Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #8

New Mutants #8

New Mutants #8

"The road to... Rome?"

Postacie
Cytat

Psyche: "This is getting to be a habit!"
Cannonball: "Ah'm not complainin'"
Psyche: "Me neither!"

Streszczenie

Amazoński las równikowy. New Mutants grają w chowanego. Rahne zmienia się w pół człowieka, pół wilka, odnajdując schowaną za drzewem Psyche. Nagle Wolfsbane oświadcza, że źle się czuje. Niedaleko Sam i Roberto zastanawiają się, czemu Rahne jeszcze ich nie znalazła. Podejrzewają, że dziewczyna mogła się zgubić. Kiedy nieopodal słyszą warczenie, są przekonani, że to właśnie Wolfsbane. Z zaskoczeniem stwierdzają, że Rahne w postaci wilka radośnie tarza się w śniegu w środku amazońskiej dżungli. Okazuje się jednak, że to Dani wywołała taki obraz specjalnie, ponieważ Rahne musiała się ochłodzić. Wychowując się w północnej Szkocji nie była przyzwyczajona do upałów panujących w Brazylii. Cannonball domyśla się, że zabawa w chowanego już się skończyła, więc postanawia poćwiczyć latanie slalomem pomiędzy drzewami. Dzięki treningom w szkole Xaviera nabrał już pewnej zręczności, ale przez nieuwagę uderza w drzewo, które zaczyna się walić prosto na New Mutants. Roberto jest zmuszony ratować Dani i Rahne, przyjmując swą energetyczną postać. Niedługo później New Mutants łączą się z Profesorem przez satelitarny zestaw. Sunspot pyta, czy są jakieś wieści od Shan, ale Xavier mówi, że chyba muszą się pogodzić z jej odejściem.


New Mutants dochodzą do brzegu rzeki. Danielle twierdzi, że Profesor nie powiedział im wszystkiego o śmierci Shan. Przy drugim brzgu płynie statek. Roberto stwierdza, że za jakieś pół godziny znajdą się na pokładzie. Dani wpada na pomysł przepłynięcia rzeki i zanim ktokolwiek jest w stanie ja powstrzymać wskakuje do wody. Widzi to Castro, jeden z ekipy znajdującej się na łodzi. Ze złośliwym uśmiechem stwierdza, że dziewczyna chyba nie posłuchała ostrzrżeń pani daCosta. Bierze wiadro stojące na pokładzie i wrzuca do rzeki piranie. Płynąca Dani widzi, że woda koło łodzi wygląda, jakby wrzała. Z przerażeniem uświadamia sobie, że to piranie. Dziewczyna próbuje poradzić sobie z rybami sama. Z łodzi matka Roberta woła, że zaraz rzucą jej ponton. Całe zajście w rzece widzi reszta przyjaciół Dani. Cannonball leci dziewczynie na pomoc, pomimo tego, że ujawni swoje moce załodze statku. Łapie Danielle za rękę i wyciąga z wody. Obserwują to zszokowani ludzie na łodzi. Cannonball i Psyche ladują na pobliskiej niewielkiej plaży. Jednak ich kłopoty jeszcze się nie skończyły, bo nieopodal stoją kobiety uzbrojone we włócznie i tarcze. Po chwili Indianki zaczynają atakować. Dani i Sam szybko dają sobie z nimi radę, a jedną zabierają ze sobą. Danielle zauważa, że kobiety obserwowały statek na którym jest ekipa matki Roberta.


New Mutants wraz z Niną daCosta stoją w kajucie przy schwytanej Indiance. Matka Roberta tłumaczy, że próbowała już każdego znanego jej dialektu, ale wygląda na to, że dziewczyna nie chce z nimi romawiać. Pani daCosta pokazuje reszcie dwie strzały, każdą posługuje się inne plemię. Trzyma też nóż, który nie wygląda na wyrabiane przez tubylców prymitywne narzędzia. Jest stalowy i profesjonalnie wykonany. Tymczasem na zewnątrz w zapadajacym zmorku jacht obserwują inne Indianki, chcące zaatakować. Trzymają w dłoniach łuki, ale na razie nie chca ryzykować życia jednej z nich, przbywającej na statku Amary.


