Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #24

New Mutants #24

New Mutants #24

"The Hollow Heart"

Postacie
Cytat

Cloak: "C'mon, Tandy. Dagger's b-b-beautiful. All thats best in world rolled up in one person. It's different for me."

Streszczenie

Moira pochyla się nad leżącym nieprzytomnie Charlesem. Nie wie, co ma zrobić, sądzi, że jeżeli Sunspot potrafił pokonać najwiekszego telepatę na ziemi, ona nie ma żadnych szans. Próbuje porozmawiać z Robertem. Chłopak wyznaje, że najbardziej pragnie światła, i dopóki go nie dostanie, pozostanie potworem. Nie chce zrobić krzywdy Moirze, i prosi ją, aby uciekała. Kobieta nie chce zostawić nieprzytomnego profesora. W dzrwiach laboratorium pojawia się Rahne. Roberto widzi ją i stwierdza, że tak jasnego światła jeszcze nie widział, po czym podchodzi do niej, chcąc pożywić się tym światłem. Wtedy Rahne zamienia się w kobietę, którą Dani widziała w myślach recepcjonisty [The New Mutants #23]. Mówi, żeby Roberto wziął jej światło. Kiedy Sunspot to robi, przybiera swoją dawną postać. Do laboratorium wbiegają cannonaball i Mirage. Nie mogą uwierzyć w to, że długowłosa kobieta to Rahne. Sam biegnie w ich stronę, ale Wolfsbane ostrzega, żeby nie zbliżać się do Roberta, bo jest przerażony. Cannonball nie słucha i Bobby teleportuje siebie i Rahne, wykorzustując umiejętności, jakie kiedyś posiadał Cloak.


Profesor Xavier odzyskuje przytomność i chce wejść do umysłu Sama i Dani, aby dowiedzieć się o wszystkim, co zaszło w ostatnim czasie. Widzi, że historia zaczęła się od Cloak i Dagger, pary nastolatków, którym wstrzyknięto dziwny narkotyk, który miał być tańszym odpowiednikiem heroiny. Wszyscy, na których testowany specyfik wcześniej umarli, ale Cloak i Dagger uzyli swoich mocy, aby zneutralizować działanie narkotyku. Jednak nie byli już tacy sami, jak przed jego zażyciem. Tandy stała się aniołem czystego światła, Dagger, a Tyrone demonem absolutnej ciemności, Cloak. Kilka miesięcy temu, ten sam naukowiec wstrzyknął narkotyk Rahne i Robertowi, mieli oni stać się lepszą wersją Cloaka i Dagger. Jednak eksperyment się nie powiódł, ponieważ Tandy i Tyrone wykorzystali swoje moce, do uleczenia ich. Jednak wygląda na to, że teraz trucizna znowu aktywowała się w ich organiźmie, zamieniając oboje rahne i Roberta w potwory. Z tego, co przypuszcza Cannonball Wolfsbane i Sunspot ukradli moce Cloaka i Dagger, dlatego są oni teraz normalnymi ludźmi. Profesor podejmuje decyzję, że trzeba jak naszybciej znaleźć Rahne i Roberta, zanim wyrządzą sobie albo komus innemu krzywdę. Tymczasem Tandy Bowen i Tyrone Johnson ida ulicami Manhattanu. Tyrone twierdzi, że muszą uciekać przed mutantami, którzy prosili ich o pomoc, ponieważ z pewnością nie zaakceptowali odmowy.


Roberto teleportuje siebie i Rahne do kościoła świętej Anny na Manhattanie. Błaga ojca Bowena, żeby mu pomóg, twierdzi, że ksiądz jest jego ostatnią deską ratunku. Sunspot wyznaje, że stał się demonem i zabił swojego przyjaciela, Petera Rasputina. Rahne temu zaprzecza, twierdząc, że Colussus wcale nie jest martwy. Rahne mówi, że jeszcze może mu pomóc, więc zamienia się w srebrnego wilka, i przenika do duszy Sunspota. Znajduje tam światło skradzione Peterowi. Jest ono bardziej przyćmione niż ostatnio. Udaje jej się odnaleźć Colossusa i pomimo trudności wyrywa się z cienia Sunspota. Wolfsbane widzi czekających na nią Profesora i X-Men. Xavier tłumaczy, że nie jest wrogiem Rahne, chce jej tylko pomóc. Nagle Wolfsbane i Sunspot wychodzą ze swoich demonicznych wcieleń i ponownie stają sobą.


Tymczasem Cloak i Dagger nadal uciekają. Tandy chce jednak wrócic i pomóc New Mutants. Tyrone nie zgadza się na to. Mówi, że to nie ich sprawa. Jego przyjaciółka denerwuje się, stwierdzając, że nie podejrzewała go o taką obojętność. Tyrone odpowiada, że mówił to, co Tandy chciała usłyszeć, żeby lubiła go bardziej. Dziewczyna nie chce mu uwierzyć. Cloak tłumaczy, że Tandy nie potrafi go zrozumieć. Kiedy posiadał swoje moce, czuł się jak wampir, a głód, który w nim narastał był nie do zniesienia.


W rezydencji wszytsko wraca do normy. Illyana komunikuje, że Colossus już zasnął i chyba czuje się dobrze. Xavier mówi, że ostatnio uzył swoich mocy, żeby dowoedzieć się czegoś więcej o przemianach, jakie przeszli Roberto i Rahne. Co do Wolfsbane, potrafi powiedzieć, że jej siła życiowa była poniesiona do wprost niewyobrażalnego stopnia. Natomiast tego, co kryło się za przemianą Sunspota, Xavier nie potrafi zidentyfikować. Dani oferuje, że użyje swojej mocy, aby się dowiedzieć. Kiedy łączy się z umysłem Roberta, próbując wywołać jego największą obawę, nagle eksploduje z niego Cień. Jedyna osobą, która zdaje się nie poddawać jego działaniu jest Profesor. Cień ustepuje jednak dopiero wtedy, kiedy Magik przywołuje swój Miecz Dusz. Rogue mówi, że całe zajście przypomina jej to, z czym X-Men walczyli w Dallas. Illyana przyznaje, że Rogue może mieć rację. Wtedy też pomogła X-men pokonać magiczne stwory z pomocą swojego Miecza Dusz. Magik postanawia zabrać Rahne i Roberta do Limbo, ponieważ na Ziemi, a zwłaszcza w kościele jej magiczne umiejętności nie będą działać. Jednak podczas teleportacji, Rahne sprzeciwia się zabraniu jej gdziekolwiek całą siłą woli. Dlatego cała moc Illyany zwraca się przeciwko niej. I tym razem ochrania ja dzwina zbroja. Kiedy dziewczyna widzi, że jej moc zawiodła, zabiera Roberta i Rahne z powrotem do domu. Tam Profesor Xavier jest bardzo niezadowolony z jej zachowania. Przypomina, że takie akcje najpierw trzeba uzgodniać z nim. Charles nie chce aby komukolwiek stała się krzywda, nie chce też poświęcać nikogo z nich dla dobra innych. Wtedy w drzwiach pokoju stają Cloak i Dagger, gotowi pomóc New Mutants.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.