Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #23

New Mutants #23

New Mutants #23

"Shadowman"

Postacie
Cytat

Wolfsbane: "Am I crazy?"
Mirage: "I wish I knew firetop. But I sure mean to find out."

Streszczenie

W siedzibie Hellfire Club odbywa się ceremonia przyjęcia nowych członków, Selene i Emmanuela DaCosty. Uroczystość prowadzi Sebastian Shaw. Kiedy schodzi z mównicy, Selene chwali go za świetnie przygotowane przemówienie. Shaw jednak jest nieufny w stosunku do niej, obawia się, że kobieta ma zamiar zająć jego miejsce. Sebastian podchodzi do Emmanuela DaCosty i gratuluje mu wstąpienia do klubu. Wyraża też nadzieję, że jego syn, Roberto, także niedługo stanie się członkiem stowarzyszenia. Ojciec Roberta stwierdza, że może nie trzeba będzie na to długo czekać.


Salem Center, bar u Harry'ego. Peter Rasputin i właściciel baru, pan Morrel grają w szachy, kiedy podbiega do nich kelnerka Molly. Dziewczyna prosi, aby Peter zajął się Robertem DaCostą, który siedzi przy barze od kilku godzin i najwyraźniej nie czuje się dobrze. Colossus chce namówić Roberta, aby wrócił z nim do szkoły, ale ten używa swoich mocy mutanta i rzuca Peterem z całej siły. Trafia w Harry'ego i kelnerkę, którzy tracą przytomność. Colossus znów chce przemówić Sunspotowi do rozsądku, kiedy stwierdza z przerażeniem, że Bobby teraz bardziej przypomina potwora, niż dawnego Sunspota. Telepatycznie prosi Profesora o pomoc.


W nocy Cannonball i Mirage dostają wiadomość od Xaviera. Profesor chce, aby oboje pomogli Colossusowi, który jest w niebezpieczeństwie. Po chwili Dani i Sam lecą już w stronę Salem Center. Tymczasem Sunspot demoluje cały bar, chcąc walczyć z Peterem. Colossus nie chce zrobić chłopakowi krzywdy, ale kiedy widzi, że Roberto absorbuje jego siłę, uderza tak mocno, że Sunspot wy;atuje z restauracji. Widzą go akurat nadlatujący Sam i Dani. Kiedy zbliżają się do kolegi, ten przybrał już ludzką postać i leży nieprzytomny.


Tymczasem Magneto i Lee Forester płyną na statku przez Trójkąt Bermudzki. Magnus nie czuje się najlepiej, z powodu swojej choroby morskiej. Jednak w krótkim czasie dopływają do swego celu, twierdzy, stojącej w wodzie. Kiedy znajdują się już w środku, Magneto próbuje użyć swoich mocy, ale jest jeszcze zbyt słaby, po ostatnim wypadku. Kiedy Lee chce mu pomóc, mężczyzna denerwuje się, mówiąc ze nie potrzebuje pomocy od żadnego z ludzi. Wtedy Forester wytyka mu, że zawdzięcza jej życie, ponieważ bez niej dawno byłby jedzeniem dla rekinów.


W rezydencji Profesor Xavier i Moira McTaggert badaja Colossusai Sunspota, którzy zapadli w spiączkę. Charles jest zdziwiony, ponieważ wszystkie badania wskazują na to, że oboje są całkiem zdrowi i powinni być przytomni. Dani i Sam także rozmwiają o ostatnich wydarzeniach. Nie wiedzą, co opętało Roberta, że poszedł do baru. Sam podsuwa pomysł, ze może chciał zobaczyc się z kelnerką Molly. Przyznaje, że nie wiedział, że jego przyjaciel jest poza domem. Ostatnie, co od niego usłyszał, to że Roberto narzekał na potworny ból głowy. Rozmowę przerywa telefon, który odbiera Danielle. Nagle dziewczyna rzuca słuchawkę i zaczyna biec. Przewraca się w połowie drogi, bo nie jest do końca sprawna po ataku Niedźwiedzia-Demona. Każe Samowi zabrać się jak najszybciej do pokoju Rahne. Zastają go całkiem pustym, nawet łóżko jest zaścielone i wygląda na nieużywane. Niedługo potem, Mirage i Cannonball bez słowa opuszczaja rezydencję i lecą do Nowego Jorku. Dani miejsce do którego przybyli wydaje się dziwnie znajome. Wchodzą do drogiego hotelu. Recepcjonista widząc dwójkę nastolatków chce wezwać ochrone i wyrzucić ich, ale Mirage uzywa swoich mocy, aby stworzyć iluzję idealnych gości, mężczyzny w eleganckim smokingu i kobiety w wieczorowej sukni. Oboje dostają się do windy i jadą do apartamentu na ostatnim pietrze. Jest to miejesce, gdzie mają znaleźć Rahne. Dani chce przywołać wspomnienia recepcjonisty, dotyczące ostatnio przychodzących gości hotelowych. To, co widzi, to piękna kobieta, z długimi, rudymi włosami, żądająca przydzielenia jej najlepszego pokoju w hotelu. Jest to własnie apartament na ostatnim pietrze budynku. Kiedy pukają do dzrwi pokoju, otwiera im zapłakana Rahne, która natychmiast rzuca się przyjaciółce na szyję. Mówi, ze nie wie, jak się tu znalazła, ani skąd ma ubranie które nisi na sobie. Jest ubrana w taki sam kostium, co kobieta, którą Dani widziała w pamięci recepcjonisty.


