Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #60

New Mutants #60

New Mutants #60

"Suspended Ani-mation"

Postacie
Cytat

Magneto: "Professor Xavier School for Gifted Youngsters! Ha! Magneto's School of Missing Students would be a better name!"

Streszczenie

Dr Animus bije Bird Boya wyzywając go od zwierząt, czego nie wytrzymuje Cannonball. Pomimo, iż Sam jest skrępowany metalową siatką, rusza na ratunek, lecz obezwładnia go jeden ze stworów. W tym momencie pojawia się Cameron Hodge a Animus wpada w panikę. New Mutants ze zdumieniem patrzą jak szaleniec nerwowo tłumaczy się, że wciąż jest lojalny w stosunku do The Right. Orientuje się jednak, że to tylko jedna z projekcji Mirage, która wyciągnęła ten obraz z jego głowy, nie mając pojęcia kim jest tajemniczy Hodge. Gniew Animusa skupia się teraz na mutantach, którzy w jego oczach stoją niżej od ludzi, a nawet od jego własnych stworów. Postanawia przeprowadzić eksperymenty na schwytanych, mając nadzieję, że bedzie mógł dzięki temu ulepszyć genetycznie tworzone przez siebie istoty. Cannonball żałuje, iż nie posłuchali zakazu opuszczania szkoły, jest już jednak za późno. Wilkopodobny twór usiłuje nawiązać kontakt z Rahne za pomocą Cyphera. Douga rozwścieczają obelżywe słowa istoty, na co ta uderza go z całej siły. Rahne instyktownie przemienia się w wilczycę i atakuje, lecz szybko zostaje obezwładniona.


Po zajściu zdaje sobie sprawę, iż sama jest jak zwierzę: ulega najgorszym instynktom słuchając zewu natury. Mutanci zostają zamknięci w przezroczystych pojemnikach. Proszą Rahne aby przemieniła się w zwierzę, gdyż jedynie ona ma dość siły aby rozbić klatkę. Wolfsbane jest jednakże przerażona swoimi zwierzęcami myślami i odmawia, bojąc się że znowu ulegnie instynktom. Animus patrząc na nią śmieje się głośno. Na jego rozkaz stwory zaczynają niszczyć umieszczone w pretortach poprzednie twory naukowca. Ze szczególną zajadłością każe on traktować te, które wykazują jakiekolwiek cechy ludzkie, nawet takie jak mowa. Rahne zaczyna przemieniać się w wilkołaka, wiedząc iż nie może patrzeć w spokoju na śmierć niewinnych istnień. Mimo to, nawet w tej postaci brak jej siły, aby uwolnić siebie i pozostalych. New Mutants nie wiedzą co zrobić. Zastanawiają się kim jest Hodge, którego tak obawia się Animus. Mają także nadzieję, że Magneto odnajdzie ich i przyjdzie im z pomocą.


W Salem Magneto usiłuje dojść, dokąd mogli udac się jego uczniowie. Pewien jest, że zniknęli za sprawą Bird-Braina, nie ma jednak pojęcia gdzie mogą się znajdować. Aby to ustalić odlatuje do Hellfire Club, mając nadzieję odkryć to dzięki ich aparaturze. Pozostawieni samym sobie Sunspot i Warlock szybko odnajdują ślady pozostawione przez swoich przyjaciół, a w szczególności mapę z zaznaczonymi wyspami na północnym Atlantyku. Nie chcąc tracić czasu oczekując na Magneto wyruszają tam sami. Kartkę z informacją dla Erica wiatr zwiewa pod szafę.


W siedzibie Animusa włączają się wszystkie alarmy. Tym razem kontaktuje się z nim prawdziwy Cameron Hodge. Żąda odpowiedzi na pytanie, czemu Animus sprawdzał w bazach danych The Right informacje na temat New Mutants. Pomylony naukowiec pokazuje Hodge'owi schwytanych, tłumacząc że wkrótce rozpocznie na nich eksperymenty. Hodge nie ufa jednak do końca Animusowi. Okazuje się, że wyciągnął go z więzienia, gdzie naukowiec trafił za fałszowanie wyników badań nad lekami, zamiast kórym poświęcił się badaniom nad mutacją DNA. Dla Hodge'a miał opracować sposób na to, aby dzięki tym badaniom ludzie zyskali przewagę nad mutantami. Przywódca The Right żąda rezultatów; niepokoi go również fakt, iż Animus ubiera się niczym szaleniec. Naukowiec przerywa rozmowę, tłumacząc że musi jak najszybciej przystąpić do eksperymentów. Taki obrót spraw nie podoba się lecącemu w samolocie nad oceanem Hodge'owi, który nakazuje obrać kurs na Raj. Mile na południe lecący w przemienionym w samolot Warlocku dokonuje korekty trasy i również kieruje się w stronę wyspy.


