Mając nadzieję na jego dalsze osiągnięcia w nauce języka, a także dość własnej nauki, młodzi mutanci postanawiają złamać zakaz Magneto. Ubierają stwora w długi płaszcz i kapelusz, a nastepnie Magik teleportuje ich do pobliskiej restauracji fast-food. Tam Bird-Brain z radością się posila.


Wieczorem wszyscy oglądają telewizję. Na widok cyrkowych popisów poskramiacza lwa Bird-Brain znowu dostaje ataku histerii. Słysząc dźwięk bata z niepokojem zawodzi patrząc na księzyc w pełni. Aby go pocieszyć mutanci przebierają go w kostium New Mutants, czym istota jest zachwycona. Zdaje się nie pamiętać o przygnębieniu w jakie wprowadził ją film w telewizji.


W nocy mutantów budzi brzęk tłuczonego szkła. Bird-Brain rozbił okno i wyleciał przez nie w nieznanym kierunku. Nie mając innego wyjścia New Mutants decydują udać się za nim, a Mirage dosiada swojego pegaza - Brightwinda. Tymczasem Bird-Brain dociera do restauracji, w której był kilkanaście godzin wcześniej. Kiedy wpada do środka klienci i obsługa wpadają w panikę. Stwór wymusza na personelu torbę pełną hamburgerów, po czym odlatuje w siną dal, a zgromadzeni zastanawiają się czy był to ptasi chłopiec odnaleziony na Atlantyku, o którym mówiono w telewizji. Tropem Bird-Braina podążają już New Mutants, którzy lecą za nim i niebawem dościgają. Cannonball uziemia istotę, a Magik ratuje hamburgery. Wszyscy zastanawiają się czemu stwór ich nie zjadł i gdzie je niósł. Aby odpowiedzieć na te pytanie Dani wyświetla obrazy z głębi umysłu istoty. Wszyscy widzą ponurą wyspę, przyjaciół Bird-Braina kórzy wyglądają jak zwierzęta, a także potworne istoty z ostrymi kłami których się obawia. Cypher tłumaczy, że tej nocy na wypie odbędzie się test, a ci którzy go nie przejdą zginą. New Mutants decydują się pomóc istocie i wyjaśnić sprawę. Łamiąc ostatecznie zakaz Magneto Magik teleportuje zespół na skalistą wyspę. Mutanci mają nadzieję powrócić rankiem nim Magnus się zorientuje. Dzieciaki lądują wśród drzew, a wyspa wydaje się być dzika i opuszczona. Jest to tylko złudzenie, bowiem nagle zaczynają ich otaczać wielkie stwory.

Autor: Fallen Kumos

Galeria numeru

New Mutants #58

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.