Rio de Janeiro. W swej rezydencji, Emmanuel daCosta przyjmuje Sebastiana Shawa. Pyta, dlaczego sabotaż, który przeprowadził agent Shawa, Castro, nie powiódł się. Sebastian odpowiada, że nie jest to łatwe, aby nie dopuścić do ekspedycji jego żony, nie robiąc jej przy tym krzywdy. Emmanuel daCosta stwierdza, że te próby ledwo przekonują go do przyłączenia się do tajnego klubu Shawa, Wewnętrznego Kręgu. Następnie Emmanuel przystępuje do wytłumaczenia Shawowi, czemu tak zależy mu na zniweczeniu wyprawy Niny. W pobliżu rzeki Maderia są nieodkryte i praktycznie niedostepne tereny, a pomiary satelitarne wykazują, że są tam też ogromne złoża bogactw mineralnych. Niewyobrażalne bogactwa są w zasięgu jego ręki i Emmanuel nie zamierza nikomu pozwolić mu tego odebrać.


Statek Niny daCosta wraz z New Mutants na pokładzie dopływa do Maderii, czyli ich celu. Dani podziwia rozciagające się przed nimi Andy, przypominając sobie góry w Colorado. Kapitan opowiada legendy o zaginionej cywilizacji w górach. Rahne schodzi do kabiny pojmanej Indianki z taca z jedzeniem. Kiedy wchodzi do pomieszczenia zauważa, że Castro bije dziewczynę, chcąc uzyskać od niej informacje. Kiedy Wolfsbane ma zamiar się wtrącić również otrzymuje cios. Zdenerwowana dziewczyna zamienia się w wilka, a Castro ucieka przerażony. Rahne rozwiązuje młodą Indiankę, która nazywa się Amara. Wolfsbane zaczyna płakać, mówiąc, że ludzie zawsze tak reagowali, jakby było w niej samo zło. Naprawdę szczęśliwa czuje się będąc wilkiem. Wtedy wszystko wydaje jej się proste. Dodaje, że cieszy się, że Amara nie rozumie ani słowa po angielsku, inaczej nigdy nie odważyłaby się tego wszystkiego przy niej wypowiedzieć. Rahne wychodzi na pokład, zastając tam martwego kapitana jachtu. W jego szyi tkwi strzała. Wtedy podchodzi do niej Castro i uderza ją w głowę strzelbą. Kiedy Rahne budzi się, jest wśród swych nie przytomnych przyjaciół. Jedynie Roberto zdążył odzyskać przytomność. Sunspot wyjaśnia, że pozostali dostali zatrute jedzenie. Chłopak stwierdza, że jest to kolejna próba uniemożliwienia ekspedycji jego mamy. Roberto łapie za stery statku, który przez nieobecność kapitana zboczył z kursu. Nagle widzi, że płyną prosto w stronę wodospadu.


Po chwili statek spada i rozbija się o skały. Cannonball ratuje Dani, Roberto płynie na ratunek swojej matce, ale na głowę spada mu pal, przez co chłopak idzie pod wodę. Widząc to, sam pomaga także jemu. Natomiast Rahne wyciąga z rzeki Amarę. Jest zaskoczona, ponieważ ciemna skóra dziewczyny staje się biała, a włosy z czarnych zmieniają kolor na blond. Wolfsbane domyśla się, że Amara była w przebraniu. Okazuje się również, że mówi ona po angielsku. Cannonball pozostawiwszy Danielle i Roberta na brzegu leci po Rahne i Amarę. Nigdzie jednak nie widać Niny daCosta. Sunspot jest zrozpaczony. Sam obiecuje mu, że zaraz zaczną jej szukać. Jednak wszystkich zaskakuje głos mężczyzny, który nakazuje im się nie ruszać. New Mutants odwracają się i widzą legion rzymskich rycerzy. Roberto myśli, że jego matka miała rację, mówiąc, że legendy zawsze opierają się na prawdzie. Tymczasem jeden z rycerzy informuje zszokowanych New Mutants, że od tej chwili są jeńcami Imperium Rzymu.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.