Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #11

New Mutants #11

Postacie
Cytat

Lucius Aquilla "Your flaw, Gallio, was always seeing things as you wanted them to be, not as they truly were. You never dreamed a old, fat slybarite like me might know how to fight, or possess the strenght and skill to do it well... more fool you"

Streszczenie

Amara ponownie pojawia się w jaskini, po tym, jak Selene zepchnęła jądo krateru. Zaszła transformacja i teraz ciało Amary zmieniło się w lawę. Dziewczyna i kapłanka toczą walkę. Gdy Selene atakuje z zaskoczenia, zamieniając dwa głazy w potwory udaje jej się ponownie zepchnąć Magmę w ogień. Dani, która przez cały czas przyglądała się temu zajściu, widzi jak bardzo postarzała się Selene. Kapłanka tłumaczy, że przez wieki życie i siły witalne dawała jej śmierć innych ludzi. Może ona jednak szybko się zregenerować dzięki jej wiernym wyznawcom. Mówiąc to, wrzuca kilku przerażonych mężczyzn, którzy znajdowali się w jaskini, do krateru z lawą, przez co odzyskuje dawną postać. Następnie Selene próbuje wprowadzić Danielle w rodzaj hipnozy, każąc jej przyznać, że agonia w której umierają ofiary kapłanki jest wspaniała. Tłumaczy Dani, że obie są połączone więzią, której nic nie jest w stanie zerwać. Dzięki temu dziewczyna i jej przyjaciele będą należeć do niej. Psyche jednak budzi się z transu, nie mając zamiaru być niczyją niewolnicą.


Lawa w jaskini zaczyna rozpryskiwać się na wszystkie strony i ponownie pojawia się Amara. Nie dając za wygraną kieruje strumień lawy na Selene. Dani chce uciec z jaskini, ale widzi, że głazy zasypały jedyne wyjście, a na dodatek jest bardzo gorąco. Płomienie zaczynają jej dosięgać, kiedy zjawia się Amara. Moc Psyche wymyka się spod kontoli, wywołując trójwymiarowy obraz lęku Magmy - spalenie Dani. Dziewczyna uświadamia sobie, że Amara może być mutantką. Selene znów się pojawia, krępując Magmę magicznymi więzami i wysysając z niej siły. Obiecuje Danielle, że niedługo i ona stanie się podobna do kapłanki.


Tymczasem senator Aquilla został pojmany, a jego willa otoczona przez wojowników Marcusa Domitiusa Gallio, który dziękuje New Mutants za pomoc w schwytaniu zdrajcy. Jednak oni martwią się o Danielle, której nie ma już dużo czasu. Gallio zleca jednemu z centurionów przeszukać miasto i znaleźć dziewczynę całą i zdrową. Senator Aquilla wyrywa się trzymającemu go strażnikowi, krzycząc, że jedynym zdrajcą jest Gallio, a on ma na to dowód. Marcus rozkazuje go uciszyć. Nagle Roberto zauważa kobietę o intensywnie rudych włosach, prowadzoną przez wojowników. Chcąc dowiedzieć się, czy to może być jego matka, ogłusza jednego ze strażników i zabiera jego zbroję. Idąc w przebraniu zastanawia się nad osatnimi wydarzeniami. Powoli zauważa, że Sam mógł słusznie nie ufać senatorowi Gallio. Natomiast Rahne nabrała niechęci do Luciusa Aquilla ze względu na jego córkę. Była zazdrosna o Sama, któremu najwyraźniej Amara się podobała. Roberto zastanwia się, czy Gallio nie posłużył się nimi, aby wyeliminowac swojego politycznego rywala. Jego rozmyślania przerywają znajome głosy, dochodzące zza uchylonych drzwi.


