Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #15

New Mutants #15

New Mutants #15

"Scaredy Cat"

Postacie
Cytat

White Queen: [...]" Shall I make you an offer you can't refuse?"
Shadowcat: "Only if you want a real rude suggestion about what you can do with it."
WQ: "What a delightfully inventive thoughts! Katherine, you've a streak of pure nastiness in you that rivals my own!"

Streszczenie

Wcześnie rano, Illyana ćwiczy rzucanie zaklęć. Tworząć ognisty pentagram, może oddzielić się od swojego ciała i przemieszczać niezależnie od napotkanych przeszkód i odległości. Dziewczyna postanawia sprawdzić, co dzieje się z jej najlepszą przyjaciółką, Kitty Pryde, szczególnie po nagłym zniknięciu X-Men. Kitty wyjechała z Dougiem Ramseyem do swojej starej, znienawidzonej szkoły [N.M #14] i od tej pory nie ma od niej wieści. Kiedy Illyana przenika przez ściany budynku, odnajduje tajne pomieszczenie na tyłach szkoły. Wtedy widzi, że Kitty siedzi przykuta do krzesła i rozmawia z Emmą Frost, dyrektorką szkoły. Kitty grozi, że X-Men przyjdą jej na ratunek, albo Doug Ramsey zadzwoni na policję. White Queen stwierdza jednak, że nikt nie przyjdzie jej na pomoc, a dla Douga wszystko jest w najlepszym porządku. Frost, jako telepatka, wytworzyła hologram, Kitty widzi, jak jej przyjaciel obejmuje pustą przestrzeń, myśląc, że to ona. White Queen z zadowoleniem stwierdza, że Kitty bardzo przyda się w Hellfire Club. Kiedy dziewczyna odmawia, Emma mówi o jej rodzicach, którzy mogą wieść wspaniałe życie, albo stoczyć się na samo dno. Decyzja należy do Katherine. Wtedy Illyana obserwująca rozmowę, orientuje się, że jest widziana. White Queen próbuje zniszczyć astralną formę Illyany.


Nad ranem, New Mutants budzą hałasy dochodzące z części rezydencji zamieszkanej przez X-Men. Otwierają drzwi prowadzące do pokoju Illyany i widzą mnóstwo małych potworków, wychodzących z dziewczyny przez oczy i usta. Dani zostaje aby zająć się Illyaną, podczas gdy reszta biegnie przypilnować, żeby żadna z kreatur nie wydostała się na zewnątrz. Danielle zostając sama w ciemnym pokoju pełnym demonów, próbuje znaleźć najlepsze wyjście z sytuacji. Jednak potwory otaczają ją, powodując, że dziewczyna traci równowagę. Uruchamiając pełną moc swych umiejętności wywołuje z umysłów demonów ich lęki - Illyanę w postaci potwora. Tracąc prztomność Danielle sama widzi Illyanę w takiej postaci, jaką wywołały jej moce.


Później w kuchni. New Mutatnts żądają wyjaśnień od Illyany. Dziewczyna opisuje im całą sytuację i stwierdza, że Kitty trzeba koniecznie pomóc. Wyjaśnia także, iż jest nie tylko mutantką, ale także zna się na magii. Zastanawia się też, dlaczego, pomimo że jej astralna forma jest niewidzialna dla zwykłych ludzi, Emma Frost i Kitty ją zobaczyły. Dla New Mutants istnieje jednak pewien problem. W razie, gdy zdarzy się nagły wypadek, a w rezydencji nie ma ani Xaviera, ani X-Men, New Mutants muszą zawiadomić albo Fantastic Four, albo Avengers. Okazuje się, że żadnych super-bohaterów nie ma obecnie w mieście. Illyana stwierdza, że w takim razie będą musieli pomóc Kitty sami, co spotyka się ze sprzeciwem reszty grupy. Dziewczyna odpowiada, że nie ma zamiaru nikogo do niczego zmuszać, więc poradzi sobie sama. Wtedy Amara wstawia się za nią, mówiąc, że muszą pomóc Kitty, bez względu na to, czy ją lubią, czy nie. New Mutants zaczynają zastanawiać się, w jaki sposób dotrzeć do szkoły, gdzie przetrzymywana jest Kitty.


Wczesnym rankiem, New Mutants i Illyana czekają na swój atobus. Dani właśnie kupiła bilety, ale Rahne i Roberto odeszli gdzieś. Reszta znajduje ich na tarasie, wpatrujących się w Kościół Św. Ducha, gdzie zeszłego lata spotkali tajemniczy, przestępczy duet, "Pelerynę i Sztylet". Oboje nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego jakaś siła zaciągnęła ich na balkon.


New Mutants jadą autobusem do szkoły Emmy Frost. W drodze Rahne zwierza się Samowi. Martwi się, że jej moce przejmują nad nią kontrolę, i że bardziej woli być wilkiem, niż człowiekiem. Sam pociesza ją i proponuje, że mogliby pojechać kiedyś do jego rodziny w Kentucky.


Wczesnym wieczorem grupa dotarła na miejsce. Zaczynają szukać Kitty. Magma dzięki swojej mocy topi podłogę i New Mutants stają w pomieszczeniu, gdzie powinna znajdować się Kitty. Wolfsbane próbuje ją wytropić, ale wokój jest zbyt wiele zapachów. Idą dalej i znajdują Kitty przykutą do fotela. Illyana biegnie, aby uwolnić i przywitać się z zaginioną przyjaciółką. Szybko okazuje się, że Katherine była tylko złudzeniem, wykreowanym przez White Queen, która nagle pojawia się przy New Mutants. U jej boku stoi prawdziwa Kitty. Emma Frost oślepia grupę nagle włączonym światłem i stwierdza, że staną się oni w krótce przyjaciółmi Hellfire Club, tak, jak zrobiła to już Shadowcat. Illyana przysięga sobie, że jeżeli coś stało się jej przyjaciółce, użyje swojej magii, aby zrównać z ziemią ukochaną szkołę Emmy Frost.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.