Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #71

New Mutants #71

New Mutants #71

"Limbo"

Postacie
Cytat

N'astirh: "Ha! Ha! Ha! Ha!"

Streszczenie

New Mutants pojawiają się w Limbo, odkrywając że zostali otoczeni przez zarażone transmodalnym wirusem demony S'yma. Ilyana nie jest w stanie wyteleportować ich z powrotem, muszą zatem stanąć do walki. S'ym nakazuje swym hordom zniszczyć przybyszy. New Mutants bronią się zaciekle, obawiając się jednocześnie możliwości zarażenia wirusem. Ilyana atakuje swym mieczem S'yma, sprawcę całego zamieszania i przecina go na pół. Ten jednakże składa się z powrotem do kupy i wyrywa zdumionej dziewczynie miecz. Oznajmia, iż ponieważ jest teraz transmodalny, magia przestała nań działać. Nic nie może zniszczyć S'yma, a miecz Ilyany może zostać teraz użyty przeciwko niej. Składa się bowiem z cząstki jej duszy, a ta została zatruta przez mroczną magię, która rządzi teraz w Limbo. Uwięziona w tym wymiarze Darkchilde zdaje sobie sprawę ze swej bezsilności i ostatkiem sił teleportuje siebie i New Mutants. Pozostawia zdumionego S'yma, który sądził że Ilyana jest dużo słabsza. Pojawia się wizerunek N'astirha, który przypomina S'ymowi o tym, że Darkchilde miała przeżyć.


S'ym irytuje się, bowiem zamierzał jedynie przestraszyć mutantkę. Radzi N'astirhowi, aby był dlań grzeczniejszy, gdyż teraz dzierży miecz, dzięki kóremu będzie wkrótce władał Limbo, a potem Ziemią. Zamierza odnaleźć Darkchilde, ponieważ wie że musi ona wciąż pozostawać w tym wymiarze, albowiem jego magia uniemożliwia jej ucieczkę na Ziemię.


New Mutants stoją w opuszczonej sali tronowej, dokąd przeniosła ich Darkchilde. Dalej nie udało się jej ich teleportować. To tu rozgrywały się niegdyś mroczne wydarzenia, gdy Belasco porwał ją pragnąc sprowadzić na Ziemię swych mrocznych bogów. Tu leżą kości mutantów, którzy złożyli swe życie na ołtarzu wolności. Tu spoczęli alternatywni Wolverine, Nightcrawler i Shadowcat. Wokół wzbiera groza, pośród kości i pyłu, kiedy New Mutants poznają wreszcie przeszłość Ilyany. Do sali teleportują się demony, a Darkchilde znowu przywołuje swój dysk i New Mutants znikają.


Tym razem pojawiają się w przeszłości. Widzą S'yma, bijącego malutką Ilyanę. Rahne pragnie się rzucić jej na pomoc, lecz Darkchilde na to nie pozwala. Tłumaczy, że w ten sposób demon nauczył ją przywoływać dysk teleportacyjny i używać swej mocy. Mutanci są wstrząśnięci ceną jaką Ilyana musiała zapłacić, lecz ta tłumaczy im że było to konieczne. Poza tym demon mógł ją zawsze zabić, a z nieznanych przyczyn nigdy tego nie uczynił. Niepodziewanie dostrzega coś jeszcze. Kiedy malutka Ilyana leży nieprzytomna, pojawia się inny demon, prawie tak potężny jak Belasco i ona sama, i atakuje S'yma. To zbuntowany N'astirh, który rozpoczyna walkę z S'ymem. New Mutants muszą się znowu teleportować, bowiem pościg dogania ich po raz kolejny.


Na Ziemi wstaje świt. Magneto i członkowie Hellfire Club stoją na szczycie wznoszącego się coraz wyżej nad Nowym Jorkiem Empire State Building. Poniżej na tarasie stoją turyści. Jednemu z nich oczy wygryza lornetka, przez którą patrzył. Magneto natychmiast ją niszczy, lecz wówczas zaczyna się rozpadać metalowa konstrukcja szczytu wieżowca, gdzie znajdowali się Hellfire.


Magneto ratuje wszystkich, ale spanikowani ludzie na dole wbiegają do windy. Ta urywa się i pędzi w dół z zawrotną prędkością. Na dole wylewają się z niej potoki krwi niosące białe szkielety. Obserwujący to N'astirh jedynie się śmieje.


W przeszłości w Limbo New Mutants pojawiają się tuż przed N'astirhem. Darkchilde pyta się go, czemu nie pozwalał S'ymowi jej zabić. Demon mówi Ilyanie o swych ambicjach. Zawsze zazdrościł jej i alternatywnej Storm, które Belasco wybrał do nauki magii, a odtrącił jego, demona. Z czasem pokochał Darkchilde, teraz zaś oferuje jej pomoc. Pomoże jej pokonać S'yma i jego hordy stojące na progu inwazji na Ziemię, a także odeśle ją i New Mutants do domu. Wszystko zależy od Ilyany. Ma ona moc otwarcia przejścia, lecz aby to zrobić bedzie musiała odebrać S'ymowi miecz i zaakceptować wreszcie mroczną część swej duszy, z którą od tak dawna walczy. Mroczna moc da jej potęgę. Ceną N'astirha będzie nadzieja, iż w przyszłości być może powróci i zasiądzie u jego boku, jako mroczna narzeczona. Cannonball odradza Ilyanie taki układ, ta jednak widząc iż Rahne stoi z powodu pobytu w Limbo na krawędzi szaleństwa i pragnąc ocalić przyjaciół przystaje na układ. New Mutants teleportują się w przyszłość N'astirha, będącą ich teraźniejszością. Demon usmiecha się, wiedząc że Darkchilde stoi na krawędzi zguby.


New Mutants pojawiają się na wprost S'yma a Darkchilde atakuje go. Wyrywa mu miecz i sięgając mrocznej strony swej duszy przechodzi przemianę. Staje się demonem i może wreszcie otworzyć przejście na Ziemię.


Nad Times Square otwiera się wielki portal, z którego spadają New Mutants, a za nimi setki, tysiące demonów. Darkchilde nie jest w stanie zamknąć bramy. N'astirh ją oszukał, bowiem jego celem było otwarcie olbrzymiego portalu, umożliwiającego hordom piekielnym przedostanie się na Ziemię.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

New Mutants #71

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.