Castro rozmawia z przykutą do ściany matką Roberta. Mówi, że pracuje dla Hellfire Club, a Emmanuel DaCosta nie pragnie śmierci swej żony, ale jedynie chce wykorzystać naturalne bogactwo Nowego Rzymu. Castro mówi też, że z jego pomocą, senator Gallio stanie się potężnym władcą. Roberto postanawia przerwać ich rozmowę. Castro, myśląc, że to tylko żołnierz, każe mu wyjść. Wtedy Sunspot używa swej mocy, powalając przeciwnika. Nastepnie wita się ze swoją mamą. Nina DaCosta wyjaśnia, że niemal utonęła, ale została uratowana przez Amazonki. Dziewczyny zostały wysłane do dżungli, aby uchronić je przed czarną kapłanką i jej kultem ognia. Roberto domyśla się, że w takim razie Danielle moży być w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Pyta tez matkę, czy to prawda, co Castro mówił o jego ojcu.


Siedząc z Marcusem, Rah Rahne i Sam mają coraz większe wątpliwości, czy powinni tak okrutnie traktować Aquillę. Jako dowód jego winy mają tylko słowa senatora Gallio. Ten tym czasem rozkazuje przynieść dla Sama wino ze środkami odurzajacymi. Kiedy niewolnica podaje chłopakowi kielich, Gallio proponuje wznieść toast za ich zwycięstwo. Wtedy do pokoju wdziera się Amara w swej ognistej postaci. Prosi swego związanego ojca, aby jej pomógł. Gallio rozkazuje pojmać ją. Magma jest zbyt słaba, aby uciekać, ponieważ Selene wyssała z niej życiowe siły. Roberto i jego przyjaciele maja zamiar pomóc Amarze. Do rezydencji Marcusa Domitiusa wdzierają się żołnierze Aquilli oraz Amazonki, których prowadzi matka Roberta. Sunspot przyznaje Samowi, że od samego początku miał on rację co do senatora Gallio. W jego domu rozpętuje się walka. New Mutants dają sobie radę z większością przeciwników. Tymczasem Aquilla i Gallio prowadzą walkę na miecze między sobą. Po chwili Lucius wygrywa, przebijając przeciwnika mieczem. Teraz uwaga skupia się na Amarze. Dziewczyna mówi, że Selene jest kimś w rodzaju energetycznego wampira. Kapłanka ma zamiar zamienić Danielle w potwora podobnego do niej samej. Teraz New Mutants muszą pomóc ich przyjaciółce, zanim będzie za późno.


Sam, Rahne, Roberto i Amara idą tunelem prowadzącym do jaskini Selene. Amara mówi, że to sama kapłanka utworzyła te podziemne korytarze. Posiada ona moc ozywiania głazów. Nagle z ziemi wyrastaja kamienne macki, oplątując New Mutants. Cannonball szybko się od nich uwalnia, a Magma po prostu stapia jej swoja mocą. Sam lecąc zabiera Roberta i Amarę. Wlatuja do pomieszczenia, gdzie znajduje się Selene, Dani oraz Rahne. Amara topi kamiennego potwora, po czym mówi Rahne, aby zajęła się Selene. Jednak kapłanka stweirdza, że nie mogą jej zabić. Dani prosi, aby zostawiła jej przyjaciół, a zrobi wszystko, czego chce. Sunspot ponownie próbuje zaatakować Selene, jednak bezskutecznie. W pierwszej chwili Psyche myśli, że nie było to dobre posunięcie, bo teraz Selene jest naprawdę wściekła. Jednak nawet jej moc nie jest nieograniczona. Próbuje zaatakowac umysł kapłanki z zaskoczenia. Oczom New Mutants ukazuje się ogromna czaszka - symbol śmierci Selene. Roberto przebija kobietę mieczem, jednak ona zaczyna go dusić. Chłopak przez otwór w sklepieniu jaskini zauważa, że niedługo wzejdzie słońce, które daje mu moc. Prosi sama, aby wybił dziurę we wschodniej ścianie. Kiedy tylko pojawia się słońce, Roberto zamienia się w Sunspota. Pomimo protestów reszy przyjaciół wrzuca kapłankę to krateru pełnego lawy. Mówi, że nie było innego wyjścia, poza tym, Roberto nie sądzi, żeby Selene naprawdę zginęła. Amara pyta, co teraz stanie się z nią.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.