Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #21

New Mutants #21

New Mutants #21

"Slumber Party"

Postacie
Cytat

Sam: "What'd Ah do, What'd Ah say?!"

Roberto: "Red certainly has a temper."

Sam: "And a wicked gut-punch!"

Streszczenie

Szkoła Xaviera. Przed wejściem do rezydencji czeka duża grupa nastolatków. Kiedy drzwi się otwierają, nowo przybyli dołączają do trwającego w środku przyjęcia. Wygląda na to, że wszyscy doskonale się bawią tańcząc, rozrzucając jedzenie i czytając kolorowe magazyny. Danielle, która wciąż musi jeździć na wózku inwalidzkim, zastanawia się, czy Profesor, mówiąc o zaproszeniu kilku przyjaciół, miał na myśli akurat to, co dzieje się w posiadłości. Illyana zapewnia, że nie ma lepszego sposobu na uczczenie wyjścia Dani ze szpitala. Niedaleko Laurie, Jenny i Marcie, rozmawiają o tym, jak dziwna wydaje im się Szkoła Xaviera. Zastanawiają się, na czym dokładnie polegają talenty przebywających w niej uczniów. Sam Profesor także jest dla nich bardzo dziwny.

Wysoko nad Ziemią krąży duża asteroida, kompletnie niewykrywalna dla ziemskich radarów. Przebywa na niej Magneto. W jego siedzibie właśnie włączył się alarm, ostrzegający, że jakiś obcy obiekt szybko się do niego zbliża. Mistrz magnetyzmu nadaremnie próbuje wykorzystać swoje umiejętności, aby uchronić dom od zniszczenia. W kierunku Ziemi spada Warlock, nie mogąc oprzeć się sile grawitacji. Jest wyczerpany i bliski śmierci, musi także znaleźć miejsce, aby wylądować. Potrzebne mu też źródło energii, żeby odzyskać siły.


Tymczasem w posiadłości Xaviera nadal trwa przyjęcie. Diana, przyjaciółka New Mutants, jest bardzo zdziwiona, że Amara nie zna Michaela Jacksona. Wydaje jej się to smieszne. Zdenerwowana Magma wywołuje krótkie trzęsienie ziemi. Na szczęście w porę udaje jej się opanować i nie dzieje się nić złego. Diana przeprasza koleżankę, że się z niej śmiała, widząc, że Amarze jest przykro. Po chwili dziewczyny zaczynają zachwycać się szczerozłotymi kolczykami Magmy i jej jedwabną sukienką. Rahne siedzi z boku i przypartuje się rozmowie. Nie ma odwagi podejść i przyłączyć się. Dziewczyny namawiają się przez moment, po czym wszystkie biegna w kierunku Rahne. Ta, bojąc się, że chcą jej zrobić krzywdę zaczyna przemianę w wilka. Dopiero Dani ostrzega ja telepatycznie, że ma natyczmiast wrócić do ludzkiej postaci, zanim któraś z dziewcząt coś zauważy. Okazuje się, że Illyana wraz z koleżankami mają zamiar zrobić Rahne makijaż i ładnie ją ubrać, żeby dobrze wyglądała na przyjęciu.


Sam i Roberto wracają z meczu krykieta. Cannonball wspomina o ulubionych zawodnikach swojego ojca. Roberto także opowiada, jak kiedyś spędzał czas ze swoim tatą. Teraz martwi się, że nie jest on już człowiekiem, jakiego pamiętał. Sam pociesza kolegę mówiąc, że dopuki jego ojciec żyje, mają szansę odnowić dawne stosunki. Chłopcy zbliżają się do rezydencji. Widząc zapalone na strychu światło i słysząc grającą tam muzykę, postanawiają sprawdzić, czy dziewczyny nie potrzebują towarzystwa. Kiedy Sam puka do drzwi, otwiera mu całkiem odmieniona Rahne, której Sam nie poznaje. Rozzłoszczona tym dziewczyna uderza go. Przybiega Illyana i tłumaczy kolegom, że to prywatne przyjęcie, na które chłopcy nie mają wstępu. Roberto i Sam postanawiają znaleźć sobie zajęcie. Cannonball wchodzi popływać do pobliskiego jeziorka. Nagle oboje widzą spadający meteor, który wpada do jeziora. Sam decyduje, że pojdzie wyciągnąć go z wody wykorzystując swoje moce. Kiedy meteor znajduje się na lądzie, chłopcy wnoszą go do rezydencji. Chcą poczekać na powrót Xaviera, który podejmie decyjzję, co zrobić. Kiedy oboje odchodzą, meteor okazuje się być Warlockiem, który spadł na Ziemię. Skanuje pokój, w którym się znalazł w poszukiwaniu źródła energii. Po chwili pobiera ją z pobliskiego gniazdka z prądem. Powoduje tym któtkie pozbawienie całej rezydencji zasilania. Nieświadome niczego dziewczyny nadal zajęte są zabawą w wywoływanie duchów. Nagle miniaturowy smok Kitty odlatuje. Magik postanawia go złapać. Kiedy wbiega za nim do kuchni widzi, jak smok atakuje Warlocka. Pozostali New Mutatns słysząc jej krzyk i dziwne warczenie biegną na pomoc. Illyana ma zamiar użyć Miecza Dusz, do przepędzenia intruza, jednak ta broń na niego nie działa. Dziewczyna zostaje mocno odrzucona do tyłu i wpada na ścianę. Ponownie uaktywnia się powstająca na jej ciele dziwna zbroja. Wtedy Magik przywołuje demony z krainy Limbo, mające pomóc jej w pozbyciu się Warlocka. Jednak, kiedy dotykają go, zamienia je w część siebie.

