Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #72

New Mutants #72

New Mutants #72

"Demon Reign"

Postacie
Cytat

Dani: "We're responsible. So we have to close it, it's all our fault!"
Boom Boom: "Your fault? We thought it was our fault!"

Streszczenie

Na Nowy Jork pada deszcz demonów. Ilyana stoi przed N'astirhem, któremu wyrzuca iż ją zdradził. Ten jednak śmieje się, oznajmiając że to właśnie dzięki niemu sięgnęła po swe mroczne dziedzictwo. Demony zaczynają przed nią klękać, co N'astirh kwituje stwierdzeniem, że teraz jest ich władczynią. Musi poczuć jedynie tę moc i potęgę. Pojawia się wściekły S'ym, wrzeszcząc na demony, że to on jest ich panem, a nie Ilyana. N'astirh nakazuje mu się wynosić, na co S'ym go atakuje. Oba demony zaczynają bić się o Ilyanę i o to, który z nich będzie władał Ziemią. N'astirh nie zamierza ponieśc porażki, jednakże utrzymanie otwartego przejścia kosztuje go zbyt wiele mocy, zabiera więc Ilyanę i teleportują się w nieznane.


Na wszystko patrzyli przerażeni New Mutants, których zszokowała przemiana jaką przeszła ich przyjaciółka, tak jak to co się przed chwilą stało. Patrzą na niebo, gdzie pojawiają się niewielkie stateczki i atakują demony. Warlock wyjaśnia, że nowoprzybyli, kimkolwiek by nie byli, usiłują zakłócić działanie pentagramu, który utrzymuje przejście otwarte. New Mutants postanawiają w tym pomóc.


Ilyana ląduje w Hell's Kitchen, która jest nią w tej chwili nie tylko z nazwy. Porwana przez diabelskiego kucharza, trafia za nim do restauracji, gdzie klientów się miele, szatkuje i zjada. Patrząc na ten horror myśli z przerażeniem, iż wszystko to jest jej winą. Teleportuje się w nieznanym kierunku.


Na niebie New Mutants spotykają wychowanków X-Factor. Usiłują zamknąć przejście w niebie, które utrzymuje się otwarte gdyż N'astirh przekonał podstępem Wiz-Kida, aby ten stworzył mu magiczny komputer. Poniżej Ilyana pojawia się na zmienionej nowojorskiej ulicy, tuż przed sklepem zoologicznym. Ożywione zwierzęta w klatkach i na ścianach zaczynają nazywać Ilyanę bestią, która jest winna wszystkiemu co się wydarzyło. Łapią Darkchilde w siatkę, uważając że to ją a nie je powinno się zamknąć w klatce. Ilyana zatyka uszy, nie mogąc tego słuchać, a wreszcie teleportuje się stamtąd.


New Mutants i X-Terminators postanawiają przeciąć jakoś linie energetyczne bramy, co uwolni zebrane przez Hodge'a dla N'astirha dzieci będące przekaźnikami energii. Demony czując co się święci przypuszczają na nich atak, a jeden z nich ogłusza Gosamyr. Sunspot rzuca się jej na pomoc, lecz nie może utrzymać dziewczyny. Na szczęście Warlock czuwa.


Niżej Ilyana ląduje w kolejnym miejscu. tym razem znalazła się w nawiedzonym zakładzie fryzjerskim, gdzie zostaje uwięziona na fotelu. Atakuje ją wyposażenie zakładu.


Ponad nią sytuacja zaczyna się zmieniać. Mutanci wyciągają wspólnie dzieci z linii energetycznych i brama zaczyna się rozpadać. Obserwuje to N'astirh, z niepokojem myśląc iż gdy straci dostęp do swej magii, S'ym stanie się zbyt silny. Nie nadszedł jednak jeszcze czas aby przyznać się do porażki. Wówczas zaskauje go S'ym, żadajac aby się poddał. N'astirh nie zamierza, bowiem nie odsłonił jeszcze swych wszystkich kart. Na niebie dochodzi tymczasem do eksplozji. Brama została wreszcie zamknięta, a z nieba spadają dzieci, które mutanci ratują.


New Mutants i X-Terminators zakładają bazę w kościele, który jako jeden z niewielu budynków na Manhattanie nie uległ przemianom. Ciężko ranna Dani pozostaje tam wraz dziećmi i grupą Rusty'go, zaś reszta New Mutants rusza na poszukiwanie Ilyany. Przelatując nad miastem widzą, że usunięcie bramy wcale nie poprawiło sytuacji.


Ilyana używa miecza w zakładzie fryzjerskim, na co ożywione sprzęty zaczynają się śmiać. Pojawia się N'astirh, teraz wskutek eksplozji bramy tak jak S'ym zarażony transmodalnym wirusem. Śmieje się z Darkchilde, bowiem kierował ją z jednego miejsca do drugiego, chcąc aby użyła wreszcie swej mocy i poczuła jej potęgę. Wściekła Ilyana atakuje go mieczem, na co N'astirh się śmieje. Przeszła kolejną przemianę, stając się demonem, a o to mu własnie chodziło. Na razie znika, musi bowiem dopilnować innych spraw, a Ilyana osuwa się na kolana. Urodziła się człowiekiem, a teraz jest demonem. Płacze, błagając o pomoc, co obserwuje S'ym.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

New Mutants #72

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.