Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #73

New Mutants #73

New Mutants #73

"The Gift"

Postacie
Cytat

S'ym: "Don't you recognize your little Russian snowflake?"
Colossus: "Ilyana...? No. Monster, what have you done to her?"

Streszczenie

S'ym trzyma leżącą Darkchilde, gdyż właśnie postanowił ją zniszczyć. Jej zbroja chroni ją przed transmodalnym wirusem, a ona wciąż broni się przed swą mroczną naturą, zatem demon oznajmia iż ją zabije. To rozwściecza Ilyanę, wciaż pamiętającą tortury jakim poddał ją, gdy była mała. Teraz ma moc, zatem tnie go swym mieczem na kawałki. Demon jednakże z powrotem składa się w całość, zamierzajac zniszczyć Darkchilde, którą porzucił N'astirth. Ilyana śmieje się, wie bowiem że N'astirh odszedł czując, że jej mroczna moc go przerasta. Teraz użyje jej na S'ymie.


W kościele Dani, Skids i Rusty obserwują zmieniajacy się Manhattan, dokąd udali się poszukujący Ilyany pozostali New Mutants i X-Terminators. Ci przedzierają się poprzez zawirowania jakim podlega otoczenie, a w międzyczasie Boom Boom dowiaduje się kim są założeni przez Charlesa Xaviera New Mutants. Poniżej ulicami idzie Colossus chwytając kolejne demony i wyduszając z nich informacje na temat lokalizacji swej siostry. Demony zdradzają mu, że Ilyana zmieniła się ostatecznie w Darkchilde na skutek knowań N'astirha. Rzucają się na niego, zamierzając przyprowadzić Piotra do stóp S'yma, którego jakiś czas temu w Limbo pobił.


Tymczasem na pobliskim dachu atak demonów odpierają członkowie Hellfire Club. Wyrzucają Magneto, że wszystkiemu co dzieje się wokół jest winna jego studentka znana jako Magik. Eric nie słucha, bowiem widzi ze zdumieniem jak demony unoszą w powietrze Colossusa, który ponoć zginął w Dallas. Obok Hellfire pojawia się N'astirh oferując im zawieszenie broni. Jako nowy władca Limbo proponuje Magneto, aby przestali walczyć, bowiem ma wraz z Hellfire wspólne dążenia. Łączy ich pragnienie władzy i dominacji nad światem. Widzą to przelatujący wysoko ponad nimi New Mutants i X-Terminators. Studenci Szkoły Xaviera nie ufają jednak swemu nauczycielowi, bowiem nie wiedzą którą stronę wybierze. Z daleka przysłuchują się ofercie N'astirha, któremu zależy jedynie na Manhattanie, jako przyczółku do Limbo, zaś Hellfire oferuje resztę świata, nakazując trzymać się z dala od Empire State Building. Zawiedzeni mutanci odlatują, bojąc się że w następnej kolejności zostaną zaatakowani przez Magneto i Hellfire.


Demony rzucają nieprzytomnego Colossusa do stóp S'yma. Demon zamierza potraktować go tak samo, jak ten potraktował jego podczas ostatniego spotkania w Limbo, lecz wówczas rzuca się nań Darkchilde. Nie wierzy, iż to jej brat, bowiem wie że zginął on w Dallas, nie zamierza jednak pozwolić aby Demon kogoś zabił. Walkę widzą New Mutants i X-Terminators, którzy spoglądają przerażeni na istotę, jaką stała się Ilyana. Zastanawiają się czy jej pomóc, nie wiedząc czy jest tą samą osobą którą znali, nim przejście do Limbo zostało otwarte, lecz w końcu się decydują. Chwytają Ilyanę i ladują w antykwariacie na dole, wstrząśnięci jeszcze bardziej ujrzeniem żywego Colossusa. Ten wpada chwilę później do sklepu okładając S'yma i żądając wyjaśnień co stało się z jego siostrą. S'ym ukazuje mu zmienioną Darkchilde, która kuli się przed bratem ze wstydu. Nie chcąc, aby oglądał ją w takim stanie wyteleportowuje się wraz z New Mutants i X-Terminators do Limbo, gdzie zaczynają otaczać ich demony. Pozostały sam na sam z Piotrem S'ym, usiłuje przekonać go, że to Rasputin za wszystko odpowiada, bowiem opuścił swą siostrę udając martwego. Colossus nie słucha demona, zamiast tego zaczyna z nim walczyć. Oznajmia S'ymowi, że jesli będzie trzeba zmasakruje wszystkie hordy piekieł i przejmie władzę na Limbo sam, aby tylko ocalić swą siostrę.


