Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #2

New Mutants #2

New Mutants #2

"Sentiels"

Postacie
Cytat

Strażnik: "Bioscan indicates target has insufficient to damage this unit. Minimal defence required."
Sunspot: "That, robot, remains t'be seen. You fail to consider human force of will... and determination!"

Streszczenie

Psyche znajduje się na sali walk, uciekając przed przypominającą skrzyżowanie dinozaura z owadem bestią. Nie ma pojęcia, w jaki sposób została uruchomiona tak trudna sekwencja [poprzedni odcinek - dop. M.] i dlaczego to stało się tak nagle. Dani biegnie po kolana w wodzie, potykając się o wystające korzenie drzew. Wchodzi na skalną ścianę, powoli tracąc nadzieję, że cokolwiek będzie w stanie ją uratować, ponieważ jej moce są w tej sytuacji nieprzydatne. Wreszcie udaje jej się wspiąć na tyle wysoko, aby potwór jej nie dosięgnął i upada wycieńczona. Gdy łapie oddech, próbuje znaleźć wyjście oraz zastanawia się nad całą tą sprawą ze zmianą sekwencji ćwiczebnej. Myśli, że ktoś prawdopodobnie chce ją zabić, ale nie ma pojęcia kto i dlaczego. Niespodziewanie, zza występu skalnego wyłania się inne monstrum. Mówi ono, że Psyche musi zginąć, bo tylko wtedy nie będzie dla niego niebezpieczna. Nagle noga dziewczyny ześlizguje sie ze skały i Dani spada w przepaść.


Centrum handlowe niedaleko Salem. Stevie Hunter wraz z czwórką New Mutants wychodzą z kina. Rahne i Stevie dyskutują na temat "E.T", który właśnie obejrzeli. Cała czwórka zmierza do stoiska z lodami, natomiast ich nauczycielka idzie zadzwonić do szkoły Xaviera. New Mutants spotykają nastolatków z pobliskiej szkoły. Żadne z nich nie ma pojęcia, że każdy ich ruch jest śledzony przez Sebastiana Shawa i Henry'ego Gyricha na wielkim monitorze.


Faceci słyszą, jak Roberto żartuje, że on i Shan są międzynarodowymi terrorystami. Mężczyznom wcale nie wydaje się to zabawne, co więcej twierdzą, iż Sunspot niewiele minął się z prawdą. Gyrich mówi, że New Mutants stanowią dla świata większe zagrożenie, niż obłąkaniec z bronią. Shaw przypomina sobie, że ojciec Roberta jest ambitnym członkiem organizacji Hellfire Club. Zastanawia się także, czy nie byłoby dobrze, gdyby wstąpił on do tajnego klubu, znanego jako Wewnętrzny Krąg. Nastepnie mężczyźni przechodzą dalej, a Sebastian Shaw pokazuje Gyrichowi ogromnego robota, stworzonego do polowania na mutantów - Sentinela. Gyrich i Shaw postanawiają zająć się dzieciakami sprawiającymi im problem...


Tymczasem, Stevie w centrum handlowym bezskutecznie próbuje dodzwonic się do posiadłości Profesora. Jest zaniepokojaona tym, że nikt nie podnosi tam słuchawki. Niespodziewanie, ktoś zasłania jej usta dłonią i wciąga do pobliskiego magazynu. Tłumaczy, że jest jej przyjacielem i że może mu zaufać. Twierdzi, że Stevie i jej uczniowie są w śmiertelnym niebepieczeństwie. Nieznajomy puszcza ją i przepraszając za ten napad, przedstawia się jako Michael Rossi. Stevie przypomina sobie, że Carol Danvers, przyjaciółka Profesora, wspominała jej o Michaelu. Jednak według opowieści Carol, Rossi powinien być martwy.


