Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #95

New Mutants #95

New Mutants #95

"X-Tinction Agenda" - part 2: "Shell Game"

Postacie
Cytat

Boom Boom podczas ucieczki: "Last mutant to the American Embassy is a rotten egg!"

Streszczenie

W Genoshy pracujące dla dobra państwa muty obserwują potężny rozbłysk w cytadeli, oznaczający iż magistraci teleportowali do siedziby rządu schwytanych gdzieś na świecie niewolników, jakimi są mutanci. Nie jest to jednak sprawa mutów, wybranych dla dobra państwa, pozbawionych pamięci i poddanych genoprocesowi transmodacyjnemu. Teleportacja zostaje zakończona, a porwani ze szkoły Storm, Boom Boom, Rictor i Wolfsbane stają na wprost potwornego metalowego cyborga na szczycie którego widnieje ludzka głowa. Ric natychmiast rozpoznaje dawnego przywódcę The Right, Camerona Hodge'a. Warlock nie miał tyle szczęścia co pozostali, ponieważ jego mechaniczne ciało nie do końca zniosło teleportację i członek New Mutants jest teraz sparaliżowany. Pozostali są nadzy i z jakiegoś powodu mocno otępiali. Rictor podejrzewa użycie narkotyków. Hodge wzywa Wipeouta, mutanta mogącego zablokować moce przybyłych. Słowa te otrzeźwiają Storm, która rzuca się do walki, a za nią rusza Boom Boom. Wraz z Wolfsbane zaczynają atakować oddziały genoshańskich magistratów, co doprowadza Hodge'a do pasji. Wipeout odbiera wreszcie mutantom moce, a sytuacja zostaje opanowana. Hodge oznajmia zebranym, iż zostali tu sprowadzeni by stanąć przed sądem jako X-Men, za zbrodnie jakich mutanci dopuścili się na ludziach tego kraju.


W szkole Xaviera trwają poszukiwania na pobojowisku. Cable wciąż jest wściekły za niezrozumiały dlań wyczyn Storm, która zniszczyła właz odcinając na powierzchni jego ludzi; los Ororo mało go obchodzi. Forge zastanawia się czemu napastnicy pozostawili swój ekwipunek. Choć nie da się ustalić z jakiego kraju może on pochodzić jasne jest, iż musiał kosztować wiele pieniędzy. Sunspot odkrywa, iż wszyscy musieli zostać stąd wyteleportowani. Stevie Hunter pojawia się na powierzchni oznajmiając zgromadzonym, że zawiadomiła już X-Factor, którzy są w drodze.


W Genoshy pozbawieni mocy mutanci zostali uwięzieni w celi. Boom Boom złości fakt, iż zostali porwani bez powodu, lecz Storm wyjaśnia jej, że stało się tak z powodu powiązań New Mutants z X-Men. Warlock traci siły, teleportacja sparaliżowała jego impulsy elektryczne, lecz moc Wipeouta nie miała wpływu na jego obcą fizjologię. Aby nie dopuścić do jego śmierci mutanci postanawiają podzielić się z nim swą energią życiową, nawet jeśli miałoby to oznaczać zarażenie się transmodalnym wirusem. Znienacka i znikąd pojawia się Hodge oznajmiając, że to on będzie jedynym zarażonym. Pragnie bowiem, aby jego mechaniczne ciało uzyskało zdolność zmiany kształtu. Torturując mutantów przypomina im, że zawarł pakt z demonem N'astirnem, który dał mu nieśmiertolność. Ta jednak nienawiele mu się zdała, gdy Archangel odciął mu głowę. Uratowali go cybernetyczni eksperci, którzy stworzyli mu to olbrzymie pajęcze ciało, dysponujące wieloma możliwościami, jakkolwiek niezbyt piękne. Dzięki Warlockowi ma to się zmienić. Odchodząc wraz z nim przenika przez ścianę, wyjaśnia się więc tajemnica jego nagłego pojawienia.


Na innym piętrze cytadeli genoinżynier Moreau przygotowuje się do kolejnego procesu transmodacyjnego. U 13-letniego chłopca wykryto pozytywne geny mutacyjne, co oznacza iż wkrótce jego pamięć zostanie wymazana, a on stanie się mutem, który będzie służył swemu krajowi. Moreau przypomina chłopcu, iż jest to jego obowiązek. Nagle pojawia się Hodge, który informuje Moreau o swych planach, do realizacji kórych niezbędna jest mu wiedza genoinżyniera. Moreau oponuje, przypominając że schwytani mutanci mają zostać zmienieni w muty służące dobru Genoshy, a nie osobistym korzyściom Hodge'a. Cyborg przypomina, że Warlock nie jest mutantem, a jedynie technoorganiczną istotą. Przysłuchujący się dyskusji, zdaje sobie sprawę że jego chwile są policzone. Wcześniej zamierza jednak pomóc swym przyjaciołom.


W celi mutanci odkrywają, iż kraty są tak naprawde generatorami pól siłowych, co tłumaczy czemu Hodge przenika przez ściany. Boom Boom oskarża Storm, iż wylądowali tu z jej winy, zniszczyła bowiem właz do kompleksu. Ororo wyjaśnia jej powody swego czynu. Nie mogła pozowlić aby magistraci wdarli się do wewnątrz, a także liczyła na to, iż pozostali przybędą im później z pomocą. Rahne rozmawia z Rictorem, którego Hodge doprowadza swym istnieniem do panicznego lęku. Ric pozostawał niegdyś jego więźniem [X-Factor #16] i poznał już okrucieństwo Camerona. Do celi powraca Warlock, informując pozostałych o planach zamienienia ich w muty. Aby do tego nie dopuścić opracował plan i w tym celu rzuca się na kraty powodując spięcie. Mutanci ruszają do ucieczki, zmuszeni pozostawić za sobą słabnącego Warlocka. Obiecują mu, że powrócą. Chwilę później magistraci pod dowództwem Havoka rozpoczynają pościg. Uciekający rozdzielają się aby mieć większe szanse, a Rictor całuje na pożegnanie Rahne. Ta błąka się wśród kanałów wentylacyjnych i niespodziewanie dociera do miejsca, skąd słyszy jak Hodge torturuje Warlocka. Nie zamierza pozwolić aby kolejna po Dougu Ramseyu osoba poświęciła za nią życie i choć pozbawiona jest mocy atakuje magistratów. Hodge usiłujący zarazić się transmodalnym wirusem żąda, aby powstrzymano dziewczynę jeszcze przez kilka sekund, jednak proces sprawia, iż Warlock zaczyna niknąć w oczach. Zrozpaczona Rahne widzi jego śmierć i zamianę w kupkę krystalicznego piasku. Wściekły Hodge oznajmia, że tym samym przypieczętowała swój los.


Jakiś czas później w Instytucie Xaviera mutanci oglądają wiadomości, w których Prezydent Genoshy informuje o wydaniu wojny X-Men, oraz o śmierci Warlocka. Ogłasza także, iż Wolfsbane wkrótce zostanie stracona. Chwilę później dzwomi telefon: Valerie Cooper, doradca prezydenta USA ds. mutantów prosi X-Men o pilne przybycie do Waszyngtonu...

Autor: Magistrate Kumos

Galeria numeru

New Mutants #95

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.