Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #4

New Mutants #4

New Mutants #4

"Who's scaring Stevie?"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Me, Ah feel like cheerin'! Ah saved y'all, an' Ah didn't smash anything in the process. Ah finally did somethin' right!"

Streszczenie

W pokoju rozbrzmiewa dzwonek telefonu. W słuchawce odzywa się głos, rzucający pogróżki. Do pomieszczenia wchodzi Shan, zastając zdenerwowaną Stevie ze słuchawką w ręku, która właśnie odebrała kolejny taki telefon. Policja jest bezsilna, ponieważ nie jest to poważnym przestępstwem. Shan pyta, czy Stevie nie potrzebuje pomocy. Kobieta odpowiada jednak, że najlepiej będzie trzymać się od tego z daleka. Przechodząc do następnego pokoju zauważają Petera Bristowa, grajacego na pianinie. Oznajmia, że drzwi były otwarte, więc wszedł i postprzątał studio przed zajęciami. Stevie obiecue Shan, że porozmawiają jeszcze o sprawie z telefonami wieczorem. Mówi jej, aby poszła do Xaviera, który prawdopodobnie jej oczekuje, a sama udaje się na swoją lekcję tańca.


Szkoła Xaviera dla młodych talentów. Roberto, Rahne, Sam i Dani grają we frisbee przed rezydencją. W pewnym momencie Profesor wzywa ich do siebie. Dani wciąż nie ufa Xavierowi, natomiast dla Sama jego telepatia jest trochę przerażająca. New Mutants wbiegają do posiadłości, gdzie czeka na nich Lilandra, władczyni Imperium Shi'ar i ukochana Profesora. Prosi, aby poszli do gabinetu Charlesa, który ich oczekuje.

Kiedy New Mutants stawiają się przed profesorem, Rahne zauważa, że nie ma jeszcze Shan. Po chwili, dziewczyna wpada do pokoju zdyszana, przepraszając za spóźnienie.

Kiedy wszyscy już się stawili, Profesor tłumaczy im, po co tu przyszli. Chce przeprosić ich za to, co stało się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, kiedy nie był sobą. Wie, że był pod kontrolą innych stworzeń, ale na szczęście udało im się z tym poradzić. Wie również, że niektórzy mają uzasadnione powody, aby mu nie ufać, ponieważ próbował ich zabić. Pomimo to, chce nadal kontynuować współpracę, by uczyć New Mutants kontroli nad ich mocami. Profesor dodaje, że nikogo nie będzie zatrzymywał na siłę. Po chwili odzywa się Dani, mówiąc, że to, co się wydarzyło, nie było winą Xaviera. Najlepiej, jeżeli wszyscy spróbują zapomnieć o przykrych wydarzeniach. Profesor obserwuje Shan, która wygląda na zmartwioną. Dziewczyna przyznaje, że niepokoi się o Stevie. Pyta również, czy reszta grupy zgadza się z tym, że należałoby pomóc. Po zaaprobowaniu propozycji Shan, New Mutants chcą obmyślić plan działania. Profesor przez przypadek przechwytuje myśli Dani. Xavier zauważa, że Danielle najwyraźniej stara się go sprowokować, działając dokładnie na odwrót, niż on każe.


Później, w apartamencie Stevie. Roberto podłącza do telefonu urządzenie pokazujące numer i miejsce z którego wykonano każde przychodzące połączenie. Stevie nadal uważa całe zamieszanie za niepotrezbne, ale także chce się przekonać, kto robi sobie głupie żarty. New Mutants w napięciu czekają godzinami, aż telefon zadzwoni. Zdarza się kilka fałszywych alarmów, ale w końcu, za czwartym razem w słuchawce odzywa się znajomy głos.


Docierając na miejsce wskazane przez urządzenie, New Mutants kontrolują budkę telefoniczną, z której zadzwoniono. Dzięki Wolfsbane odkrywają, że człowiek, którego poszukują, był chłopcem mniej więcej w ich wieku. Stevie stwierdza, że to szalone.

Dalej trop prowadzi ich do dyskoteki w liceum. Cannonball i Wolfsbane obserwują zabawę przez okno, natomiast Shan, Dani, Stevie i Roberto wchodzą do środka. Nagle Rahne wyczuwa nagły strach jednego z chłopaków. Kontaktując się telepatycznie z Dani, przekazuje jej tą wiadomość. Psyche wskazuje na chłopca w golfie. Stevie nie może uwierzyć, bo to jeden z jej uczniów, Peter Bristow. Ten z kolei zaczyna uciekać, domyślając się o co chodzi i nie chcąc nawet porozmawiać ze Stevie. Gdy Peter biegnie do drzwi, inicjatywę przejmuje Rahne. Nagłe pojawienie się wilka na szkolnej dyskotece wywołuje panikę wśród uczniów. Karma chce opanować jego umysł, zanim chłopak dotrze do samochodu, niestety reaguje zbyt późno.