Szalony naukowiec bredzi, iż jego odkrycie przyniesie mu sławę i majątek. Rasa zwierzotworów będzie służyć człowiekowi jako niewolnicy. Podejrzewając, że Hodge kieruje się na wyspę postanawia zniszczyć laboratorium. Jego stwory zabierają pojemnik z Rahne, na bazie DNA której Animus zamierza stworzyć nową rasę zwierząt-mutantów. Naukowiec wprowadza sekwencję autodestrukcji. W tym czasie Cypher przedstawia zwierzotworom los, jaki za chwilę je czeka. To sprawia, że stwory porzucają pojemniki z mutantami, których mieli zabić i rzucają się do ucieczki. Klatki pękają, a New Mutants są wolni, lecz Animus zdążył wezwać posiłki w postaci wielkich szczurów. Grupa staje do walki, a Ilyana nie mogąc przywołać z Limbo swego miecza, teleportuje się do Instytutu. Nie udaje się jej odnaleźć Magneto, powraca więc na pole bitwy uzbrojona w pałkę. Nastepnie zaczyna przesyłać stwory wprost do Limbo, aby nakarmić nimi żyjące tam demony. Wolfsbane obezwładnia Animusa, a Cypherowi udaje się wyłączyć sekwencję autodestrukcji. Odliczanie zostało zatrzymane, a New Mutants wygrali... i w tym momencie w drzwiach staje Cameron Hodge wraz z oddziałem The Right, którzy obezwłądniają mutantów pociskami usypiającymi.


Hodge uderza usiłującego się tłumaczyć Animusa. Zamierza zabrać New Mutants ze sobą, bowiem po potyczce w Science Interactive Museum [X-Factor #21-23] stracił obiekty do badań. Nakazuje nałożyć schwytanym hełmy neutralizujące moce, a swym oddziałom rozpocząć rzeź zwierzotworów, będących dlań irytującą parodią człowieka. Odziani w metalowe zbroje żołnierze wbiegają do labiryntu, gdzie niespodziewanie czoła stawia im Bird Boy i kilka zwierzotworów. Bird Boy leci w stronę samolotu Hodge'a, gdzie The Right wnoszą mutantów na pokład. Atakując znienacka uwalnia Cyphera i Wolfsbane. Doug przekłada jego słowa, zaś Bird Boy oznajmia, że tym razem nie ma zamiaru uciec i pomoże mutantom. Razem uwalniają pozostałych New Mutants, którzy wraz ze zwierzostworami ruszają do walki. Jednocześnie na miejscu pojawiają się Warlock i Sunspot, czynnie włączając się do starcia.


Trwa bitwa. Jako jedyny nie bierze w niej udziału Doug, który nie posiadając żadnych innych zdolności poza dekodowaniem języków chowa się za skałą. Nagle widzi Animusa, który powtarzając, iż skoro on nie może mieć mutantów, nikt ich nie dostanie, wycelowuje w Rahne pistolet. W chili, gdy pada strzał Cypher rzuca się do przodu, zasłaniając Wolfsbane i... pada. Animusa obezwładnia Bird Boy. Niewidziany przez nikogo Doug leżąc na ziemi mówi coraz ciszej, a z jego ust sączy się krew...


Hodge'owi nie podoba się patowa sytuacja. Startuje swoim samolotem i zaczyna ostrzeliwać wyspę z rakiet, zamierzając roznieść ją na strzępy. Wówczas maszynę chwyta jeden z tworów Animusa, którym jest wielka ośmiornica. Swoimi mackami ściąga samolot do wody. Maszyna eksploduje. Na brzegu New Mutants i zwierzotwory cieszą się ze zwycięstwa, a najbardziej roześmiana jest Rahne, dumna z bohaterstwa Bird Boya. I wtedy znajduje Douga...


Cypher jest martwy. Do New Mutants dociera to co się wydarzyło w konsekwencji złamania zakazu Magneto. Tak młodzi mutanci witają dorosłe życie. W oczach Ilyany rozpala się zły płomień i wpycha Animusa do Limbo, po raz pierwszy rzucając na pożarcie demonom człowieka. Mutamci stoją w ciszy. Zwierzotwory są wolne i mają prawo żyć jak chcą, oraz wybrać sobie imiona, lecz za jaką cenę...

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.