W Limbo Ilyana siada na tronie Belasco i przejmuje władzę nad swym królestwem. Oznajmia zebranym, iż nie powróci już nigdy na Ziemię, albowiem właśnie tu przynależy. Na próżno przyjaciele usiłują ją przekonać, że otwarcie bramy nie było jej winą, tylko N'astirha który wprowadził ją w błąd. Darkchilde siedzi na mrocznym tronie i wpatruje się w zwierciadło ukazujące co dzieje się na Ziemi. Colossus zaczyna przegrywać walkę z S'ymem przytłoczony przez kolejne hordy demonów. Pozostałe atakują kościół, w którym znajdują się uratowane przez mutantów niemowlęta, a wejścia do sanktuarium zajadle bronią Skids, Rusty i Mirage. W pewnej chwili wyczerpana Dani upada. Darkchilde oznajmia, że nadszedł koniec wszystkiego... nie ma zamiaru słuchać tego Rahne, która zaczyna zbiegać po schodach. Mutanci podążają za nią, słysząc że być może nie da się ocalić ich przyjaciółki w Limbo w teraźniejszości, ale w przeszłości? Wpadają do wielkiej sali, gdzie na podłodze wiruje wiele teleportacyjnych dysków. Pozostali usiłują dogonić Wolfsbane, która przeskakuje pomiędzy kolejnymi momentami w historii Limbo, aż wreszcie odnajduje to czego szukała i chwyta w ramiona malutką Ilyanę, która właśnie tu przybyła, porwana przez Belasco. Niestety; wynurzają się z dysku u stóp Darkchilde, która widząc swój odpowiednik z przeszłości wykrzykuje, że to jej wina i uderza ją mocno. Cios rzuca małą Ilyanę na drugi koniec sali tronowej. Darkchilde zaczyna się zmieniać i stając w ogniu ostatecznie przejmuje swe mroczne dziedzictwo. Zamierza zabić młodszą wersję siebie, jednak Rahne błaga aby zastanowiła się jaki ma wybór. To stopuje Darkchilde. N'astirh mówił, iz nie ma wyboru, mógł przecież jednak jak to ma w zwyczaju kłamać. Darkchilde zastanawia się przez chwilę, pamiętając o przepowiedni Destiny, po czym przenosi wszystkich z powrotem na Times Square. Tam wznieca wielki wir, ciskając w jego środek swój miecz.


Demony zostają porwane w górę, niestety wiatr zabiera równieź małą Ilyanę. Z żelaznych objęć Colossusa zostaje wyrwany nawet S'ym. W kościele obrońcy widzą, jak horda która spadła wcześniej na Manhattan wznosi się na powrót ku niebu. Gosamyr obiecuje przypilnować dzieci, zaś pozostali biegną do epicentrum wydarzeń.


Tam spotykają się wszyscy, New Mutants, X-Terminators i Colossus, stojąc nad spalonymi zwłokami Darkchilde, która poświęciła swą duszę i magię aby ocalić świat. Piotr klęka i bierze w ramiona pustą popękaną zbroję, lecz wówczas słyszy kwilenie. Rozrywa zbroję i wydobywa stamtąd swą siostę, malutką jak wtedy, gdy porwano ją do Limbo. Ilyana jest znowu dzieckiem, a Rahne przytula ją we łzach, wiedząc że ta Ilyana nie przeżyła czasu z New Mutants.


Wszystko obserwuje N'astirh, który jako jedyny oparł się wichrowi. Nie udało mu się przemienić Ilyany w Darkchilde i skazać na ostateczne potępienie, a brama do Limbo została zamknięta. Nie na długo jednak, bowiem N'astirh buduje most, na wciąż wznoszącym się w górę Empire State Building, którego spoiwem będzie ofiara z duszy niewinnego dziecka - Nathana Christophera Summersa, złożona przez jego matkę, Goblin Queen.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

New Mutants #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.