Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #100

New Mutants #100

New Mutants #100

"The End of the Beginning"

Postacie
Cytat

Shatterstar: "You don't look like the X-Men I have seen vid of"
Cable: "No not quite. We're better."

Streszczenie

W kompleksie rozlega się alarm, a zebrani w nim mutanci pędzą do sali ćwiczeń, gdzie komputery zlokalizowały intruza. Cannonball, Proudstar, Domino i Cable wpadają do środka gdzie widzą uzbrojonego w miecz tajemniczego intruza walczącego z robotami w uruchomionej sekwencji treningowej. James skacze na przybysza chwytając go chcąc go obezwładnić, lecz ten pokazuje iż dysponuje niezwykłą sprawnością i zwinnością. Wykrzykując iż nie da się schwytać sługom Spiral, przybysz wyrywa się Jamesowi i powala kopnięciem Cable'a. Domino żąda odpowiedzi kim jest intruz, a gdy ten nie chce jej udzielić zaczyna z nim walczyć wręcz. Przy pomocy serii ciosów posyła go na ziemię, lecz skoczny intruz oddaje jej cios. Ze swego miecza wysyła wiązkę energii, którą strąca Sama na ziemię. Mutanci otaczają go, a nieznajomy usiłuje się przebić skacząc na Cable. Nathan uderza go odbierając mu miecz. Wściekły intruz wykrzykuje iż nazywa się Shatterstar i nie da się pokonać, lecz dobrze wymierzony głownią miecza cios Cable'a odbiera mu przytomność. Wraz z nieprzytomnym nieznajomym mutanci opuszczają salę ćwiczeń. Z ukrycia obserwuje ich Feral, zastanawiając się kim jest ta niezwykle zręczna w walce grupa. Przemieszcza się poszukując wyjścia z kompleksu. Chwilę później w opuszczonej sali ćwiczeń pojawiają się kolejni intruzi materializując się w powietrzu.


Zamierzają schwytać Shatterstara i powrócić z nim na arenę. Jednocześnie z tuneli Morloków do kompleksu wchodzi Masque w towarzystwie swej eskorty. Cicho i niezauważenie przemieszcza się korytarzami, zamierzając schwytać Spiral.


W ambulatorium zebrani wokół Shatterstara mutanci usiłują dowiedzieć się kim jest. Ten stwierdza że zawiódł i zdradza iż został posłany na Ziemię przez Kadrę Przymierza, w którym włada Mojo V i jego kat, Spiral. Przegrywający walkę rebelianci postanowili dokonać tego, co 100 lat wcześniej Longshot i sprowadzić na pomoc X-Men do walki z tyranem. Nie znalazł ich jednak i zawiódł. Cannonball potwierdza w części słowa przybysza, mówiąc iż z wyglądu i zachowania przypomina on Longshota, jest jednak bardziej zręczny. Shatterstar oznajmia iż to dla tego, że zaprojektowano go i stworzono jako wojownika, ostateczną maszynę wojenną. Boom Boom postanawia znaleźć dla przybysza coś do jedzenia, w trakcie gdy pozostali wyjaśniają mu gdzie się znalazł. W kuchni Tabitha natrafia na Spiral, która skacze na nią wykrzykując iż nie da się złapać, a dziewczyna rzuca w nią bombkami. Feral upada, zaś nadbiegająca reszta mutantów zastanawia się kim jest przybysz, który przypomina im jednego z Morloków. Feral wyjaśnia iż ściga ją Masque i prosi o pomoc.


W ambulatorium rozbrzmiewa alarm zbliżeniowy ekwipunku Shatterstara, a ten wyjaśnia iż nadchodzą wojownicy Imperialnego Protektoratu Mojo, których nie da się pokonać. Proudstar i Domino stają u jego boku i zaczynają walkę wręcz z trzema napastnikami. Domino powala ich przy pomocy kopnięć, zaś Thunderbird zadaje mocne ciosy dzięki którym może odreagować śmierć swego ludu. Shatterstar ostrzega ich, iż napastnicy nie są w stanie się poddać i będą walczyć aż do śmierci.


W kuchni Feral tłumaczy iż Masque przygotowuje Morloki do ataku powierzchni, lecz jego pierwszym celem będzie zajęcie kompleksu Xaviera co planuje od czasu, gdy ten został opuszczony. Wówczas rozbrzmiewa alarm i wszyscy pędzą do ambulatorium, co z ukrycia widzą Masque i jego ludzie. Morloki postanawiają zaatakować wykorzystując zamieszanie, bowiem w ten sposób może udac im się pokonać mutantów.


W korytarzu Cable, Cannonball, Boom Boom i Feral natrafiają na wysłanników z przyszłości Mojoświata, z którymi zaczynają walczyć. Feral wpada w szał i zaczyna zachowywać się niczym Logan bądź Creed. Rozdziera przeciwnika na kawałki odkrywając iż nie posiadał on krwi. Gdupa rusza w stronę Shatterstara. W ambulatorium z portali wyskakuje jeszcze więcej żołnierzy Mojo, a jeden z nich dopada Shatterstara. Ten przebija się na wylot mieczem zabijając w ten sposb trzymającego go przeciwnika. Zdumionemu Cable'owi oznajmia iż uczyni wszystko aby wygrać. Wówczas pojawia się Masque w towarzystwie Toaster-mana i Brute'a, którym nakazuje atakować. Poirytowany Cable wyciąga pistolet i strzela do Brute'a zabijając go. Patrząc na Masque nakazuje mu się wynosić.


Godzina 18.33 w kompleksie ma miejsce ostatnia odprawa New Mutants. Cable podsumowuje sytuację. Shatterstar utknął w ich wymiarze. Feral poprosiła o pomoc, w zamian oferując własną. Podobnie James Proudstar. W ten sposób powstała nowa grupa, która jednak nie może zostać tu dłużej. Ich przeciwnicy, Tolliver, Masque i inni znają ich bazę, zaś X-Factor i X-Men mogą nie spodobać się ich nowe metody. Marzenie Xaviera jest martwe, lecz można je wywalczyć siłą. X-siłą. Tak rodzi się X-Force. Wkrótce ostatni New Mutants, Boomer i Cannonball odbywają rozmowę, przyrzekając pozostać wiernymi do końca. Potem wraz z pozostałymi opuszczają ruiny Szkoły. Tak kończy się historia New Mutants. Nadeszła era X-Force.


Baza MLF. Stryfe powraca do swych ludzi, do których dołączyli teraz także Skids i Rusty Collins. Zaczyna planować kolejne posunięcia, powtarzając słowa Cable'a iż trwa wojna. Następnie zdejmuje hełm, a oczom zebranych ukazuje się skrywająca pod nim twarz Nathana Dayspringa.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants #100

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.