Kiedy cała trójka bezpiecznie dociera z powrotem do rezydencji, Dani zauważa na przy łóżku Rahne złoty medalion. Okazuje się, że Wolfsbane również tym razem nie wie, skąd go ma. Mirage stwierdza, że medalion wygląda znajomo. Prosi koleżankę, żeby jej go pożyczyła.


Rano, kiedy Danielle się budzi, opowiada Samowi, że miala dziwny sen. W gruncie rzeczy, były to bradziej doświadczenia i odczucia Rahne, przekazywane Dani przez kontakt telepatyczny. Problem w tym, że ten kontakt możliwy jest tylko wtedy, kiedy Rahne przybiera formę wilka. Mirage uważa to wszytsko za bardzo dziwne, Rahne spaceruje we śnie w innym ciele, Roberto wpada w nieuzasadniony szał. Dziewczyna twierdzi, ze musi na nich działać jakaś zewnętrzna siła. Sam nagle pokazuje jej artykuł w gazecie. Znajduje się tam kontuacja opowieści, o parze młodych ludzi, którzy trafili do szpitala. Dziewczyna została zaatakowana przez wilka. Naoczni świadkowie stwierdzili, że kobieta miała roszarpane gardło. Jednak kiedy przyjechało pogotowie, okazało się, że parze nie dolega nic oprócz szoku. Na fotografii zamieszczonej w artykule, Sam i Mirage rozpoznają tajemniczy duet nazywający się Cloak i Dagger, z którym walczyli poprzedniego lata. Danielle orientuje się, że naszyjnik znaleziony u Rahne należy do kobiety ze zdjęcia. Postanawiają złożyc im wizytę.


W szpitalu, para napadniętych przez wilka ludzi nie bardzo wiedzą z kim ma do czynienia. Dani oddaje naszyjnik Dagger i tłumaczy, że wygląda na to, że jej przyjaciele zostali odurzeni tym samym narkotykiem, który spowodował, że Tandy i Tyrone zyskali moce i stali się duetem Cloak i Dagger. Sam dodaje, że wygląda na to, że w jakiś sposób Rahne i Roberto przejęli ich umiejętności. New Mutants oczekują pomocy w przywróceniu przyjaciół do ich normalnego stanu. Jednak Cloak nie wie, co mieliby zrobić, skoro oni już starcili swoje moce. Co więcej nie chcą ich z powrotem, ponieważ uważają je za przekleństwo.


Tymczasem, w rezydencji Profesor i Moira nadal badają Sunspota i Colossusa. Charles nie może nic zrobić, żeby wyciągnąć ich ze śpiączki. okazuje się też, że oficer Corsi i Sharon Friedlander nigdy nie odzyskają dawnego wyglądu. Podczas kiedy Xavier i Moira rozmawiają, Sunspot budzi się i zaczyna atakować Colossusa. Spowija go w cień i zaczyna absorbować. Jednak jego głód wciąż wzrasta. Xavier wreszcie zauważa, co się dzieje w laboratorium i próbuje powstrzymać Sunspota. Ten okazuje się silniejszy i w krótce Profesor leży na podłodze, a wokół niego rozpościera się cień Sunspota.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.