Peter wsiada do auta i odjeżdża. Goni go Cannonball, jednak po chwili, zamiast zatrzymywać Bristowa musi ratować przed nim matkę z dzieckiem stojące na ulicy. Udaje mu się bezpiecznie z nimi wylądować, głównie dzięki telepatycznym upomnieniom Xaviera. Sam cieszy się, że wreszcie zrobił coś dobrze.


Peter Bristow traci panowanie nad autem, wjeżdżając przez to w płot. Samochód zaczyna się palić, chłopak wysiada więc i ucieka. New Mutants widzą, że Peter chowa się w pobliskim budynku. Wolfsbane idzie za nim, natomiast Sunspot usuwa palący się samochód. Nie mogą dopuścić, aby ogień rozprzestrzenił się, ponieważ niedaleko leżą ładunki wybuchowe. Roberto próbuje nawiązać telepatyczne połączenie z Profesorem, aby ostrzegł pozostałych. Karma i Danielle wiedzą, że wszyscy powinni uciekać, jednak nie chcą zostawić Petera na pewną śmierć w fabryce, która za chwilę może wybuchnąć. W tym momencie słyszą krzyk Rahne. Okazuje się, że Peter zadał jej cios sztachetą, myśląc, że jest ona zwykłym psem. Karma opanowuje jego umysł, gdy budynek zaczyna się walić. New Mutants ledwo udaje się uciec.


Po całym zajściu wszyscy siedzą w apartamencie Stevie. Kobieta pyta Petera, dlaczego zatruwał jej życie i czemu zmusił ją do dzwonienia na policję. Chłopak odpowiada, że nie może mu nic udowodnić. Stevie stwierdza, że się myli, ponieważ analizy jego głosu z nagraniami są identyczne. Pyta również, co powiedzą jego rodzice, gdy o wszystkim się dowiedzą. Nagle Peter robi się naprawdę przerażony i mówi, że jego rodzice nie mogą się dowiedzieć. Wtedy Xavier nawiązuje z nimi kontakt, mówiąc, że chłopak ma tak silną blokadę, że nie może zajrzeć w jego myśli. Dani domyśla się, że Profesor chce, aby użyła swej mocy. Zastanawiając się, czy to w porządku, wywołuje trójwymiarowy obraz myśli Bristowa. Wszyscy widzą Petera całującego Stevie. Kobieta pyta czy cały czas o to chodziło – uczeń zauroczony w nauczycielce. Dodaje, że Peter w bardzo dziwny sposób okazuje swe uczucia. Jednak Psyche sięga głębiej w umysł chłopaka. Obraz przechodzi kompletną zmianę. Peter wraca do szarej rzeczywistości. New Mutants są świadkami rodzinnej awantury. Spoglądają na krzyczącą matkę Petera i ojca stojącego nad nim z pasem, tłumaczącego, że robi to dla dobra syna.


W przypływie złości Bristow rzuca się na Danielle. Z tyłu za koszulę trzyma go Cannonball. Chłopak szarpie się, a koszula rozrywa się na plecach. Karma powstrzymuje Petera przed uderzeniem Dani. Jednak teraz wszyscy patrzą na plecy chłopaka, gdzie widnieją liczne ślady po biciu. Niektóre z nich są świeże, inne starsze. Stevie prosi Shan, aby uwolniła Petera. Roberto pyta chłopaka, czy jego rodzice go nienawidzą, że zadają mu takie rany. Peter odpowiada, że rodzice go kochają, tylko on był złym chłopcem, więc zasłużył na karę. Potem ze łzami w oczach tłumaczy Stevie, że kiedy zaczął brać u niej lekcje tańca, myślał, że jest ona najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widział. Przeprasza ją także za wszystko co zrobił.


Profesor Xavier przybył wraz z Lilandrą w przeciągu godziny, natomiast Petera zabrano do szpitala, gdzie miał spędzić następne kilka dni. Minie długi czas, zanim ponownie wróci do swych rodziców. Rahne pyta, co później stanie się z chłopakiem. Charles odpowiada, że trudno dokładnie powiedzieć. Po tym, jak zostaną wyleczone jego fizyczne rany, trzeba będzie zająć się jego poranioną psychiką. Zostanie umieszczony u rodziny zastępczej. Profesor dodaje, że nie udałoby się pomóc chłopakowi bez interwencji New Mutants. Stevie także jest zdania, że wszyscy naprawdę dobrze się spisali.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.