Pozostali New Mutants stoja na schodach nasłuchując. Wydaje im się, że jest tam za cicho, więc idą sprawdzić, czy dzieje się coś niedobrego. Widzą Warlocka, który wydaje im się potworem. Magma próbuje pokonać go strumieniem lawy, kiedy to nie działa, Cannonball wylatuje wraz z Warlockiem przed rezydencję. Boi się, widząc, jak dziwny stwór dotykając drzewa uczynił je mechanicznym, jak on. Amara znów atakuje Warlocka, aż udaje jej się wrzucić go do jeziora.


W rezydencji Dani, mająca ciągły kontakt telepatyczny z Rahne pilnuje, aby nikt spośród gości nie usłyszałodgłosów walki na zewnątrz. Dlatego jest zadowolona, że muzyka gra tak głośno. Wolfsbane ostrzega przyjaciółkę, że intruz znów kieruje się do szkoły, ale Warlock już stoi przed Danielle. Dziewczyna próbuje skupić się i odkryć, co najbardziej przeraża Warlocka. Po chwili wywołuje trójwymiarową wizję jego ojca, Magusa. Ledwo Warlock znika, w drzwiach pojawiają się Marcie i Ellen. Mirage udaje się odesłać je z powrotem na przyjęcie. Jednak dziewczyny kierują się w inną stronę. Myślą, że się zgubiły, a kiedy się odwracają, widzą jednego z potworów wyczarowanych przez Illyanę. Sytuację ratuje Sam z nieprzytomną Amara na rękach, zapewniając, że potwór jest jedynie posągiem. Chłopak każe im także wracać na strych, ponieważ, jak twierdzi mają awarię pradu i muszą to naprawić. Rahne mowi, że teraz trop Warlocka prowadzi do podziemi rezydencji. New Mutants kontynuują pościg za intruzem. Tymczasem warlock dostaje się do Sali Walk, gdzie przez przypadek aktywuje sekwencję ćwiczebną. Gdy New Mutants się zjawiają, nie wygląda już przerażająco, leżąc bezwładnie na podłodze. Sam przyprowadza Douga Ramsey'a, który również jest mutantem. Ma zdolność do mówienia róznymi językami, co bardzo przyda się New Mutants w porozumieniu z obcym przybyszem. Douglas stwierdza, że Warlock jest blisko śmierci. New Mutants chcą mu pomóc. Najbardziej jego losem przejmuje się Rahne, która widzi, że są do siebie podobni. Podaje mu rękę, pomimo protestów przyjaciół. Kiedy go dotyka, nie zamienia się jednak w robota. Reka Warlocka przekształca się we wtyczkę, którą podłącza do źródła prądu. Pobiera energię i w ten sposób odzyskuje siły. Dziękuje Rahne za pomoc. New Mutants przekonuja się, ze potrafi mówić w ich języku.


Później. Profesor Xavier wraca do rezydencji, mając nadzieję, że jego podopieczni postprzatali po przyjęciu. Kiedy wchodzi do środka, zastaje widok, jakby w salonie i holu New Mutants stoczyli walkę. Za jego plecami pojawia się Warlock i studenci profesora. Sam tłumaczy Xavierowi, kim jest Warlock i przeprasza za to, że podjęli decyzję bez wiedzy profesora. Charles podaje rekę Warlockowi, stwoerdzając, że jeśli jest on godny zaufania jego uczniów, on także powinien zaufać przybyszowi.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.