New Mutants rozmawiają przy stoliku z nowo poznanymi rówieśnikami, kiedy podchodzi do nich kilku agentów rządowych. Proszą, aby Shan, Rahne, Roberto i Sam poszli z nimi. Sunspot od razu zabiera głos, ale jeden z agentów radzi mu zamknąć usta, jeżeli nie chce narobić sobie kłopotów. Shan mysli, że nic dobrego z tego nie wyniknie, lecz bez słowa podąża na parking z policjantami. Nagle, zza jednego z aut wyskakuje uzbrojony Michael Rossi wraz ze Stevie. Funkcjonariusze sa zaskoczeni, jeden z nich przez krótkofalówkę oznajmia, że pora na plan B. Wybucha strzelanina, a New Mutants wykorzystują swoje moce, aby uporać się z agentami. Gdy funkcjonariusze zostają obezwładnieni, Sam wyraża na głos, że chyba zrobili błąd walcząc z przedstawicielami rządu. Rossi uspokaja go, wtedy niespodziewanie pojawia się Sentinel, rozwalająć strop nad nimi, jego celem są mutanci. Rossi zaczyna walczyć z robotem, nakazując aby New Mutants uciekali. Oni jednak nie chcą się na to zgodzić, twierdząc, że poradzą sobie z jednym robotem. Michael odpowiada, żeby robili to, co mówi, ponieważ roboty zwykle atakują grupą. W tym momencie zostaje trafiony gazem i traci przytomność. Cannonball atakuje Sentinela, a w chwilę później pojawiają się następni, demolując garaż. Sunspot biegnie aby pomóc Cannoballowi i mówi, aby dziewczyny zajęły się nieprzytomnym Rossim.


Roberto ucieka przed wielkimi rękami Sentinels, próbujacych go złapać. Powoli traci siły, ponieważ zużył zbyt wiele energii. Przypomina sobie, że czerpie swoją moc ze słońca, po czym wylatuje z ciemnego garażu. Obserwują to Shan, Rahne i Stevie. Widząc, jak roberto spada, Rahne jest przerażona, ponieważ nie mogłaby znieść straty choćby jednego ze swych nielicznych przyjaciół. Roberta w szczególności.


Jednak po chwili Sunspot podnosi się, chcąc pokazać robotowi, czym jest ludzka siła woli i determinacja wobec maszyny. Udaje mu się rzucić olbrzymem, ale niestety spada on na centrum handlowe, wzbudzając tym samym panikę ludzi. Następnie Sunspot ostatecznie rozprawia się ze Sentinelem, pozbawiając go elektronicznej głowy.


Karma tymczasem, próbuje pomóc zamrożonemu wcześniej przez innego robota Samowi. Jednak psychiczny kontakt jest niestabilny i wymaga ogromnego skupienia. Stevie mówi Wolfsbane, aby poszukała przywódcy agentów rządowych. Rahne ma jednak wątpliwości, kto będzie ochraniał przed robotami Shan. W tym momencie Michael odzyskuje przytomność i mówi, że wszystkim się zajmie. On i Roberto zaczynają walczyć z następnym Sentinelem.


Sam budzi się trzymany przez robota. Spoglądając w dół, dziwi się, że znaleźli się na wyskości, gdzie praktycznie nie mozna oddychać. Używa całej swej mocy, aby oswobodzić się z uścisku. Po chwili, ostatni z nich zostaje zniszczony przez Cannonballa.


W kilka minut później, agentami rządowymi (niewatpliwie nasłanymi przez Shawa i Gyricha) zajmuje się policja. Po New Mutants nie ma śladu. Jadąca samochodem, Shan przejmuje z daleka kontrolę nad jednym z agentów i zmusza go do powiedzenia, kto jest jego zleceniodawcą.


W posiadłości Xaviera, pozostała część grupy znajduje leżącą na sali walk, przerażoną Danielle. Opowiada ona co się stało, a Stevie robi jej wyrzuty, ponieważ złamała zsady, nie mówiąc nikomu, że uruchammia sekwencję ćwiczebną. Dani zdenerwowana stwierdza, że drugi potwór z całą pewnością nie był wygenerowany przez salę walk, ale był prawdziwy. Stevie zastanawia się, czy to nie jeden ze stworów, które kilka miesięcy temu porwały X-Men. Rozmyśla także nad tym, że były tylko trzy osoby, które potrafiły przełamać zabezpieczenia w komputerowe i tym samym uruchomić zaawansowaną sekwencję. Była to sama Stevie, która cały czas była z New Mutants, Moira McTaggert, przebywajaca w Szkocji i Charles Xavier...


Tymczasem, pogrążony we śnie Xavier jest nieświadomy, że pojawił się nad nim astralny obraz królowej kosmicznych potworów. Nieświadomy jest też tego, że niedługo on sam przemieni się w takie samo monstrum, które właśnie w nim dojrzewa.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.